rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut

Prodej aut pod kontrolou

1.3.2014

Aplikace AUTOKLIENT je již druhým rokem významným pomocníkem prodejců automobilů. Eviduje poptávky a obchodní případy ze všech zdrojů. Zabezpečuje správný průběh při jejich vyřizování. Umožňuje tak dokonalou kontrolu veškerého potenciálu a spravedlivě vyhodnocuje práci s ním.

AUTOKLIENT je jedinečným systémem zvyšujícím efektivitu při vyřizování OP. Od jeho aktivace na podzim 2012 s ním dnes aktivně pracují desítky dealerů a prodejců automobilů. Na rozdíl od řady obecných programů, které bývají součástí nejrůznějších CRM produktů, je AUTOKLIENT postaven na letitých zkušenostech v prodeji aut a je logickým výsledkem práce obchodních, marketingových a IT týmů, které tvořily a tvoří, kromě jiných, automobilové portály AUTOSYSTEM a AUTOMODUL.

Situace na trhu v prodeji automobilů vykazuje po letech krize permanentní stav a je zřejmé, že zásadní oživení v dohledné době nepřijde. Navzdory akčním pobídkám, prodeje nerostou. Je třeba lépe pracovat se získávaným potenciálem zákazníků. Naše zkušenosti potvrdily, že většina prodejců a dealerů nemá kontrolu nad poptávkami, které za nemalé prostředky získává prostřednictvím kampaní importérů a vlastními reklamními aktivitami.

Zákazníci samozřejmě přicházejí dále na regionální autosalony, ale stále častěji přicházejí prostřednictvím nabídek a prezentace na internetu. Současná generace využívá moderních komunikačních prostředků a nová nastupující jich bude využívat téměř výhradně.

S touto klientelou je zapotřebí umět komunikovat. Veškerý potenciál je třeba mít pod kontrolou, začít prostou evidencí a pokračovat ve sledování realizace poptávek a obchodních případů až do jejich úspěšného nebo i neúspěšného konce a to správnými postupy a procesy.

Na základě našich letitých zkušeností v prodeji automobilů a využíváním vlastních systémů zajišťujících efektivní komunikaci, vyřizování a realizaci získávaného potenciálu, připravili jsme pro naše obchodní partnery aplikaci pod názvem AUTOKLIENT, která tuto problematiku řeší.

Od podzimu 2012 ji dnes používá více než 60 prodejců a autorizovaných dealerů.

Aplikace je postavena přímo na míru pro obor prodeje automobilů (jako jsou nové vozy, referenční, předváděcí či skladové vozy) a využíváním vlastních systémů zajišťujících efektivní komunikaci, vyřizování a realizaci získávaného potenciálu, připravili jsme pro naše obchodní partnery aplikaci pod názvem AUTOKLIENT, která tuto problematiku řeší. Umožňuje celou řadu statistických pohledů, pracuje s databází automobilů, zákazníků, obchodních případů, vyhodnocuje práci dealera, jeho týmů a jednotlivých pracovníků. Pomocí moderních notifikací je akčním nástrojem řízení a umožňuje poprodejní i jakoukoliv následnou komunikaci se zákazníky.

Aplikace zaplnila chybějící článek před značkovými, firemními nebo jinými systémy, které se nezabývají otázkou „jak řešit obchod“. Náznaky různých CRM v rámci firemních systémů však nenaplňují potřeby, tak jak je v oblasti prodeje automobilů vnímáme. Nechceme proto říkat, že aplikace AUTOKLIENT je CRM, myslíme si, že je v tomto oboru více než CRM.

Ing. Ladislav Janda
jednatel FinanceModul s.r.o.

 

Intuitivní prostředí je od začátku naší prioritou a umožňuje začínajícím uživatelům ihned a bez nutnosti zaškolení začít pracovat. Složitější operace a souvislosti doprovází interaktivní průvodce, vestavěný přímo do aplikace. Žádné čtení manuálů!

Unikátní mechanismus importu poptávek umožňuje směřovat do aplikace požadavky z různých zdrojů jako je Sauto, Tipcars, Automodul nebo Autosystem. Také je možné zpracovávat poptávky z vlastního webu klienta bez nutnosti tento web přizpůsobovat.

Detailní možnosti nastavení organizační struktury a přístupových práv umožní přizpůsobit aplikaci na míru jak malým dealerstvím, tak velkým firmám s mnoha pobočkami a desítkami obchodních zástupců.

Rozsáhlé a zároveň detailní statistiky umožňují sledovat důležité ukazatele fungování firmy, efektivitu jednotlivých inzertních webů a další klíčové informace. Detailní pohledové tabulky doplňují názorné grafy.

Mobilní a dotyková zařízení hrají v dnešní době stále důležitější roli a my jsme si toho plně vědomi. Zvláštní péči věnujeme tedy i tomuto aspektu aplikace a svůj business máte díky Autoklientu na dosah a pod kontrolou ať už jste na cestách nebo se věnujete odpočinku s rodinou.

Klientům aplikace Autosystem.cz nabízíme úzké propojení se systémem Autoklient.cz a vše tak mohou spravovat na jednom místě.

Přesto, že je dle našeho názoru již v dnešní době AUTOKLIENT nepostradatelným pomocníkem pro efektivní prodej automobilů, pracujeme intenzivně na dalších přelomových funkcích.

Ing. Josef Sábl
hlavní programátor aplikace AUTOKLIENT

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci.

Prodej aut pod kontrolou