rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Volvo XC60 vyšlo z testů Euro NCAP jako nejbezpečnější vůz roku 2017

10.1.2018

Model XC60 automobilky Volvo Cars byl se stal nejlepším velkým offroadem a současně byl při předávání prestižních cen Euro NCAP 2017 Best in Class vyhlášen vozem s nejlepším celkovým hodnocením v roce 2017.

V kategorii ochrany dospělých cestujících dosáhlo Volvo XC60 téměř perfektních 98 % a ve třídě velkých offroadů jasně ukázalo výhody svých bezpečnostních asistentů – skórovalo s výsledkem 95 %, což bylo o 20 % vyšší hodnocení, než kterého dosáhl konkurenční vůz na druhém místě.
Tyto výsledky podtrhují vedoucí pozici automobilky Volvo v oblasti automobilové bezpečnosti.
 
„Nová XC60 je jedním z nejbezpečnějších modelů Volvo, které jsme kdy vyrobili,“ uvedla Malin Ekholm, viceprezidentka centra bezpečnosti automobilky Volvo Cars. „Je doslova nabito novými technologiemi, jejichž smyslem je pomáhat řidiči a chránit nejen posádku ve voze, ale také další účastníky silničního provozu, jako jsou chodci a cyklisté, a v případě potřeby zmírnit rizika spojená s nárazem. Je nám ctí, že byl náš závazek k neustálému inovování a vyvíjení nových bezpečnostních funkcí oceněn další cenou Euro NCAP Best in Class pro společnost Volvo Cars.“
 
Volvo XC60 následuje se svým oceněním Euro NCAP dráhu modelu XC90, který byl z hlediska bezpečnosti v roce 2015 také jmenován nejlepším velkým offroadem a současně vyhlášen i vozem s nejlepším celkovým hodnocením za daný rok. Dalším z dřívějších vítězů soutěže Euro NCAP je Volvo V40, které vyhrálo třídu malých rodinných vozů.
 
„Na základě naší vize by počínaje rokem 2020 neměl být v nových vozech Volvo nikdo smrtelně ani jinak vážně zraněn,“ uvedla Malin Ekholm. „Výsledky, kterých dosáhlo Volvo XC60, jsou dokladem vážnosti mínění našeho závazku k vyvíjení nejmodernějších bezpečnostních a podpůrných systémů, abychom dosáhli námi vytyčené vize.“
 
Volvo XC60 se také připojí k modelům S90 a V90 při vytváření historie automobilky Volvo Cars, v níž se stává první automobilkou, jejíž všechny tři testované vozy dosáhly maximálního hodnocení v testech automatického nouzového brzdění (AEB), kam spadají AEB City (město), AEB Inter-Urban (mimoměstský provoz) a AEB Pedestrian (chodci). Zmíněné tři modely Volvo jsou jedinými vozidly, která dosáhla perfektního skóre ve všech třech kategoriích AEB.
 
Modely S90 a V90 obdržely v soutěži Euro NCAP 2017 Best in Class také vysoké hodnocení s tím, že v kategorii ochrany dospělých cestujících získaly 95 % a v kategorii bezpečnostních asistenčních systémů si vysloužily 93 %.
 
Cena udělená institutem Euro NCAP přišla po tom, co bylo Volvo XC60 jmenováno "Japonským autem roku (2017–2018). Volvo XC60 vyhrálo také britské ceny Car Tech Awards 2017 v kategoriích Nejbezpečnější vůz, Nejlepší bezpečnostní technologie a Nejlepší satelitní navigace, a současně bylo při udílení výročních cen britských profesionálních řidičů korunováno Luxusním SUV roku 2017. Mimoto bylo Volvo XC60 jmenováno jedním ze tří finalistů soutěže Severoamerický užitkový vůz roku 2018, jejíž vítěz bude vyhlášen 15. ledna 2018.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci.

Volvo XC60 vyšlo z testů Euro NCAP jako nejbezpečnější vůz roku 2017 Volvo XC60 vyšlo z testů Euro NCAP jako nejbezpečnější vůz roku 2017 Volvo XC60 vyšlo z testů Euro NCAP jako nejbezpečnější vůz roku 2017 Volvo XC60 vyšlo z testů Euro NCAP jako nejbezpečnější vůz roku 2017 Volvo XC60 vyšlo z testů Euro NCAP jako nejbezpečnější vůz roku 2017