rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Sériová výroba modelu ŠKODA KAROQ zahájena také v závodě v Mladé Boleslavi

12.1.2018

Škoda AUTO na začátku nového roku zahájila sériovou výrobu nového modelu Škoda KAROQ v závodě v Mladé Boleslavi.
Po Kvasinách je to druhý český závod, v němž automobilka nový kompaktní vůz kategorie SUV vyrábí.
V Mladé Boleslavi tak automobilka nyní vyrábí čtyři modelové řady, z linek tu totiž sjíždí i FABIA, RAPID a OCTAVIA. Denně se zde vyrobí až 320 vozů ŠKODA KAROQ.

„Silná poptávka po našich SUV modelech potvrzuje, že jsme vozy ŠKODA KAROQ a ŠKODA KODIAQ uvedli na trh ve správný čas,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky. „Jsme hrdí na to, že se závod v Mladé Boleslavi nyní, vedle závodu v Kvasinách, stává dalším výrobním místem pro model KAROQ v České republice,“ dodává Oeljeklaus.

První ŠKODA KAROQ sjela v Mladé Boleslavi z linky před několika dny. Závod v Kvasinách zahájil výrobu nového kompaktního SUV koncem července 2017. Zahájením prodeje modelu KAROQ v říjnu 2017 česká automobilka dále posílila svou SUV ofenzívu, zahájenou modelem KODIAQ. Vedle modelu KAROQ vyrábí ŠKODA AUTO ve svém hlavním výrobním závodě modely FABIA a FABIA COMBI, RAPID a RAPID SPACEBACK a OCTAVIA a OCTAVIA COMBI. V tuto chvíli tedy mladoboleslavská produkce zahrnuje čtyři modelové řady.

V roce 2017 z výrobních hal v Mladé Boleslavi vyjelo přibližně 547 000 vozů ŠKODA. Společnost ŠKODA AUTO do výroby modelu KAROQ v hlavním výrobním závodě investovala zhruba 16,6 milionů eur.

Nové kompaktní SUV kombinuje pro značku typický emocionální design s mimořádnou nabídkou prostoru, nové asistenční systémy a silné a hospodárné motory. Poprvé ve voze značky ŠKODA mají cestující k dispozici individuálně programovatelný digitální přístrojový panel. Displej modelu KAROQ je možné personalizovat a propojit se systémem infotainmentu. Díky LTE modulu a WiFi hotspotu se mohou pasažéři ve voze ŠKODA KAROQ kdykoliv připojit k internetu.

V rámci Strategie 2025 bude značka ŠKODA v následujících letech svou modelovou paletu důsledně rozšiřovat. Zaměří se přitom především na rozšiřování nabídky vozů kategorie SUV. Zahájením sériové výroby modelu ŠKODA KAROQ v Mladé Boleslavi teď automobilka dosáhla dalšího milníku – ŠKODA KAROQ je jediným modelem značky ŠKODA, který je vyráběn ve dvou českých závodech automobilky.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci.

Sériová výroba modelu ŠKODA KAROQ zahájena také v závodě v Mladé Boleslavi Sériová výroba modelu ŠKODA KAROQ zahájena také v závodě v Mladé Boleslavi