rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut

Opel Crossland X si objednalo už přes 100 000 zájemců

13.3.2018

Uplynul pouhý rok od prvního otevření objednávkových knih – a Opel má nový bestseller: Již více než 100 000 zákazníků z celé Evropy zvolilo model Opel Crossland X. Výrazný z vnějšku, mimořádně prostorný a nepřekonatelně variabilní uvnitř, s atraktivním SUV designem: Opel Crossland X je štikou v segmentu SUV-B.

„Díky vyspělým technologiím, jako jsou např. ergonomická přední sedadla AGR, unikátní v tomto segmentu, hraje Crossland X klíčovou roli v naší produktové ofenzívě,“ říká Peter Küspert, ředitel automobilky Opel odpovědný za prodej a marketing.

Crossland X byl prvním produktem společného vývoje PSA a Opelu, který byl zahájen v roce 2012. Tento model sdílí architekturu s modelem Citroën C3 Aircross, oba vozy jsou vyráběny v továrně Opelu ve španělské Zaragoze.

Crossland X nabízí celou škálu špičkových asistenčních systémů, jako je například systém sledující únavu řidiče nebo systém varování před nechtěným vyjetím z jízdního pruhu i před čelní kolizí (s detekcí chodců a samočinným nouzovým brzděním), výkonné LED světlomety nebo couvací kamera s úhlem záběru 180 stupňů.

Crossland X je poháněn účinnými vznětovými, zážehovými a LPG motory o objemu od 1,2 l do 1,6 l o výkonech 55 kW/75 k až 96 kW/130 k, které jsou propojeny s pěti a šestistupňovými manuálními převodovkami, nebo se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Crossland X je třetím členem „rodiny X“ značky Opel, do které dále patří robustní Mokka X a prostorný Grandland X. „Rodina X“ sklízí úspěchy u zákazníků, například ve statistikách německého Spolkového úřadu pro silniční dopravu (KBA) toto trio figuruje během prvních dvou měsíců tohoto roku na prvním místě v segmentu SUV

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci.

Opel Crossland X si objednalo už přes 100 000 zájemců Opel Crossland X si objednalo už přes 100 000 zájemců Opel Crossland X si objednalo už přes 100 000 zájemců