rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

ŠKODA AUTO vyrobila nejvíce vozidel v historii

24.1.2019

Škoda AUTO vyrobila v roce 2018 v České republice více vozidel, než kdykoli předtím ve své 124leté historii.

Z výrobních linek závodů v Mladé Boleslavi a Kvasinách sjelo v roce 2018 celkem 886 100 vozů. To odpovídá meziročnímu nárůstu o 3,3 % (2017: 858 100 vozidel) a jde o výsledek důsledné modernizace a rozšíření českých výrobních závodů. Pro dlouhodobé zajištění budoucnosti automobilového sektoru v ČR bude automobilka do roku 2025 investovat dvě miliardy eur do elektromobility a nových služeb mobility. Prostřednictvím nového nadačního fondu pro Mladou Boleslav, do kterého ŠKODA AUTO vložila více než 30 milionů eur, podporuje automobilka mj. rozvoj infrastruktury s cílem zvýšit atraktivitu regionu. 

V Mladé Boleslavi vyrábí společnost ŠKODA AUTO nejoblíbenější model OCTAVIA. V roce 2018 zde vzniklo 258 000 kusů této modelové řady. Kromě kompaktního modelu se v mateřském závodě vyrábějí modely FABIA, RAPID a KAROQ. Vozy ŠKODA SUPERB a SUV KODIAQ a KAROQ vyrábí automobilka v Kvasinách. V květnu 2018 zde společnost ŠKODA AUTO otevřela multifunkční kompetenční centrum za 13,5 milionů eur a v září pak nové vzdělávací centrum. V letošním roce zde začne sériová výroba vozu ŠKODA SUPERB s plug-in hybridním pohonem.
 
ŠKODA AUTO vstupuje v roce 2019 do elektromobility V rámci Strategie 2025 zahájil český výrobce automobilů největší investiční program v historii ŠKODA AUTO, když do vývoje elektromobilů a nových mobilních služeb investuje 2 miliardy eur. V letošním roce odstartuje čistě elektrická verze vozu ŠKODA CITIGO a také ŠKODA SUPERB s plug-in hybridním hnacím ústrojím. V roce 2020 bude následovat sériová verze studie čistě elektrického konceptu ŠKODA VISION E.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

ŠKODA AUTO vyrobila nejvíce vozidel v historii ŠKODA AUTO vyrobila nejvíce vozidel v historii