rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

IMAGINE by KIA: odhalení koncepčního elektromobilu

5.3.2019

Automobilka KIA ​na mezinárodním ženevském autosalonu odhalila svůj nový koncepční model elektromobilu s označením ´IMAGINE by KIA´.

Koncepční model ´IMAGINE by KIA´, jenž je vizuálním zhmotněním snah automobilky Kia posouvat se kupředu ve vzrušujícím odvětví elektrifikace, je prvním čistě elektrickým čtyřdveřovým osobním vozem uvedené značky.

Čelní sklo i střechu tvoří jediný skleněný panel, ubíhající od základny předního A-sloupku dál přes kabinu, čímž tvoří ohromné střešní okno a následně se zužuje do dvojitého vyboulení nad prostorem pro zadní cestující. Módní tvary se svalnatými boky karoserie a úzkým prosklením jsou ještě zdůrazněny svítícím dynamickým pruhem, jenž vede od předního A-sloupku až po zadní sloupek, kde je zakončen integrovaným směrovým světlem.

Systém osvětlení hraje klíčovou roli ve zdůraznění přátelského charakteru a dostupnosti tohoto koncepčního vozu. „Když se řidič blíží k vozu, zapuštěný nápis Kia na přídi se rozzáří, pak následuje podsvícená tygří maska – jako gesto uvítání řidiče před zahájením cesty,“ vysvětluje Guillaume.

Napříč celou horní částí přístrojové desky se stáčí 21 samostatných displejů s ultra vysokým rozlišením, v uspořádání, které budí dojem nahodilosti a současně i logičnosti. Stačí letmý pohled a okamžitě pochopíte, co má Kluge na mysli. „Těchto 21 neuvěřitelně tenkých displejů je vtipnou a satirickou odpovědí na současné soupeření některých automobilek v tom, kdo vyrobí vůz s největším displejem,“ říká Kluge.

Displeje tvoří nepřehlédnutelný plastický prvek, jenž hladce navazuje na designové motivy vlnění a odrazů světla z exteriéru vozidla, nicméně tato stěna z displejů je současně i vysoce funkční. Z pohledu řidiče tvoří jediný spojený displej bez neustále rostoucích rozměrů a neohrabanosti tradičních palubních displejů – jako ukázka neotřelé a chytré snahy ustoupit od tradičních pevných obrazovek.

Optimistický ráz kabiny ještě podtrhuje nepřehlédnutelný zvlněný design čtveřice sedadel čalouněných kůží a hedvábím. 

Vzdušnou atmosféru v kabině ještě zvýrazňuje plovoucí středový panel, který se jako křídlo nezávisle vznáší nad nízkou a plochou podlahou. Dveře – se závěsy vzadu pro snazší nastupování – jsou zahaleny do metalické tkaniny a kůže, a opticky tak kabinu rozdělují do dvou samostatných úrovní, horní a spodní. „Cílem bylo vytvořit interiér, ve kterém máte pocit, že byl zbaven nadměrné členitosti, nikoli však obsahu,“ říká Kluge. „Tento přístup se odráží i ve tvarování volantu příjemného na omak nebo pedálech, které jsou po zaparkování zapuštěny.“

Všestrannost čistě elektrické architektury dovolila týmu návrhářů Kia vytvořit vzdušný a prostorný interiér pro cestující, stejně tak jako jejich zavazadla. ´IMAGINE by KIA´. se chlubí dvěma velkými prostory pro zavazadla: ‚předním kufrem‘ a tradičním zavazadelníkem vzadu, přístupným přes prosklenou výklopnou záď.

´IMAGINE by KIA´ byl záměrně řešen tak, aby nezapadal do žádného z etablovaných automobilových segmentů. Harmonicky spojuje prvky atletického SUV, elegantního a sportovního rodinného sedanu, resp. všestranného a prostorného crossoveru.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

IMAGINE by KIA: odhalení koncepčního elektromobilu IMAGINE by KIA: odhalení koncepčního elektromobilu IMAGINE by KIA: odhalení koncepčního elektromobilu IMAGINE by KIA: odhalení koncepčního elektromobilu