rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Zcela nový Hyundai Santa Fe nabídne kamerové sledování mrtvého úhlu

13.6.2019

Nový Hyundai Santa Fe získává v celé Evropě ocenění za svou inovativní a účinnou bezpečnostní výbavu.

SUV po uvedení na trh v loňském roce obdrželo nejvyšší 5hvězdičkové hodnocení od organizace Euro NCAP a ocenění SAFETYBEST za svou technologii ROA (Rear Occupant Alert), která při vystupování řidiče upozorňuje na cestující vzadu. Santa Fe je po elektromobilu NEXO s palivovými články druhým modelem Hyundai, jenž je vybavený inovativním bezpečnostním systémem kamerového sledování mrtvého úhlu.

Společnost Hyundai představila kamerového asistenta pro sledování mrtvého úhlu BVM (Blind-spot View Monitor) jako první výrobce automobilů v roce 2018 u modelu NEXO. Systém, dostupný nyní i v novém modelu Santa Fe, ukazuje řidičům na displeji pohled dozadu na pravé i levé straně SUV. Obraz z kamer je na displej přenášen, jakmile řidič vozu Santa Fe zapne ukazatele směru před změnou jízdního pruhu.

Systém používá širokoúhlé kamery na každé straně vozidla, které zaznamenávají situaci v oblastech mimo zorný úhel řidiče, zajišťovaný konvenčními zpětnými zrcátky. Tato technologie také vylepšuje viditelnost v náročných provozních podmínkách, například za tmy nebo deště.

Hyundai se stal po uvedení první generace modelu Santa Fe na evropský trh v roce 2000 etablovanou značkou v segmentu SUV. Čtvrtá generace navazuje na úspěchy svých předchůdců a mimo jiné nabízí soubor prvků aktivní bezpečnosti a vyspělých asistenčních systémů Hyundai SmartSense™.

Inovativní upozorňování na cestující vzadu ROA (Rear Occupant Alert) detekuje cestující na zadních sedadlech a upozorní na ně řidiče při vystupování z vozu.

Také asistent zabraňující kolizi s vozidly přijíždějícími ze stran při couvání RCTA (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist) je novinkou ve výbavě vozů značky Hyundai. Systém při couvání z míst se špatnou viditelností nejen upozorňuje na případná vozidla, která se přibližují zezadu, ale také automaticky aktivuje brzdy.

Asistent pro bezpečné vystupování SEA (Safety Exit Assist) zabraňuje nehodám v situacích, v nichž se zezadu přibližují vozidla. Tehdy dojde k přechodnému uzamčení dveří ještě před jejich otevřením, aby cestující mohli bezpečně vystupovat z vozu.

Vozy Santa Fe s kamerovým asistentem pro sledování mrtvého úhlu BVM budou dodávány evropským zákazníkům od poloviny léta. Přesné datum zahájení prodeje se bude na jednotlivých trzích lišit, na český trh bude novinka uvedena v průběhu druhé poloviny letošního roku.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Zcela nový Hyundai Santa Fe nabídne kamerové sledování mrtvého úhlu Zcela nový Hyundai Santa Fe nabídne kamerové sledování mrtvého úhlu