rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Kvalita značky Kia již pět let dominuje ve studii J.D.Power

20.6.2019

KIA ​byla již pátým rokem po sobě v americké studii organizace J.D. POWER zaměřené na kvalitu nově pořízených vozů (IQS) označena za nejlepší mainstreamovou automobilovou značku roku 2019.

Vlastníci v průměru hlásili 70 problémů na každých 100 vozidel, což znamená meziroční zlepšení o 2 procentní body. K dalšímu úspěchu značky Kia ve studii IQS přispěla skutečnost, že hned čtyři modely Kia – Rio, Forte, Sportage a Soul – se dostaly do desítky nejlepších v celém odvětví, což je nejvíce ze všech značek. Kia kromě toho dosáhla nejlepších výsledků v několika segmentech, konkrétně s modelem Rio (malé vozy), Forte (kompakty), Sportage (malá SUV) a Sedona (MPV).

„Vyšplhat se třeba jen jedinkrát na nejvyšší příčku žebříčku americké studie kvality nově pořízených vozů organizace J.D. Power v hodnocení všech mainstreamových značek je ohromnou poctou, ale získat toto vedoucí postavení pět let po sobě je již nesporným dokladem zasazení značky Kia o kvalitu vozů a spokojenost zákazníků,“ uvedl Michael Cole, COO a výkonný viceprezident společnosti Kia Motors America. „Čtyři vítězové příslušných segmentů – a tři další modely, které se v příslušných segmentech zařadily mezi trojici nejlepších – je evidentní, že filozofie značky Kia ‚Dej do toho vše‘ přinesla modelovou nabídku světové třídy.“  

V každoroční studii byly vyhodnoceny odpovědi 76 256 respondentů, kteří popisovali 257 modelů vozidel napříč 26 automobilovými segmenty. Hodnotitelé se vyjadřovali k jízdním vlastnostem, motorům a převodovkám, kdy uváděli případné problémy s kvalitou nově zakoupených automobilů.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Kvalita značky Kia již pět let dominuje ve studii J.D.Power Kvalita značky Kia již pět let dominuje ve studii J.D.Power
KIA, SUV