rss

Toyota v pololetí zvýšila prodej o sedm procent

10.7.2019

Značka Toyota v letošním prvním pololetí zvýšila prodej oproti prvním šesti měsícům loňského roku.

Počet zákaznických objednávek vzrostl o sedm procent na 5983 vozů. Celý trh přitom zaznamenal téměř desetiprocentní pokles. V samotném červnu objednávky u Toyoty vzrostly o pět procent na 895 vozů.

Toyotě se v letošním roce daří zejména ve fleetovém prodeji, který se za první pololetí zvýšil oproti loňsku o 37 procent na 3224 nových objednávek. V kategorii lehkých užitkových vozů pak Toyota díky nabídce modelů Proace, Proace Verso a Hilux rostla o 64 procent na 955 nových objednávek.

„Značka Toyota v prvním pololetí pokračovala v růstu, za kterým stojí především široká nabídka letos uvedených nových modelů a stále rostoucí obliba hybridního pohonu, který tvoří již 40 procent našich prodejů," říká Jiří Maláček, Sales & Fleet Senior Manager Toyoty ČR.

Červnové výsledky registrací přinesly Toyotě 4,2procentní podíl na trhu, což znamená téměř 27procentní nárůst oproti červnu loňského roku. Podíl značky na českém trhu se pak za celé první pololetí zvýšil na 3,8 procenta.

Mezi privátními zákazníky si česká Toyota v registracích drží stabilní páté místo na trhu. V rámci firemní klientely své výsledky oproti loňskému pololetí zlepšila o více než 27 % a patří jí deváté místo. Napomáhají k tomu i registrace v segmentu lehkých užitkových vozů, které oproti loňsku vzrostly za první pololetí o 126,5 %

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Toyota v pololetí zvýšila prodej o sedm procent Toyota v pololetí zvýšila prodej o sedm procent Toyota v pololetí zvýšila prodej o sedm procent Toyota v pololetí zvýšila prodej o sedm procent Toyota v pololetí zvýšila prodej o sedm procent Toyota v pololetí zvýšila prodej o sedm procent

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.