rss

Porsche v prvním pololetí zvyšuje dodávky o dvě procenta

11.7.2019

Společnost Porsche AG za první polovinu roku 2019 prodala celosvětově 133 484 vozidel, což představuje meziroční nárůst o 2 procenta.

Zákazníci si odebrali 41 725 vozů Cayenne, čímž tento model zaznamenal vůbec nejsilnější růst na úrovni 45 procent. Uvedený model se od letošního roku nabízí na všech trzích; provedení Coupé dorazilo k prodejcům až letos v květnu. Celosvětově nejoblíbenějším modelem je i nadále Macan, pro nějž se za první polovinu roku 2019 rozhodlo 47 367 zákazníků.

„V Evropě jsme dle očekávání v druhém čtvrtletí stále pociťovali následky přechodu na WLTP a částicové filtry pro benzínové motory,“ komentoval Detlev von Platen, člen představenstva společnosti Porsche AG, zodpovědný za prodej a marketing Porsche AG. „O to větší odměnou je pro nás potěšující růst na našich dvou největších trzích, zejména v Číně a USA – a navíc přes obecný pokles trhu v těchto zemích.“ K příznivému trendu přispěly i dvoudveřové sportovní vozy, jejichž obliba zejména v Číně narůstá.

Růst v Asii a Severní Americe
Porsche koncem června vykázalo v Číně růst 28 procent. V Asii a Tichomoří, Africe a na Středním východě se prodeje zvýšily na 57 397 vozidel, což znamená meziroční nárůst o 20 procent. Během první poloviny roku upevnilo Porsche svoji pozici i v USA, kde vykázalo tříprocentní růst na 30 257 vozidel. „Po prvním čtvrtletí, kdy jsme zaznamenali meziroční pokles, jsme nyní opět na správné cestě a očekáváme, že za období celého roku 2019 vykážeme meziroční růst,“ uvedl Detlev von Platen.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Porsche v prvním pololetí zvyšuje dodávky o dvě procenta

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.