rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Rekordní pololetní prodeje značky Kia na evropských trzích

19.7.2019

KIA v Evropě prodala 268 305 vozidel, tedy o 1,6 % více než v prvním pololetí roku 2018.

Společnost Kia Motors podle nejnovějších údajů Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) vykázala na evropských trzích historicky nejvyšší pololetní objemy nových registrací. Prodeje značky v Evropě během prvních šesti měsíců 2019 vzrostly meziročně o 1,6 % na 268 305 kusů. V témže období se zvýšil i podíl vozů Kia na trhu, a to z 3,0 na 3,2 %.

Komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Díky řadě nových a modernizovaných modelů jsme se v roce 2019 vyšplhali do nových výšin, což dokazuje funkčnost naší strategie zaměřené na produkty a obchodní růst. Nyní nabízíme širší možnosti volby napříč více segmenty než většina ostatních výrobců, k čemuž napomohlo rozšíření modelové řady Ceed, stejně tak jako naše hybridní, elektrické a sportovně zaměřené modely. V druhém pololetí 2019 nabídneme zákazníkům ještě širší možnosti volby, a to díky novému městskému crossoveru Kia XCeed a novým hybridům a plug-in hybridům.“

Úspěch modelu Ceed. Od poloviny roku 2018 se prodává Kia Ceed třetí generace v podobě pětidveřového hatchbacku a kombi Sportswagon; počátkem roku 2019 se tato modelová řada ještě rozrostla. Nový pětidveřový ProCeed s karoserií typu shooting brake a vysoce výkonná provedení GT modelů Ceed a ProCeed napomohla k meziročnímu růstu celé modelové řady Ceed o plných 40,6 %. Významný úspěch zaznamenal zejména ProCeed s dosavadními letošními prodeji na úrovni 9 589 vozidel – oproti pouhým 1 131 vozům pro_cee’d druhé generace za první pololetí 2018.

Očekává se, že prodeje modelové řady Ceed budou v druhém pololetí 2019 ještě růst, a to i díky novému městskému crossoveru Kia XCeed, který se na trhu objeví v září.

Rostoucí poptávka po hybridních modelech a elektromobilech. Kia disponuje jednou z nejpestřejších nabídek hybridních a elektrických modelů na současném trhu; poptávka po elektrifikovaných modelech této značky v prvních šesti měsících roku 2019 zaznamenala růst. Prodeje vozů Niro – s hybridním, plug-in hybridním nebo čistě elektrickým pohonem – vzrostly o 40,1 % na 31 133 kusů.

Celkové pololetní prodeje elektrifikovaných modelů Kia se zvýšily z 27 671 na 38 173 kusů (+38,0 %), včetně končícího modelu Soul EV a nového modelu e-Soul, resp. Optimy Plug-in Hybrid (sedan i kombi Sportswagon) a Sportage EcoDynamics+ s mild-hybridním systémem 48 V.

Oblíbené kompaktní vozy. Kia zaznamenala další růst i v případě svých nejnovějších kompaktních modelů – městského vozu Picanto a kompaktního crossoveru Stonic. V návaznosti na příchod nových provedení GT-Line a X-Line v roce 2018 se letošní prodeje modelu Picanto zvýšily o 13,9 % na 42 200 kusů, čímž se Picanto stalo třetím nejprodávanějším modelem Kia, hned v závěsu za vozy Ceed a Sportage (64 118 kusů). Zároveň se zvýšily i prodeje modelu Kia Stonic, čtvrtého nejprodávanějšího vozu značky – o 9,4 % na 33 852 kusů.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Rekordní pololetní prodeje značky Kia na evropských trzích