rss

Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh

24.10.2019

Portfolio modelů nového BMW řady 3 je ještě sportovnější než kdykoliv předtím, což jasně ukazuje nabídka dvou vrcholných sportovních modelů, které budou k dispozici od listopadu 2019: BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring.

Oba tyto modely budou od listopadu 2019 nabízeny také v provedení BMW M340i First Edition doplněném speciálními designovými prvky a výbavou. Pro každou karosářskou verzi bude tato edice limitována počtem 340 kusů.

Výjimečný výkon:  Řadový šestiválec s technologií M TwinPower Turbo dosahuje výkonu 275 kW/374 k.

Zážehový řadový šestiválec vyvinutý výhradně pro nová BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring vyniká okamžitým nástupem výkonu a chutí po otáčkách v kombinaci s kultivovaným chodem, kterým jsou motory BMW proslulé, a v dané kategorii bezkonkurenční hospodárností. Třílitrová pohonná jednotka je vybavena hliníkovým blokem motoru s uzavřenou koncepcí a hliníkovou hlavou válců.

Nový řadový šestiválec generuje výkon 275 kW/374 k, maximální točivý moment se zvýšil z 50 Nm na 500 Nm. Součástí použitých technologií M TwinPower Turbo je dvoukomorové turbodmychadlo s nepřímým chlazením stlačeného vzduchu integrovaným do sacího systému, nejnovější generace vysokotlakého přímého vstřikování paliva, plně variabilní zdvih sacích ventilů VALVETRONIC a variabilní časování vačkových hřídelů double-VANOS na straně sání i výfuku.

Paket M Technic s optimalizovaným systémem chlazení k dispozici jako volitelná výbava pro BMW M340i xDrive Sedan.

Vysoce účinný systém chlazení nového BMW M340i xDrive Sedan a nového BMW M340i xDrive Touring udržuje motor, převodovku a brzdy v ideální provozní teplotě nejen při každodenním provozu, ale také při extrémním sportovním zacházení. Tvoří ho vysokoteplotní a nízkoteplotní chladicí okruh a nepřímé chlazení stlačeného vzduchu. Propojovací ventil chlazení umožňuje dočasně odstavit chlazení bloku motoru, což umožní rychlejší dosažení provozní teploty. Volitelně je navíc pro nové BMW M340i xDrive Sedan k dispozici paket M Technic, přidávající další dva chladiče, které splňují obzvláště vysoké nároky motoru na chlazení při mimořádně sportovní jízdě.

Standardní M sportovní výfukový systém generuje bohatý zvukový doprovod.

Mimořádný výkon nového řadového šestiválce zdůrazňuje výrazný zvukový projev standardně dodávaného M sportovního výfukového systému. Klapkami vybavený systém vydává obzvláště bohatý a vzrušující zvuk, pokud je prostřednictvím voliče jízdních režimů zvolen režim SPORT nebo SPORT+.

Osmistupňová převodovka Steptronic Sport, inteligentní pohon všech kol a standardně dodávaný M sportovní diferenciál.

Nový řadový šestiválec se standardně pojí s nejnovější generací osmistupňové samočinné převodovky Steptronic Sport. Mezi její hlavní přednosti patří optimalizovaný hydraulický systém, minimální prokluz měniče, efektivní tlumení kmitů a extrémně sportovní změny rychlostních převodů. Pro maximálně dynamický rozjezd z nulové rychlosti je k dispozici funkce Launch Control.

Inteligentní systém pohonu všech kol nového BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring umožňuje plně variabilní rozdělování hnací síly mezi přední a zadní kola prostřednictvím elektronicky řízené vícelamelové spojky. Pohon BMW xDrive spolupracuje se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control) a na změny v jízdní situaci reaguje s velkou přesností a během zlomku sekundy.

Nové BMW M340i xDrive Sedan a nové BMW M340i xDrive Touring jsou standardně vybaveny M sportovním diferenciálem. Elektronicky řízená a plně variabilní svornost zadního diferenciálu výrazně zlepšuje trakci a schopnosti vozu zatáčet a současně zvyšuje jeho směrovou stabilitu a agilitu.

M sportovní podvozek a variabilní sportovní řízení.

M sportovní podvozek, který je součástí standardní výbavy nového BMW M340i xDrive Sedan a nového BMW M340i xDrive Touring, snižuje světlou výšku obou verzí o 10 mm, má M specifické elastokinematické vlastnosti a je vybaven tlumiči s proměnnou tuhostí v závislosti na zdvihu. Tento typ tlumiče se u nového BMW řady 3 objevuje vůbec poprvé a výrazně omezuje pohyby karoserie při tlumení vibrací způsobených jak nerovnými vozovkami, tak dynamickou jízdou v zatáčkách. Zákazníci mají také možnost vůz vybavit Adaptivním M podvozkem s elektronicky řízenými tlumiči. Charakteristiku tlumení lze upravovat prostřednictvím voliče jízdních režimů. Režimy SPORT a SPORT+ optimalizují dynamické schopnosti automobilu a jsou výrazným kontrastem ke komfortnějším reakcím tlumičů v režimech COMFORT a ECO PRO.

Dalším prvkem M sportovního a Adaptivního M podvozku je variabilní sportovní řízení. Kombinace posilovače řízení Servotronic s variabilním účinkem posilovače a v závislosti na úhlu natočení volantu proměnného převodu zvyšuje směrovou stabilitu vozu.

M sportovní brzdy a M kola z lehké slitiny s kombinovanými pneumatikami.

Vynikající brzdnou sílu poskytují také standardně dodávané M sportovní brzdy.Tento brzdový systém se vyznačuje obzvláště přímým dávkováním brzdného účinku a speciální hydraulickou konfigurací.

Nová BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring jsou standardně vybavena originálními 18“ M koly z lehké slitiny, na seznamu volitelné výbavy lze najít rovněž specifická 19“ M kola z lehké slitiny ve třech designových provedeních a také 19“ kola z lehké slitiny BMW Individual, vždy s kombinovanými pneumatikami. Volitelně jsou pro 19“ kola k dispozici i vysokovýkonné pneumatiky.

M specifické designové prvky s optimalizovanými aerodynamickými vlastnostmi, bohatá standardní výbava.

Nové BMW M340i xDrive Sedan a nové BMW M340i xDrive Touring dávají svůj mimořádný výkonový potenciál okamžitě najevo řadou unikátních M specifických designových prvků. Exkluzivní vzhled vozu dodávají leskle černé okenní lišty BMW Individual High-gloss Shadow Line a v šedé metalické barvě Cerium Grey vyvedené kryty vnějších zpětných zrcátek, prvky v předních nasávacích otvorech, výplň BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek a její rámeček, koncovky výfuku a označení modelu.

Nenapodobitelnou atmosféru uvnitř vozu vytváří kožené čalounění BMW Individual Merino v exkluzivním dvoubarevném provedení Fjord Blue/Silverstone, kůží potažená palubní deska BMW Individual a M bezpečnostní pásy. Dalším detailem interiéru je leštěné hliníkové obložení BMW Individual a plaketa „M340i First Edition 1/340“.

Stejně jako je součástí standardní výbavy nového BMW M340i xDrive Sedan a BMW M340i xDrive Touring unikátní pohonná jednotka a podvozek a pro tyto modely specifické prvky exteriéru a interiéru, je její součástí také třízónová klimatizace, prostorové osvětlení, rozšířený odkládací paket a automaticky se ztmavující vnitřní zpětné zrcátko. Mezi další položky standardní výbavy pro tyto dva vysokovýkonné sourozence patří Park Distance Control se senzory vpředu a vzadu, BMW Live Cockpit Plus s navigačním systémem a 8,8“ kontrolním displejem a paket Connected Plus včetně dopravních informací v reálném čase RTTI a služeb vzdálené obsluhy Remote Services, Concierge Services a příprava pro Apple CarPlay.

První místo na startovním roštu: BMW M340i First Edition.

Od uvedení BMW M340i xDrive Touring na trh, které je stanoveno na listopad 2019, bude tento vůz k dispozici také v exkluzivní edici určené pro obě karosářské verze. Edice BMW M340i First Edition bude na vybraných trzích k dispozici v provedení Sedan i Touring.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh Nové BMW M340i xDrive Touring vstupuje na trh

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.