rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Toyota v Evropě nabídne nové kompaktní SUV

14.1.2020

Toyota Motor Europe (TME) v Amsterodamu oznámila svůj plán rozšířit evropskou modelovou řadu o zbrusu nové malé SUV vycházející z nové varianty platformy GA-B.

Název nového kompaktního SUV, plánované výrobní objemy a harmonogram uvedení bude oznámen k pozdějšímu termínu. Na akci se představila pouze stylizovaná silueta budoucího vozidla.

Díky flexibilitě nové platformy GA-B bude možné navrhovat vozidla s různou šířkou, délkou, rozvorem nebo výškou.

„Tento model ještě podpoří úspěch Yarisu v Evropě a očekáváme, že tato vozidla budou společně do roku 2025 tvořit kolem třiceti procent evropských prodejů značky Toyota,“ uvedl Matt Harrison, výkonný viceprezident TME. „Na finální podobu již nebudete muset dlouho čekat a sami se přesvědčíte, že to není pouze Yaris s obkladovými panely karoserie a větší světlou výškou, ale zbrusu nové a výrazné SUV segmentu B s kompaktní a sportovní podobu i vlastní osobností.“

Plánované vozidlo se bude vyrábět v závodu TMMF (Toyota Motor Manufacturing France) v Onnaing nedaleko francouzského Valenciennes, po boku Toyoty Yaris.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Toyota v Evropě nabídne nové kompaktní SUV