rss
Volkswagen Užitkové vozy začne postupně obnovovat výrobu

Volkswagen Užitkové vozy začne postupně obnovovat výrobu

17.4.2020

Výrobní závody značky Volkswagen Užitkové vozy v německém Hannoveru a polských městech Poznaň a Vřesno obnoví v pondělí 27. dubna výrobu.

Josef Baumert, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za výrobu a logistiku, k tomu říká: „Máme velkou radost z toho, že zanedlouho budeme moci postupně znovu obnovit naši výrobu. Ochrana zdraví našich zaměstnanců má přitom nejvyšší prioritu. Proto jsme vyvinuli rozsáhlý soubor opatření a v malých týmech již intenzivně pracujeme na přípravách výrobních závodů, abychom například mohli dodržovat odstupy, realizovat vyšší standardy hygieny nebo v případě potřeby používat speciální ochranné pomůcky. Přitom i nadále velmi aktivně sledujeme situaci. Naše kroky podnikáme na základě výsledků diskuzí a jednání v rámci koncernu a také doporučení Ústavu Roberta Kocha.“

„Výhled na cestu ze stavu útlumu je dobrým signálem pro ekonomiku a veřejnost. I pro podnikovou radu je zdraví našich kolegů tím nejdůležitějším. Proto budeme pečlivě sledovat celkový vývoj v souvislosti s onemocněním Covid-19. Uzavřením podnikové dohody schválené ústřední podnikovou radou jsme pro obnovu výroby v Hannoveru vytvořili dobrý rámec, který zohledňuje ekonomické zájmy a chrání zaměstnance,“ říká Bertina Murkovicová, předsedkyně podnikové rady značky Volkswagen Užitkové vozy.

Koncern Volkswagen sestavil v uplynulých týdnech 100bodový plán, který umožní obnovení výroby s ohledem na ochranu zdraví. Veškerá opatření platí také pro externí firmy a dodavatele, působící v areálech výrobních závodů. „Společně s našimi týmy procházíme bezpečně koronavirovou krizí. Přerušení výroby ve spojení s mnoha činnostmi, vykonávanými z domova, bylo jedinou volbou a správným rozhodnutím. Realizace tohoto jedinečného a odvážného kroku byla velmi úspěšná. Nepolevíme ani teď při obnovení výroby a důsledně budeme dodržovat rozsáhlá opatření pro zajištění bezpečnosti a hygieny,“ vysvětluje Thomas Edig, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za personalistiku.

V rámci obnovení výroby přistupuje společnost na základě doporučení zdravotnických institucí k dalšímu výraznému zpřísnění opatření pro ochranu zdraví. Dojde k optimalizaci výrobních procesů, navíc bude ve všech oblastech povinností důsledně dodržovat minimální odstupy a zvýšené standardy hygieny. Soubor opatření zahrnuje mimo jiné konkrétní pravidla pro odstup a hygienu, povinnost nosit ochranu úst a nosu v zónách, kde není možné udržovat vzájemné odstupy 1,5 metru, kratší intervaly čištění, zamezení kontaktu mezi pracovníky při střídání směn a odpovědný přístup k měření teploty každý den před příchodem do zaměstnání.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Volkswagen Užitkové vozy začne postupně obnovovat výrobu Volkswagen Užitkové vozy začne postupně obnovovat výrobu Volkswagen Užitkové vozy začne postupně obnovovat výrobu Volkswagen Užitkové vozy začne postupně obnovovat výrobu

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.