rss

KONA Electric nejlepším malým elektromobilem podle časopisu TopGear

11.5.2020

Elektromobil KONA Electric získal ocenění „Nejlepší malý rodinný vůz“ v prvním ročníku ankety TopGear Electric Awards poté, co dokončil jízdu devíti evropskými zeměmi dlouhou 1600 kilometrů. 

Výhradně elektricky poháněné SUV je doporučováno nejen pro svou hospodárnost a schopnost překonávat dlouhé vzdálenosti, ale také pro tiché a komfortní cestování se snadným ovládáním.

Čtyřiadvacetihodinová jízda se uskutečnila v prosinci 2019. Šéfredaktor časopisu BBC TopGear Charlie Turner přitom doplnil do akumulátorů modelu KONA Electric 316 kWh elektrické energie z evropské sítě rychlonabíjecích stanic. Akumulátory nabíjel pouze na 80 % kapacity, aby maximalizoval dobu jízdy. Trasa o délce 1600 kilometrů vedla po území 9 států. Start byl v České republice, odkud itinerář vedl do Německa, Rakouska, Švýcarska, Lichtenštejnska, Francie, Lucemburska, Belgie a Nizozemí.

Charlie Turner k tomu uvedl: „V době karantény patří svoboda cestovat cizími zeměmi dle libosti do říše nedosažitelných snů. Je však uklidňující vědět, že elektrifikace se stává stále významnější součástí naší automobilové budoucnosti a automobily, jakým je například KONA Electric, dokážou již uspokojit naše požadavky. Přestože většina motoristů nepřekonává tak velké vzdálenosti, jako tomu bylo v našem případě, naší jízdou jsme dokázali, že ani při dálkovém cestování se nemusíme obávat krátkého dojezdu.“

Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe, odpovědný za marketing a produkt, řekl: „Model KONA Electric byl uveden na trh v roce 2018 a od té doby se etabloval jako cenově dostupný všestranný automobil s nulovými emisemi, který kombinuje praktičnost s dlouhým dojezdem a pozoruhodnými výkony. Nedávná modernizace přinesla vylepšenou konektivitu a třífázovou palubní nabíječku. KONA Electric je díky tomu ještě atraktivnější nabídkou. Máme radost, že TopGear ocenil silné stránky modelu KONA Electric, čímž navíc přispěl k již tak početné sbírce prestižních ocenění tohoto pozoruhodného vozu.“

Kompletní reportáž z impozantní jízdy Evropou za volantem elektromobilu KONA Electric byla zveřejněna v aktuálním britském vydání časopisu TopGear.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

KONA Electric nejlepším malým elektromobilem podle časopisu TopGear

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.