rss

Ford nyní ve standardní výbavě užitkových vozů nabízí palubní modem připojený k internetu

1.7.2020

Modem FordPass Connect se nyní instaluje do naprosté většiny užitkových automobilů značky Ford, prodávaných na evropském trhu v sériově.

  • Online služby FordPass Connect jsou během zkušebního období poskytovány zcela zdarma
  • Díky aktualizacím na dálku může Ford přidávat do svých užitkových modelů nové funkce nebo zdokonalovat ty stávající, aniž by zákazník musel navštívit servis
  • Nová funkce Guard Mode poskytuje zvýšenou míru zabezpečení vozu před odcizením či poškozením
  • Ford již pro evropské trhy vyrobil více než 100 000 užitkových automobilů s online připojením a předpokládá, že do tří let dosáhne milionové mety


Naprostá většina nově prodaných užitkových vozů Ford bude v budoucnu vybavena online připojeným modemem. Online připojený vůz znamená pro zákazníky zvýšení efektivity využitelnosti flotily a podporu na dálku díky aktualizacím softwarů ve vozidle.

Modem FordPass Connect se nyní instaluje sériově do čtyř klíčových modelových řad užitkových vozů Ford, to znamená do nejrůznějších variant modelů Ford Transit, Transit Custom, Transit Connect a Ranger. Online služby FordPass Connect, které umožňují komunikovat s vozem a ovládat určité jeho funkce na dálku prostřednictvím mobilní aplikace FordPass Pro, jsou již nyní pro některé evropské zákazníky dostupné, navíc během zkušební doby bezplatně.1

Přítomnost modemu FordPass Connect zároveň do budoucna umožní aktualizovat důležitý software vozidla na dálku. Díky tomu v budoucnu půjde přidávat do existujících vozů nové funkce nebo zvyšovat kvalitu těch stávajících bez nutnosti návštěvy servisu.2

První novou funkcí, aktivovanou prostřednictvím dálkové aktualizace, se stane Guard Mode, nový systém zabezpečení vozu s využitím aplikace FordPass Pro.3 Od druhé poloviny roku 2020 umožní sledovat vozy v reálném čase a upozorní provozovatele na možnou neautorizovanou manipulaci s nimi.

„Konektivita patří k pilířům našeho poslání vyrábět chytré vozy pro chytrý svět. Nedávno jsme vyrobili již stotisící užitkový Ford s online připojením a očekáváme, že do tří let dosáhneme milionové mety,“ říká Mark Harvey, ředitel online služeb a mobility v divizi užitkových vozů Ford of Europe.4


Technologie FordPass Connect

Palubní modem FordPass Connect zajišťuje připojení automobilů značky Ford k internetu, což jim umožňuje využívat aktualizací na dálku, komunikovat s mobilní aplikací FordPass Pro a spolupracovat s telematickými a datovými službami.

Zatímco dříve byl FordPass Connect nabízen jako výbava na přání, nyní se standardně dodává do většiny variant modelů Ford Transit, Transit Custom, Tourneo Custom, Transit Connect, Tourneo Connect a Ranger. Fleetoví provozovatelé modelů Transit Courier a Tourneo Courier budou moci využívat telematických služeb Fordu pouze s využitím dodatečně instalovaného aftermarket modemu.5

Evropští zákazníci mohou nově navíc využívat online služby FordPass Connect bezplatně až do vypršení zkušebního období.1 Jednou z funkcí, která posouvá zážitek z používání vozidel Ford, je mobilní aplikace FordPass Pro. Představena byla již v minulém roce a je určena menším podnikům. Provozovatel může na obrazovce telefonu sledovat a spravovat až pět užitkových vozů Ford.

Větším fleetovým zákazníkům nabízí Ford na některých trzích zpoplatněné telematické a datové služby včetně možnosti integrace do systémů správy flotil od třetích stran.

Aktualizace na dálku

Pravidelné softwarové aktualizace mohou přispět k tomu, aby jednotlivé systémy vozu dosahovaly optimálního výkonu a bezpečnosti.

Prostřednictvím aktualizací na dálku může Ford poskytovat provozovatelům užitkových modelů nové funkce a vylepšení ihned, jakmile jsou k dispozici, bez nutnosti navštívit autorizovaný servis.

Funkce Guard Mode v aplikaci FordPass Pro

Funkce Guard Mode, neboli režim ostrahy, je systémem zvýšeného zabezpečení, zprostředkovaný aplikací FordPass Pro. V reálném čase monitoruje stav vozu, a zjistí-li možné narušení, upozorní na to řidiče, provozovatele či správce flotily.

Typickým příkladem využití může být aktivace režimu ostrahy po pracovní době nebo během víkendu. Pokud je režim aktivní a dojde k otevření dveří či kapoty, popřípadě spuštění motoru, odešle se na chytrý telefon pověřené osoby oznámení. Systém také poskytuje zvýšenou míru zabezpečení proti odcizení či okopírování klíče. Oznámení totiž odešle i v případě, že se vůz odemkne nebo nastartuje klíčem, zatímco běžný automobilový alarm se v takové situaci neaktivuje.

Guard Mode bude v Evropě spuštěn v průběhu letošního roku a v již prodaných vozech se stane první funkcí, nainstalovanou prostřednictvím dálkové aktualizace.

Produktivita na cestách díky SYNC 3 s AppLink

Ve spolupráci s předními poskytovateli různých online služeb přináší Ford také řadu funkcí, které zvyšují produktivitu užitkových vozů i jejich řidičů. Komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 s rozhraním AppLink umožňuje pohodlně a bezpečně ovládat kompatibilní aplikace z chytrého telefonu prostřednictvím palubní dotykové obrazovky nebo intuitivních hlasových příkazů.6

Přestože systém podporuje Apple CarPlay i Android Auto, nabízí AppLink hlubší integraci kompatibilních aplikací do SYNC 3. Rozhraní AppLink je podporováno mnoha oblíbenými aplikacemi včetně what3words, Waze, Sygic Truck, nebo dokonce i Cisco Webex.

Nejnovějším partnerem rodiny AppLink family je Braintoss, aplikace zaměřená na produktivitu. Řidičům umožňuje třídit si za jízdy myšlenky a dokáže převádět řeč na text, který lze přímo odeslat e-mailem nebo do aplikace na správu úkolů.

Vedoucí postavení v užitkových vozech

Ford si nadále drží pozici nejprodávanější značky užitkových automobilů v Evropě. Za první čtvrtletí roku 2020 navýšil svůj tržní podíl na 15 procent.7 V roce 2019 uvedl Ford do prodeje novou generaci modelů Transit a Transit Custom s elektrifikovanými pohonnými jednotkami a palubním online připojením. Řada Transit Custom Hybrid, kterou tvoří modely Transit Custom Plug-in Hybrid a Mild-Hybrid, získala titul Mezinárodní dodávka roku 2020.
 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Ford nyní ve standardní výbavě užitkových vozů nabízí palubní modem připojený k internetu Ford nyní ve standardní výbavě užitkových vozů nabízí palubní modem připojený k internetu Ford nyní ve standardní výbavě užitkových vozů nabízí palubní modem připojený k internetu

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.