rss

Nahlédněte na výrobu modelu ŠKODA Octavia v Mladé Boleslavi

19.11.2020

Bestseller Octavia značky ŠKODA z linky v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi sjíždí už více než 20 let.

ŠKODA AUTO pomocí videa zprostředkovává podrobný pohled na výrobu modelu ŠKODA OCTAVIA. Česká automobilka vyrábí čtvrtou generaci svého bestselleru na výrazně modernizované montážní lince ve svém hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi. Možnost vyrábět zde paralelně vozy na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) je v rámci celého koncernu jedinečná.

V závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi denně vzniká 1150 exemplářů bestselleru OCTAVIA. Česká automobilka montážní linku nedávno modernizovala, v rámci rozsáhlé přestavby vytvořila předpoklady pro to, aby tu vedle modelu OCTAVIA souběžně z linky denně sjíždělo až 350 vozů ENYAQ iV. Tímto způsobem může ŠKODA AUTO naprosto pružně reagovat na poptávku po jednotlivých modelových řadách. Ve výrobě automobilka intenzivně sází na pomoc moderních robotů. Ty převezmou práce, které jsou po zaměstnance fyzicky náročné, a tím přispívají ke zlepšení ergonomie na pracovištích.

Paralelní výroba vozů s konvenčním spalovacím motorem na bázi modulární platformy (MQB) a modulární elektrifikované platformy (MEB) na jedné montážní lince je v rámci celého koncernu jedinečná. Rozsáhlá příprava mimo jiné spočívala v úpravě konstrukce budovy a technologií pro dopravu dílů tak, aby vyhovovaly hmotnosti vozů s čistě bateriovým elektrickým pohonem a montovaných komponentů. Celková investice do nutných stavebních úprav dosáhla výše přes 800 milionů korun (32 milionů eur).

Dosud bylo v hlavním výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi vyrobeno více než 7,1 milionu vozů řady OCTAVIA. Počátky tohoto modelu sahají až do roku 1959. V polovině devadesátých let byla zahájena výroba první novodobé generace modelu OCTAVIA – prvního modelu značky ŠKODA, kompletně vyvinutého pod křídly koncernu Volkswagen. Nová generace modelu ŠKODA OCTAVIA měla svou premiéru v listopadu 2019 v Praze. Výrazně modernizovaná verze bestselleru byla i navzdory omezením v odbytových kanálech, způsobeným pandemií onemocnění COVID-19, úspěšně uvedena na mezinárodní trhy.

Production of the ŠKODA OCTAVIA at the Mladá Boleslav plant from ŠKODA VIMEO PRO on Vimeo.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Nahlédněte na výrobu modelu ŠKODA Octavia v Mladé Boleslavi

Pokud se zabýváte prodejem nových automobilů a chcete zvýšit efektivitu prodeje, seznamte se s aplikacemi, které jsou moderním multiplexem, nezbytným pro podporu prodeje nových automobilů.


AUTO-LINK
Ing. Jiří Šochman
vedoucí projektu
777 455 646
sochman@auto-link.cz

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.