rss

Nový Opel Mokka zná české ceny

13.1.2021

Na český trh vyjíždí nový SUV model Opel Mokka, nejvýraznější letošní novinka německé automobilky Opel!

Základní provedení Opel Mokka startuje pod magickou hranicí 400 tisíc korun – už za 399 990 CZK získá zákazník atraktivní SUV kompaktní třídy poháněné vitálním přeplňovaným motorem 1.2 Turbo o výkonu 100 k, který se přes šestistupňovou převodovku přenáší na přední kola. Ve standardní výbavě základního modelu nechybí např. ABS/ESP, 6 airbagů, klimatizace, 7“ digitální autorádio DAB, elektrické ovládání všech oken zpětných zrcátek, dálkově ovládané centrální zamykání ani kompletní LED osvětlení.

Vyšší verze přidávají např. automatickou klimatizaci, litá kola, adaptivní tempomat, panoramatickou parkovací kameru atd. Naprostou špičkou a v segmentu unikátní nabídkou jsou pak LED matrixové světlomety IntelliLux LED Matrix se 14 elementy, které umožňují jízdu stále na dálková světla, aniž by byli oslňování ostatní účastníci provozu.

Benzin, nafta, elektřina…

Základní pohonnou jednotkou je přeplňovaný zážehový tříválec 1.2 Turbo 100 k. Náročnější zákazníci mohou volit výkonnější verzi 1.2 Turbo 130 k, která může být propojená s 8-stupňovou automatickou převodovkou. Za výkonnější zážehový motor se připlácí jen 30 000 korun. A Mokka nezapomíná ani na vyznavače nafty, na které čeká mimořádně úsporný turbodiesel 1.5 CDTI o výkonu 102 k, který je oproti základnímu motoru 1.2 Turbo 100 k dražší o 40 000 korun.

Vnitřní třecí ztráty všech motorů byly minimalizovány, díky malému turbodmychadlu reagují motory bezprostředně na pokyny pedálu plynu a mají skvělý zátah od nízkých otáček. Spotřeba vznětové Mokky 1.5 CDTI dle NEDC činí jen 3,8 l/100 km, emise 100 g/km CO2.

Mokku je možné získat i v elektrické verzi: Elektrická Mokka-e je poháněna elektromotorem o výkonu 136 k, jehož nejvyšší točivý moment 260 Nm je k dispozici okamžitě po rozjezdu. Podle normy WLTP činí akční rádius vozu s baterií 50 kWh až 324 km na jedno nabití.

 

První Opel s „tváří“ Opel Vizor a digitalizovanou palubní deskou Pure Panel

Opel Mokka se stal prvním Opelem, který představil novou čelní masku Opel Vizor. Detailní změnou je i nově přestylizované logo automobilky a název vozu vyvedený výraznými literami po celé šířce zádi. Nastupující Mokka je zároveň prvním Opelem s nově řešenou digitální palubní deskou Pure Panel.

Nový Opel Mokka zaujme na první pohled dokonalými proporcemi a precizním zpracováním i těch nejmenších detailů. Charakteristickým rysem 4,15 m dlouhého pětimístného kompaktního vozu jsou krátké převisy karoserie a široce rozkročená silueta. Nepřehlédnutelným a nezaměnitelným prvkem je čelní maska Opel Vizor. Jeho inspirací bylo hledí integrální motocyklové přilby. Opel Vizor dokonale integruje masku chladiče. LED světlomety i nově stylizované logo automobilky Opel.

Čistý a zároveň velmi působivý styling se odráží i v interiéru. Dominantou přístrojového štítu Pure Panel jsou dva rozměrné displeje. Pure Panel se snaží řidiče nezahlcovat spoustou zbytečných informací, designéři Opelu hovoří o tzv. „digitálním detoxu“. Vše je dokonale promyšleno, připraveno pro zcela intuitivní a snadné ovládání. Sympatické je, že řada funkcí se stále ovládá knoflíky namísto složitého listování v mnoha menu a podmenu dnes běžných dotykových obrazovek.

Skvělá agronomická sedadla jsou již delší dobu charakteristickými prvkem vozů Opel. Pro Mokku jsou připravena i sedadla čalouněná Alcantarou nebo kvalitní kůží. Třešničkou na dortu jsou kožená sedadla s masážní funkcí pro řidiče. Ve středovém panelu před řidičem je odkládací schránka, ve které je možné indukčně nabíjet smartfony. 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny Nový Opel Mokka zná české ceny

Pokud se zabýváte prodejem nových automobilů a chcete zvýšit efektivitu prodeje, seznamte se s aplikacemi, které jsou moderním multiplexem, nezbytným pro podporu prodeje nových automobilů.


AUTO-LINK
Ing. Jiří Šochman
vedoucí projektu
777 455 646
sochman@auto-link.cz

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.