rss

CUPRA slaví své 3. výročí – II.

22.2.2021

CUPRA slaví své 3. výročí odhalením modelu Formentor s pětiválcovým srdcem

CUPRA Formentor VZ5 má pod kapotou pětiválec 2.5 TSI s výkonem 390 k a točivým momentem 480 N.m, který je pro automobilové nadšence dokonalým ztělesněním sportovních výkonů spalovacího motoru. Exkluzivní 20“ kola CUPRA z lehké slitiny ukrývají vysokovýkonné brzdy s šestipístkovými brzdovými třmeny Akebono. Vrcholné výkony spalovacího motoru ve spojení s exkluzivitou díky omezení výroby na pouhých 7000 vozů.

Světová premiéra modelu CUPRA Formentor VZ5 u příležitosti 3. výročí značky CUPRA posouvá limity modelové řady CUPRA Formentor, prvního vozidla vyvinutého exkluzivně pro značku CUPRA, na dosud nevídanou úroveň. Srdcem vysokovýkonného CUV je pětiválec, který je zdrojem nekompromisní dynamiky. Na trhu jedinečný model CUPRA Formentor VZ5 kromě toho nabídne zákazníkům ještě více sofistikovanosti a exkluzivních zážitků. 

CUPRA Formentor VZ5
CUPRA Formentor VZ5 tyto atributy ještě umocňuje, a pro automobilové nadšence tak představuje dokonalé ztělesnění sportovních výkonů spalovacího motoru. 

Pohon
Ikonický přeplňovaný pětiválec TSI pod kapotou poskytuje nevšední sportovní dynamiku za burácejícího zvukového doprovodu. Motor kombinuje přímé vstřikování benzinu a přeplňování turbodmychadlem. Výsledkem je nejvyšší výkon 390 k (287 kW) mezi 5700 a 7000 min-1. Maximální točivý moment 480 N.m je k dispozici již od 2250 min-1. Čtyři koncovky výfukové soustavy v barvě mědi vydávají jedinečný rytmus a zvuk tohoto pětiválcového motoru. Ohromující motor se zdvihovým objemem 2,5 litru spolupracuje se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG, která se vyznačuje rychlým řazením. CUPRA Formentor VZ5 dokáže díky tomu zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 4,2 sekundy a dosáhnout nejvyšší rychlosti 250 km/h. To jsou čísla, z nichž bude řidiči za volantem naskakovat husí kůže.

Podvozek
Vysokovýkonný automobil musí mít podvozek připravený na extrémní jízdu. CUPRA Formentor VZ5 toho dosahuje dokonale integrovanými vyspělými podvozkovými technologiemi. Vozidlo má o 10 mm nižší světlou výšku než CUPRA Formentor VZ 310 k, takže na silnici vypadá ještě dynamičtěji. Systém adaptivních tlumičů DCC nabízí 15 úrovní plynule nastavitelného tlumení, což umožňuje zvolit pro každé kolo zvlášť nejlepší charakteristiku v závislosti na provozních podmínkách a jízdním režimu zvoleném řidičem.

Design
Tým designérů propůjčil modelu CUPRA Formentor VZ5 ještě sportovnější vzhled a charakter. Dynamické proporce umocňuje vizuálně zvýrazněná záď a dlouhá kapota, která má u verze VZ5 specifický design. Její prolisy vedou pohled k metalickému logu CUPRA na černé masce chladiče s novým rámečkem v matně černém odstínu Sport. Pod ní je v nárazníku umístěna rovněž nově navržená mřížka otvoru pro přívod vzduchu. Designu modelu CUPRA Formentor VZ5 dodává na intenzitě nová barva šedá Taiga. Tento jedinečný odstín byl namíchán speciálně pro tuto limitovanou edici. Kromě této nové barvy karoserie bude model CUPRA Formentor VZ5 k dispozici také v odstínu černá Midnight nebo s matnými laky šedá Magnetic Tech Matt a modrá Petrol Blue Matt.

Bezpečnost a komfort
CUPRA Formentor VZ5 patří mezi nejbezpečnější a nejkomfortnější vozidla ve svém segmentu díky širokému souboru bezpečnostních a komfortních technologií. Zmínku si zaslouží především předvídavý adaptivní tempomat ACC (Predictive Adaptive Cruise Control), asistent Travel Assist pro automatizovanou jízdu, asistent pro změnu jízdního pruhu (Side Assist), asistent pro couvání z parkovacího místa (Exit Assist) a asistent pro stav nouze (Emergency Assist).

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

CUPRA slaví  své 3. výročí – II. CUPRA slaví  své 3. výročí – II. CUPRA slaví  své 3. výročí – II. CUPRA slaví  své 3. výročí – II. CUPRA slaví  své 3. výročí – II. CUPRA slaví  své 3. výročí – II. CUPRA slaví  své 3. výročí – II.

Pokud se zabýváte prodejem nových automobilů a chcete zvýšit efektivitu prodeje, seznamte se s aplikacemi, které jsou moderním multiplexem, nezbytným pro podporu prodeje nových automobilů.


AUTO-LINK
Ing. Jiří Šochman
vedoucí projektu
777 455 646
sochman@auto-link.cz

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.