rss

Hyundai IONIQ 5 nově definuje životní styl založený na elektromobilitě

23.2.2021

Společnost Hyundai Motor Company dnes ve virtuální světové premiéře představila CUV střední velikosti IONIQ 5.

IONIQ 5, plně elektrické CUV střední velikosti s celkovou délkou 4635 mm, bylo odhaleno v rámci virtuální světové premiéry. Design značky IONIQ kráčí novým směrem, jehož využívání umožňuje speciální platforma pro elektromobily. Připomíná odvážný styl modelu Hyundai Pony, prvního sériově vyráběného vozu společnosti, ohlíží se za 45 lety designu značky Hyundai a hledí vstříc těm následujícím. Exteriér s mimořádně dlouhým rozvorem 3000 mm se vyznačuje jedinečnými proporcemi s důrazem na specifické vlastnosti elektromobilů. Interiér stanovuje novou laťku v oblastech komfortu a praktické využitelnosti díky ploché podlaze a středové konzole „Universal Island“. Využití ekologických materiálů a přírodou inspirovaných barev na mnoha místech je výsledkem úsilí o trvalou udržitelnost. Mimořádný výkon a ultra rychlé nabíjení s napětím 400 V nebo 800 V. Funkce V2L (Vehicle-to-Load) přemění vůz v pojízdnou nabíječku.

IONIQ 5 je prvním modelem nové značky IONIQ, založené společností Hyundai a zasvěcené bateriovým elektromobilům. IONIQ 5 stanovuje nová měřítka a svými trvale udržitelnými a inovativními prvky výbavy nově definuje životní styl založený na elektromobilitě. 

Předzvěst nové éry pro design elektromobilů

Progresivní design modelu IONIQ 5 představuje odklon od dosavadních norem a využívá novou tvůrčí svobodu, kterou designérům poskytuje speciální platforma pro bateriové elektromobily. Nový IONIQ 5 připomíná odvážný styl modelu Hyundai Pony, prvního sériově vyráběného vozu společnosti. Využívá přitom výjimečné prvky z pětačtyřiceti let designu značky Hyundai, aby se jako spojnice mezi minulostí, současností a budoucností stal součástí životních stylů svých zákazníků. Je novou definicí nadčasového designu a tento motiv se bude opakovat i u dalších připravovaných modelů značky IONIQ.

Paleta elektrických pohonů uspokojí všechny zákazníky

IONIQ 5 se dodává s řadou konfigurací elektrického pohonu, které uspokojí požadavky na mobilitu všech skupin zákazníků, a to bez kompromisů z hlediska provozních vlastností. Zákazníci mají na výběr ze dvou sad akumulátorů s kapacitou 58 kWh nebo 72,6 kWh a dvou variant elektrického pohonu. V prvním případě pohání zadní kola elektromotor umístěný vzadu, ve druhém případě zajišťuje jeden elektromotor vpředu a jeden vzadu pohon všech kol. Všechny verze nabízejí výjimečně dlouhý dojezd a dosahují nejvyšší rychlosti 185 km/h. Na vrcholu nabídky je elektrických pohonů je varianta s pohonem všech čtyř kol (AWD) s baterií o kapacitě 72,6 kWh, poskytující výkon 225 kW a točivý moment 605 Nm. Taková verze se pyšní zrychlením z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy. Varianta s pohonem dvou kol (2WD) a baterií o kapacitě 72,6 kWh poskytuje dojezd 470 až 480 km dle WLTP.

Ultra rychlé nabíjení akumulátorů s inovativní funkcí V2L (Vehicle-to-Load)

Po připojení k nabíječce o výkonu 350 kW lze akumulátory modelu IONIQ 5 nabít z 10 na 80 procent za pouhých 18 minut. Uživatelům v tomto případě stačí nabíjet svůj IONIQ 5 jen pět minut pro získání dojezdu 100 km podle WLTP.

Inovativní konektivita a asistenční systémy pro bezpečnost a komfort

IONIQ 5 je prvním modelem společnosti Hyundai, vybaveným vyspělým head-up displejem s volitelnými funkcemi rozšířené reality (AR HUD), který čelní okno takřka přemění v displej. 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Hyundai IONIQ 5 nově definuje životní styl založený na elektromobilitě Hyundai IONIQ 5 nově definuje životní styl založený na elektromobilitě Hyundai IONIQ 5 nově definuje životní styl založený na elektromobilitě Hyundai IONIQ 5 nově definuje životní styl založený na elektromobilitě

Pokud se zabýváte prodejem nových automobilů a chcete zvýšit efektivitu prodeje, seznamte se s aplikacemi, které jsou moderním multiplexem, nezbytným pro podporu prodeje nových automobilů.


AUTO-LINK
Ing. Jiří Šochman
vedoucí projektu
777 455 646
sochman@auto-link.cz

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.