rss

Nový Citroën ë-Berlingo

23.2.2021

Nový Citroën ë-Berlingo je ideálním partnerem pro fanoušky aktivního životního stylu.

Díky jeho praktičnosti a všestrannosti si mohou užít všechny volnočasové aktivity s větším komfortem elektromotoru. Elektrifikace vozu Berlingo přináší plynulost a tichý chod elektromotoru s dojezdem až 280 km* (cyklus WLTP). Veškerá uznávaná funkčnost Berlinga byla bez jakýchkoliv kompromisů zachována, vůz se dokáže přizpůsobit individuálním potřebám díky objemu kabiny, modularitě a praktičnosti. ë-Berlingo je k dispozici ve 2 délkách, vejde se do něj až 7 osob. Zachovává si prostornost, 3 samostatná zadní sedadla, multifunkční přepravní systém Modutop® i otevírací zadní okno. Řízení usnadňuje systém promítání na čelní sklo (Head-up displej) a nový digitální 10" displej s vysokým rozlišením, který zobrazuje informace, které jsou užitečné pro řidiče i posádku. Do prodejní sítě vybraných zemí dorazí ve druhé polovině roku 2021, v České republice jej můžeme očekávat koncem roku 2021.

PLUS TICHÉHO CHODU V ELEKTROREŽIMU

S vozem ë-Berlingo se pro posádku stává každá cesta chvílí odpočinku. Výkon 100 kW (136 k) / 260 Nm mu umožňuje dosáhnout maximální rychlosti 135 km/h bez ohledu na použitý režim.

Jednotlivé režimy lze volit pomocí ovladače ë-Toggle: Normal – 80 kW/210 Nm.: umožňuje nejlepší kompromis mezi dojezdem a dynamickým výkonem, Eco – 60 kW/180 Nm.: zajišťuje optimalizaci spotřeby energie snížením výkonu vytápění a klimatizace, iž by však došlo k jejich vypnutí, a omezením točivého momentu a výkonu motoru, Power – 100 kW/260 Nm: dává plně naloženému vozu dynamiku a pohodlí i při maximálním zatížení.

DOJEZD USNADŇUJÍCÍ SVOBODU POHYBU 

Uživatelé vozů typu ludospace mají různé potřeby v oblasti mobility, aby si mohli užít rozmanité aktivit spojené s kratšími či delšími cestami. ë-Berlingo musí být chameleonem, který se dokáže ze dne na den přizpůsobit různým potřebám. A právě to dělá tím, že umožňuje přístup do center měst s regulovaným vjezdem a současně nabízí svobodu bezstarostného pohybu s velkým dojezdem. 
K optimalizaci dojezdu rekuperuje hnací ústrojí vozu ë-Berlingo energii během fáze brzdění nebo zpomalování vozidla. Pro lepší využití energie je vhodné stisknout tlačítko B na středové konzole. 
Záruka na baterii je 8 let nebo 160 000 km (na 70 % kapacity baterie na konci této lhůty). Certifikát kapacity baterie se vydává po kontrole po 1 roce nebo ujetí 20 000 km a poté při každé prohlídce, tedy každé 2 roky nebo po ujetí 40 000 km.

SNADNÉ NABÍJENÍ A NÍZKÉ NÁKLADY

Zákazníci tohoto typu vozu jsou často majiteli rodinného domu, a mají proto snazší přístup k nabíjení. Existují tři možnosti nabíjení. Jednoduchá zásuvka Green’up umožňuje dobít velkou část baterie v noci, aby byl vůz provozuschopný po celý pracovní den. Nabíjení přes domácí zásuvku vyžadující kabel Mode 2 (ve Francii součást standardní výbavy) pro použití doma, na pracovišti nebo v garáži. Tento způsob nabíjení je kompatibilní se standardní zásuvkou 8 A nebo se zesílenou zásuvkou 16 A (nabíjecí zařízení + zásuvka Green’Up), což umožňuje nabít za poloviční dobu a získat tak plně nabitou baterii za méně než 15 hodin. Soukromé nebo veřejné zrychlené nabíjení vyžadující instalaci zařízení pro zrychlené nabíjení Wallbox 3,7–22 kW a kabel Mode 3 (za příplatek). Doba nabíjení z 0 na 100 % je pak 7,5 hodiny (Wall Box 7,4 kW na jednofázový proud) nebo 5 hodin (Wall Box 11 kW na třífázový proud). Superrychlé nabíjení na veřejné stanici až 100 kW s kabelem Mode 4 zabudovaným do nabíječky. Umožňuje nabít 80 % baterie 50 kWh za 30 minut. Z hlediska zrychleného nabíjení je ë-Berlingo na nejlepší úrovni svého segmentu.

UŽITEČNÉ SLUŽBY USNADŇUJÍCÍ ŽIVOT S ELEKTROMOTOREM

Díky aplikaci MyCitroën je možné ovládat nabíjení baterie na dálku, zjistit, jaký je stav nabití a dojezd vozu, nastavit předem teplotu v kabině a konečně i nastavit odložené nabíjení pomocí telefonu, tabletu nebo přímo na dotykové obrazovce vozidla, a to prostřednictvím navigace v nabídce „Energie“. Tato operace funguje pro domácí nabíjení (Mode 2) nebo zrychlené nabíjení (Mode 3). Odložené nabíjení lze kdykoliv změnit.

DESIGN: VOLBA POHONU, JEDINEČNÝ CHARAKTER

Strategií Citroënu je nabídnout každému zákazníkovi výběr pohonu podle jeho potřeb. Verze ë-Berlingo je vizuálně odlišena monogramem „ë“ symbolizujícím elektrický pohon na masce chladiče a před názvem vozu na víku zavazadlového prostoru a dále specifickými body v odstínu „Anodised Blue“ na náraznících a bočních prvcích Airbump®. Nabíjecí zásuvka se nachází na místě víčka palivové nádrže.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Nový Citroën ë-Berlingo Nový Citroën ë-Berlingo Nový Citroën ë-Berlingo

Pokud se zabýváte prodejem nových automobilů a chcete zvýšit efektivitu prodeje, seznamte se s aplikacemi, které jsou moderním multiplexem, nezbytným pro podporu prodeje nových automobilů.


AUTO-LINK
Ing. Jiří Šochman
vedoucí projektu
777 455 646
sochman@auto-link.cz

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.