rss

SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu

4.5.2021

Značky SEAT a Cupra navázaly na mimořádně úspěšné první čtvrtletí na českém trhu rekordními dubnovými prodeji. Celkem 1036 předaných nových vozů SEAT a CUPRA ve čtvrtém měsíci letošního roku je nejlepším měsíčním prodejním výsledkem v historii. SEAT vykázal razantní nárůst prodeje již v období od ledna do března. 

„Mimořádně úspěšné výsledky od začátku letošního roku, a především rekordní duben nám dávají velkou naději, že se po velmi náročném loňském roce začíná blýskat na lepší časy,“ říká Aleš Novák, ředitel značek SEAT a CUPRA pro Českou republiku. „Velký podíl na letošním růstu obou našich značek SEAT a CUPRA na českém trhu má jejich mimořádně atraktivní produktové portfolio, které nepřetržitě modernizujeme a rozšiřujeme o nové varianty včetně elektrifikovaných pohonů.“

Dubnovým bestsellerem značky SEAT byl městský crossover Arona, následovaný oběma karosářskými verzemi modelové řady Leon – rodinným kombi Sportstourer a hatchbackem. Velkému zájmu se i nadále těší také kompaktní SUV Ateca, které bylo před pěti lety prvním SUV značky SEAT. SUV Tarraco se po zařazení modelů e-HYBRID a FR 245 k TSI setkává se vzrůstajícím zájmem zákazníků. Produktové řadě značky CUPRA jasně vládne CUPRA Formentor, dynamický crossover, navržený jako první model výhradně pro značku CUPRA.

„Z velkého zájmu českých zákazníků o vozy SEAT a CUPRA máme velkou radost a současně děláme vše pro to, abychom atraktivitu našich modelů dále zvyšovali,“ uvádí Aleš Novák, a dodává: „Nedávno jsme představili modernizované modely Arona a Ibiza, které se již brzy objeví u českých prodejců SEAT, což bude další významný impulz pro naše prodeje.“

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 70leté historii společnosti, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT vynaložil v roce 2019 celkem 1,259 miliardy eur na investice, převážně do vývoje nových elektrifikovaných modelů. Navíc v rámci svého úsilí o dekarbonizaci investoval 27 milionů eur do trvale udržitelných iniciativ a pracuje na realizaci ambiciózní ekologické strategie Move to Zero, jejímž cílem je vytvořit z Martorellu do roku 2030 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. SEAT Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu a Ateca vzniká v České republice.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu SEAT a CUPRA slaví historicky nejlepší duben na českém trhu

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.