rss

Nové BMW X3 a nové BMW X4

9.6.2021

Nový vzhled, vylepšená výbava a optimalizovaná struktura nabízené výbavy: BMW komplexně modernizovalo své úspěšné Sports Activity Vehicle (SAV) BMW X3 a Sports Activity Coupé (SAC) BMW X4.

Se vstupem do druhé fáze svého modelového cyklu jsou nyní sportovnější, modernější a více digitální. Přepracovaná přední a zadní část kladou na první pohled ještě větší důraz na robustní terénní a sportovní vzhled třetí generace úspěšného BMW X3. Jeho „kupé protějšek“, BMW X4 druhé generace, přejímá novou přední část, přidává vlastní prvky s exkluzivní mřížkou chladiče BMW a nabízí mimořádně dynamickou zadní část. Modernizaci završuje moderní interiér s novými prvky výbavy a aktualizovaným infotainmentem. BMW M GmbH současně modernizuje také M modely BMW X3 a BMW X4.

Moderní technologie pohonu
Představení mild hybridní technologie se 48voltovým startér-generátorem nyní také u všech zážehových motorů zaručuje široké portfolio technologicky vyspělých pohonů. Mezi ně patří BMW X3 xDrive30e a na vrcholu modelové nabídky obzvláště výkonné zážehové a vznětové modely BMW M GmbH.

Jasněji strukturovaná nabídka výbavy a ceny
Nová struktura výbavy pro BMW X3 a BMW X4 klade větší důraz na sportovní charakter a „X-ovost“ a také na větší přehlednost díky záměrnému zjednodušení. Jako alternativa ke standardní výbavě vylepšené vysoce kvalitními prvky X figuruje M sportovní paket a známé varianty M. Ceny nového BMW X3 začínají na částce 1 211 600 Kč včetně DPH, sportovněji laděné BMW X4 začíná na ceně od 1 371 500 Kč.

Celosvětový úspěch
Prémiové SAV BMW X3 a kupé varianta BMW X4 se těší velké oblibě po celém světě díky své charakteristické kombinaci výkonných pohonných jednotek a sportovní agility s robustním vzhledem a velkým prostorem pro rodinu nebo sportovní vybavení. Zdaleka největším trhem je Čína (>45 %) následovaná Evropskou unií (>20 %, z čehož přibližně třetina připadá na Německo) a USA (cca 15 %). BMW X3 nabízí svým zákazníkům nezávislost a individualitu a od uvedení druhé generace na trh v roce 2010 se ho vyrobily již téměř dva miliony kusů. BMW X4 je o něco sportovnější a extrovertnější a od roku 2014 si ho doposud pořídilo téměř 400 000 zákazníků.

Uvedení nového BMW X3 a nového BMW X4 na trh proběhne v srpnu 2021 po zahájení výroby v továrně ve Spartanburgu (USA). Nové BMW X3 a nové BMW X4 si světovou premiéru odbydou na autosalonu v čínském Čcheng-tu (27. srpna až 5. září), zatímco evropská premiéra se uskuteční na IAA v Mnichově (7. až 12. září). 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Nové BMW X3 a nové BMW X4 Nové BMW X3 a nové BMW X4 Nové BMW X3 a nové BMW X4 Nové BMW X3 a nové BMW X4 Nové BMW X3 a nové BMW X4 Nové BMW X3 a nové BMW X4 Nové BMW X3 a nové BMW X4 Nové BMW X3 a nové BMW X4

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.