rss

Ë-Berlingo - praktický vůz na elektrický pohon

12.10.2021

Citroën ë-Berlingo má dojezd až 280 km a díky motoru o výkonu 100 kW/136 k poskytuje plynulou a tichou jízdu. 

Citroën představil model Berlingo a s ním celý segment prostorných multifunkčních dodávek „ludospace“ v roce 1996. Je určen pro lidi s velmi aktivním životním stylem, kteří musí denně absolvovat mnoho cest, vedou komunitní život (sport, volný čas, aktivní dovolená atd.) a často potřebují cestovat ve větším počtu. Na tomto trhu je Citroën Berlingo na konci března 2021 na druhém místě v Evropě a stále zvyšuje svůj podíl na trhu (+1 % v meziročním srovnání s rokem 2020).

Ë-Berlingo nabízí kabinu s objemem až 4 000 litrů, užitečnou délku přes 3 m a zavazadlový prostor o objemu až 2 126 litrů, tedy prostornost na nejlepší úrovni segmentu. Modularita a úložné prostory, které jsou nedílnou součástí jeho DNA, umožňují mnohostranné využití vozu: sklopitelná sedadla (sedadla ve 2. řadě a dvě sedadla ve 3. řadě), 186 litrů funkčních úložných prostorů, jako je Modutop® (60litrový střešní úložný prostor a oblouk s přihrádkami u verze M). Je to skutečný rodinný společník, je vybaven odnímatelnými slunečními clonami, výklopnými stolky a USB zásuvkami v zadní části, které ocení děti, pro které je důležitá zábava na tabletu. Navíc je bezpečný díky 18 asistenčním technologiím pro řízení a manévrování, jako je hands-free startování a head-up displej, takže jeho řízení je vždy potěšením.

Nový Citroën ë-Berlingo má kompaktní tvar, který usnadňuje manévrování a přístup na všechny typy parkovišť, současně nabízí prostornou a modulární kabinu, která umožňuje cestu 5 až 7 osob v komfortním prostoru, k němuž přispívá výbava i pečlivě rozvržené úložné prostory zlepšující pohodu skupin, rodin či přátel.
Zákazníci si mohou vybrat délku svého vozidla: krátká verze M 440 cm a dlouhá verze XL 475 cm. Obě verze mají díky výšce do 190 cm přístup na všechna parkoviště. Velikost M je k dispozici ve 4 verzích Live Pack, Feel, Feel Pack a Shine. Velikost XL je k dispozici ve verzi Feel Pack. 

Ë-Berlingo je k dispozici ve 4 verzích. S každou úrovní výbavy se zvyšuje funkční výbava a jízdní komfort:

  • Live Pack nabízí základní výbavu, jako je klimatizace, digitální rádio s 5" dotykovým displejem a hands-free sadou Bluetooth s konektorem USB a ovládáním pod volantem, posuvné dveře na pravé straně, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a výškově a podélně nastavitelný volant, zadní sklopná lavice dělená v poměru 2/3 – 1/3, tempomat/omezovač rychlosti, pomoc při rozjezdu do svahu (Hill Start Assist), automatické rozsvěcování světel, paket Safety Pack (systém nouzového automatického brzdění Active Safety Brake, aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, systém varování při riziku srážky, Coffee Break Alert, rozpoznávání dopravních značek s doporučenou rychlostí), elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka. Cena verze Live Pack se pohybuje od 790 000 včetně DPH.
  • Feel nabízí stejnou výbavu jako verze Live, navíc má jeho sedadlo řidiče nastavitelnou bederní opěrku, sedadlo spolujezdce je sklopné, mezi předními sedadly je loketní opěrka, na zadní straně předních sedadel jsou výklopné stolky, posuvné dveře jsou na pravé i levé straně, vůz je vybaven zadním parkovacím asistentem, paket Safety Plus má navíc funkci varování před snížením pozornosti Driver Attention Alert, automatické přepínání dálkových světel a rozšířené rozpoznávání dopravních značek, paket Color Anodised Blue (lišty kolem prvků Airbumps® a mlhovek), kliky dveří v barvě karoserie a kryty vnějších zpětných zrcátek v černé barvě. Cena verze Feel začíná na 830 000 Kč včetně DPH.
  • Feel Pack, tedy nejvšestrannější verze, která je vybavena třemi samostatnými sklopnými zadními sedadly, otevíratelným oknem víka zavazadlového prostoru, leskle černými podélnými střešními nosiči, elektrickou dětskou pojistkou, elektrickým ovládáním předních a zadních oken, vnitřním zpětným zrcátkem s automatickou clonou, elektricky sklopnými vnějšími zpětnými zrcátky, zatmavenými skly oken (2. a 3. řada a zadní okno) a volantem potaženým kůží. Verze Feel Pack Citroën, která bude dokonale vyhovovat milovníkům nejmodernější techniky, nabízí systém Connect Rádio s 8" barevným dotykovým displejem, přístrojovou desku s barevným 10" digitálním displejem a Connect Play (Mirror Screen). K dispozici je ve velikosti M od 860 000 Kč včetně DPH a ve velikosti XL od 880 000 Kč včetně DPH. 
  •  Shine, verze určená pro řidiče, kteří hledají pohodlí, nabízí také zadní parkovací kameru s funkcí Top Rear Vision, Citroën Connect Box s paketem SOS & asistenční volání, navigaci Connect Nav, head-up displej a automatickou dvouzónovou klimatizaci. Cena verze Shine se pohybuje od 880 000 Kč včetně DPH.

Pokud jde o personalizaci, nabídka zahrnuje sedm barev karoserie: jednu nemetalickou (bílá Banquise), čtyři metalické (Modrá Deep, Šedá Acier, Šedá Platinium, Měděná Copper), dvě perleťové (Černá Perla Nera, Béžová Sable) a také paket XTR s barevnými prvky v rámci paketu Color Orange a 17'' hliníkovými disky kol Spin s diamantovým výbrusem. 

ë-Berlingo je konkrétní odpovědí na potřeby mobility v segmentu lehkých dodávek, kde zákazníci velmi dbají na svou ekologickou stopu a kontrolu svého rozpočtu. S vozem ë-Berlingo najdou dokonalou kombinaci, která jim poskytne pohodu při jízdě v elektrickém režimu a současně prostornost a funkčnost, díky nimž je Berlingo tak úspěšné. 


 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Ë-Berlingo - praktický vůz na elektrický pohon Ë-Berlingo - praktický vůz na elektrický pohon Ë-Berlingo - praktický vůz na elektrický pohon

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.