rss

Ford přináší nové Tourneo Connect

12.10.2021

Ford představuje zcela nový víceúčelový vůz Tourneo Connect, s nímž značka Tourneo získává novou úroveň stylu, prostornosti a všestrannosti.

Nové Tourneo Connect je ideálním řešením pro aktivní životní styl. Nabízí komfortní a vysoce flexibilní interiér, možnost sedmi plnohodnotných sedadel a výběr ze dvou délek karoserie. S přehledem zvládne široké rozpětí rolí od přepravy volnočasového vybavení až po pracovní využití v menší firmě.

Do inteligentní kabiny s permanentním online připojením nalezly cestu nejmodernější technologie digitálního kokpitu, zatímco rozsáhlý soubor propracovaných asistenčních systémů zvyšuje komfort i bezpečnost jízdy. K novým funkcím patří asistované řízení nebo asistent couvání s přívěsem, který značně usnadní manévrování s přípojným vozidlem.

„Zcela nové Tourneo Connect je prvním představitelem vzrušující nové generace vozů Tourneo od Fordu. Jeho nový svěží design, sedmimístná všestrannost a nová technologie pohonu všech kol spolu s nepostradatelnými online funkcemi tvoří vítěznou kombinaci pro naše zákazníky,“ řekl Hans Schep, ředitel Ford Pro pro Evropu. „Vzali jsme vlastnosti, jichž si zákazníci cení, a pozvedli je na vyšší úroveň. Vzniklo tak Tourneo Connect připravené čelit jakékoliv výzvě – ať už pracovní, nebo volnočasové.“

Jak provedení L1 s krátkým rozvorem náprav, tak L2 s prodlouženým rozvorem nabízí v zájmu praktičnosti možnost sedmi sedadel. Sedadla ve druhé a třetí řadě lze sklopit, překlopit celá dopředu nebo zcela vyjmout, čímž vznikne velmi rozměrný prostor pro náklad či zavazadla. Díky sklopnému přednímu sedadlu spolujezdce lze v novém Tourneu Connect převážet předměty o délce až tři metry, ať už se jedná o naplocho balený nábytek, řezivo či třeba o kajak.

Interiér nového Tournea Connect nabízí více komfortu, aniž by tím utrpěla praktičnost, jíž si zákazníci na tomto modelu tolik cení. Rozměrné posuvné dveře na obou stranách velmi usnadňují nastupování a vystupování v omezeném prostoru, kde by konvenční dveře nebylo možné zcela otevřít. Nechybí dostatek držáků nápojů, odkládacích přihrádek a nabíjecích konektorů, zatímco díky na přání dodávané panoramatické prosklené střeše a dvouzónové klimatizaci vládne v interiéru vzdušnost a tepelná pohoda. V rámci příslušenství jsou k dispozici odolné pryžové rohože, které se snadno čistí. Do vozů lze objednat ergonomická sedadla s nastavitelnou délkou sedáku a ve čtyřech směrech elektricky seřiditelnou bederní opěrkou. Tato sedadla se pyšní certifikací od nezávislé německé organizace Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR, iniciativa za zdravější záda). Po vyjmutí druhé a třetí řady sedadel nabídne nové Tourneo Connect ve variantách L2 a L1 nákladový prostor o objemu až 3,1 m3, respektive 2,6 m3. 2Maximální délka nákladu v provedení L2 činí po první řadu sedadel 2 265 mm, po druhou 1 452 mm a po třetí 629 mm, zatímco u L1 je to 1 913, 1 100 a 317 mm.

Model Active, inspirovaný vozy SUV, se vyznačuje spojením robustního stylu a prémiových detailů. Jeho 17palcová kola z lehké slitiny mají dvoutónové provedení, které kombinuje tmavé plochy s frézovanými kovovými. Ke specifikům Active patří šestiúhelníkový vzor masky, prahové lišty s metalickým efektem a dodatečné ochranné prvky na náraznících, prazích a podbězích. Novinkou v paletě 10 odstínů laku je modrá Boundless, vyhrazená právě pro Tourneo Connect Active.

Nové Tourneo Connect má na palubní desce velkou, uživatelsky vstřícnou dotykovou obrazovku – sériově o úhlopříčce 8,25 palce, na přání nebo v závislosti na stupni výbavy pak desetipalcovou.3 Prostřednictvím dotykové obrazovky lze obsluhovat navigaci, audiosystém a klimatizaci. Další funkce jako propojení s telefonem, informace o vozidle nebo nastavení audiosystému, jsou seskupeny do vnořených úrovní menu, aby při jízdě nerušily.
Nové Tourneo Connect nabízí 19 asistenčních systémů, díky nimž je každá jízda pro řidiče komfortnější, méně náročná a bezpečnější. Velkorysá standardní výbava obsahuje následující prvky: Předkolizní asistent s autonomním nouzovým brzděním a výstrahy v případě hrozícího nebezpečí,  asistent pro jízdu v pruzích, sledování bdělosti řidiče, tempomat, nastavitelný omezovač rychlosti,  asistent pro rozjezd ve svahu, parkovací senzory vpředu i vzadu.

Přední světlomety i zadní svítilny využívají technologii LED, součástí výbavy je rovněž automatické přepínání dálkových světel. Vedle pokročilých asistenčních technologií může být Tourneo Connect vybaveno mnoha komfortními funkcemi typu vyhřívaného čelního okna, stěračů s dešťovým senzorem či vyhřívaných zpětných zrcátek.

Nové Tourneo Connect dává na výběr ze široké palety zážehových i vznětových motorů a Ford předpokládá, že hodnoty spotřeby paliva budou nejlepší ve své třídě. Předběžné údaje začínají na 4,9 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 od 127 g/km. Poprvé bude možné tento model objednávat s pohonem všech kol a zážehový i vznětový motor lze na přání kombinovat se samočinnou převodovkou. Všechny motory pro nové Tourneo Connect jsou přeplňované čtyřválce. Zážehový 1.5 EcoBoost dosahuje výkonu 84 kW/114 k a točivého momentu 220 Nm, vznětový 2.0 EcoBlue je pak k mání ve dvou provedeních: 90 kW/122 k, 320 Nm a 75 kW/102 k, 280 Nm.  Technologie Stop-Start se dodává sériově. Obě vznětové motorizace dále disponují inovativní technologií „twin-dosing“, která ke snižování emisí oxidů dusíku využívá vstřikování aditiva AdBlue do segmentu výfukové soustavy předřazeného před dva SCR katalyzátory.

Standardně jsou všechny pohonné jednotky spřaženy se šestistupňovou převodovkou. Na přání lze objednat sedmistupňovou samočinnou skříň PowerShift, která se díky dvouspojkové konstrukci vyznačuje rychlými a plynulými změnami rychlostních stupňů. Dynamicky založení řidiči mohou přizpůsobit chování převodovky svým preferencím volbou jízdního režimu Sport, popřípadě využít pádla pod volantem pro ruční řazení.

Vůbec poprvé může být Tourneo Connect vybaveno pohonem všech kol. Ten zlepšuje záběr pneumatik na kluzkém nebo nezpevněném povrchu, čímž zvyšuje jistotu ovládání vozu. Hnací síla je rozdělována mezi přední a zadní kola automaticky podle potřeby. Pohon všech kol lze kombinovat s motorizací 2.0 EcoBlue 90 kW a šestistupňovou manuální převodovkou. Zvolené technické řešení nijak neomezuje vnitřní prostor vozu a neznamená ani zvýšení nakládací hrany. Zákazníci, kteří se častěji pohybují po nezpevněných cestách, si mohou už z výroby objednat ochranu pod motorem.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Ford přináší nové Tourneo Connect Ford přináší nové Tourneo Connect Ford přináší nové Tourneo Connect Ford přináší nové Tourneo Connect Ford přináší nové Tourneo Connect Ford přináší nové Tourneo Connect

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.