MINI Cooper S Cabrio: potěšení z jízdy 6.4.2022

MINI Cooper S Cabrio, vyznačující se tradičním sportovním stylem, povzbuzující otevřeností a mimořádně extravagantním vzhledem, je nyní, právě včas pro nadcházející jarní sezónu, k dispozici v edici Resolute.

Exkluzivní, precizně sladěný design edičního modelu přináší spolu se svěžími prvky výbavy individuální styl a maximální potěšení z jízdy se staženou střechou. MINI Cooper S Cabrio Resolute Edition do nabídky dealerů dorazilo v březnu 2022, kdy začalo dobývat bulváry měst a okresní silnice.

Otevřený čtyřmístný vůz britské prémiové značky je v současnosti jediným prémiovým kabrioletem v segmentu malých vozů na světě. V provedení Resolute Edition je jeho vzhled exkluzivní a nezaměnitelný. Barva karoserie, kola z lehké slitiny, design interiéru a výbava charakterizují tuto edici jako vyslance tradičního stylu a potěšení z jízdy se staženou střechou, která je pro MINI tak charakteristická. Výkonný motor MINI Cooper S Cabrio Resolute Edition zajišťuje obzvláště intenzivní kontakt s větrem a sluncem: 2litrový čtyřválec o výkonu 131 kW/178 k s technologií MINI TwinPower Turbo umožňuje zrychlit z klidu na 100 km/h za 7,2 sekundy.

MINI Cooper S Cabrio v provedení Resolute Edition tak ztělesňuje klasický pocit z jízdy jako v motokáře v jeho nejmodernější podobě. Tomu odpovídá také design exteriéru tohoto speciálního modelu, který se vyznačuje charakteristickými designovými prvky ve zcela nové podobě. Zelená barva karoserie Rebel Green odráží puristický sportovní styl, zatímco četné tradiční designové prvky jsou namísto původního chromu vyvedeny v exkluzivním bronzovém provedení Resolute Bronze. Patří k nim rámečky předních světlometů, masky chladiče a zadních světel, boční ozdoby a kliky dveří a víka zavazadlového prostoru, stejně jako nasávací otvory v předním nárazníku a víčko palivové nádrže. Jsou kombinovány s leskle černým provedením Piano Black zdobícím loga MINI a označení modelu, vnitřní rámeček a lamely masky chladiče a koncovky výfukového systému. Černou povrchovou úpravu lze nalézt také na elektricky ovládané plátěné střeše edičního modelu, se kterou je možné manipulovat i během jízdy rychlostí do 30 km/h, a na krytech vnějších zpětných zrcátek.

Jediným klasickým chromovým prvkem MINI Cooper S Cabrio Resolute Edition je ozdobná lišta obepínající karoserii na spodní hraně prosklené části. 

Sportovní charakter otevřeného čtyřmístného vozu dále podtrhují pro tuto edici specifické pruhy na kapotě. Vyznačují se vzorem tvořeným rovnoběžnými linkami s barevným přechodem, který spolu s nápisem „RESOLUTE“ přechází ze světlého do tmavého odstínu zlaté barvy. Výrazný sportovní vzhled edičního modelu dotvářejí černá 18palcová kola z lehké slitiny v designu Pulse Spoke Black. Volitelně jsou k dispozici také černá 17palcová kola z lehké slitiny ve variantě Tentacle 
Spoke Black.

Prahové lišty opatřené nápisem „RESOLUTE“ označují vstup do interiéru edičního modelu, kde se cestující usadí do sportovních sedadel čalouněných exkluzivní kombinací černé koženky Black Pearl a světlé látky Light Chequered. Toto barevné provedení dokonale ladí se zelenou barvou karoserie Rebel Green i s černými a zlatými designovými prvky exteriéru. Na přání je k dispozici také kožené čalounění MINI Yours Leather Lounge v černé barvě Carbon Black. 

Exkluzivní styl interiéru vozu dále umocňuje obložení interiéru, které bylo navrženo speciálně pro edici Resolute Edition. Na černém pozadí těchto ploch vytvářejí rovnoběžné a rovnoměrně zalomené linky ve světle zlatém odstínu nádherný pruhovaný vzor, který rovněž kopíruje tvary pruhů na kapotě. Atmosféru specifických designových prvků dokresluje světelný paket, jehož LED světelné zdroje spolu s prostorovým osvětlením, dalším prvkem výbavy, který je u vozů této speciální edice součástí standardní výbavy, zajišťují selektivní osvětlení interiéru.

Další zajímavostí interiéru MINI Cooper S Cabrio v edici Resolute je sportovní kožený volant čalouněný kůží Nappa. Je opatřen diskrétním emblémem „RESOLUTE“ ve spodní části svislého ramene volantu. Nejnovější generace MINI Operačního systému zajišťuje rychlé a intuitivní ovládání funkcí vozidla, audiosystému, komunikace, navigace a aplikací. Nově sestavené pakety výbavy navíc umožňují široké možnosti individualizace v oblastech asistenčních systémů a konektivity.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech Mini


23.3.2022

  Mini , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily

Nové 3dveřové MINI na sněhu a ledu

Také pátá generace MINI se představí nejdříve s 3dveřovou karoserií. Nové vydání originálu nyní podstupuje testy jízdní dynamiky v zimní krajině Laponska.


12.4.2022

  Mini

MINI Cooper S Resolute Edition

Expresivní design, inspirativní potěšení z jízdy, prémiová kvalita a individuální styl: to vše kombinuje 3dveřové MINI s klasickou karoserií navazující na svůj fascinující originál. Nová edice Resolute dodává tomuto spojení ještě intenzivnější podstatu a přitažlivost. Exkluzivní design a prvky výbavy jsou moderní reinterpretací klasických autentických vlastností, které jsou pro 3dveřové MINI typické. Nová edice tohoto modelu je u prodejců k dispozici od března 2022.