MINI Cooper S Resolute Edition 12.4.2022

 Expresivní design, inspirativní potěšení z jízdy, prémiová kvalita a individuální styl: to vše kombinuje 3dveřové MINI s klasickou karoserií navazující na svůj fascinující originál. Nová edice Resolute dodává tomuto spojení ještě intenzivnější podstatu a přitažlivost. Exkluzivní design a prvky výbavy jsou moderní reinterpretací klasických autentických vlastností, které jsou pro 3dveřové MINI typické. Nová edice tohoto modelu je u prodejců k dispozici od března 2022.

Edice Resolute 3dveřového MINI Cooper S (kombinovaná spotřeba paliva: 6,6–6,2 l/100 km; kombinované emise CO2: 151–140 g/km; podle WLTP) je ukázkovým příkladem tradičního sportovního stylu. Jeho 2,0litrový 4válec s technologiemi MINI TwinPower Turbo má maximální výkon 131 kW/178 k a maximální točivý moment 280 Nm. Se standardně dodávanou šestistupňovou manuální převodovkou zvládne tento velmi temperamentní malý vůz sprint z klidu na 100 km/h za 6,8 sekundy. Při vybavení volitelnou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou Steptronic je ještě rychlejší, protože mu tato disciplína trvá o 0,1 sekundy méně. Maximální rychlost činí 235 km/h.

Sportovní schopnosti jsou nedílnou součástí genů MINI. Edice Resolute je ozvěnou raného období přítomnosti značky v automobilových závodech, a to zejména zásluhou barvy karoserie, která je inspirována tradiční zelenou British Racing Green. Metalický zelený lak Rebel Green tedy jasně vyjadřuje sportovního ducha tohoto prémiového malého vozu – tato barva byla dříve vyhrazena exkluzivně pro vrcholný sportovní model MINI John Cooper Works (kombinovaná spotřeba paliva: 7,1–6,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 162–156 g/km; podle WLTP). Zelený lak karoserie může být kombinovaný s bílou (Pepper White) nebo černou střechou a kryty vnějších zpětných zrcátek. Pruhy na kapotě s rovnoběžnými linkami ve světle a tmavě zlatých odstínech spolu s exkluzivními 18palcovými koly z lehké slitiny Pulse Spoke Black v černé barvě doplňují sportovní vzhled této edice. Alternativně jsou k dispozici také 17palcová kola z lehké slitiny ve variantě Tentacle Spoke Black.

Jasný odkaz na historické kořeny značky signalizuje také nápis „RESOLUTE“ na pruzích na kapotě a prahových lištách. Různé designové prvky mají exkluzivní povrchovou úpravu v bronzové barvě Resolute Bronze. Patří mezi ně rámečky předních světlometů, masky chladiče a zadních světel, boční ozdoby na předních blatnících, kliky dveří a madlo víka zavazadlového prostoru, vstupy vzduchu v předním nárazníku a víčko palivové nádrže. Atraktivní kontrast s celkem vytvářejí loga značky a označení modelů, která jsou stejně jako vnitřní příčka a mřížka masky chladiče a obložení koncovek výfuku provedena v leskle černé barvě Piano Black.

Autentickou atmosféru interiéru zaměřenou na potěšení z jízdy zajišťuje stropnice v antracitové barvě a sportovní sedadla čalouněná exkluzivním spojením látky a koženky v kombinaci Black Pearl/Light Chequered, jež doplňují černé loketní opěrky a opěrky kolen. Na přání je k dispozici také kožené čalounění MINI Yours Leather Lounge v karbonově černé barvě s obzvláště výrazným prošíváním a lemováním, stejně jako perforováním s motivem britské vlajky na hlavových opěrkách. Součástí standardní výbavy je rovněž sportovní volant čalouněný kůží Nappa, na jehož spodním rameni je umístěno logo edice, které se vyjímá také na podlahových kobercích.

Kvalitní a autentický styl 3dveřového MINI Cooper S v edici Resolute je dále zvýrazněn prostřednictvím nezaměnitelného obložení palubní desky. Na černém pozadí těchto prvků jsou v přitažlivém proužkovaném vzoru umístěné rovnoběžné a rovnoměrně zalomené linie ve světle zlatém odstínu. Celkový styl ladí s provedením pruhů na kapotě. Atmosféru interiéru dokresluje světelný paket s LED světelnými zdroji a paket vnitřního osvětlení, jehož součástí je kromě jiného laserem gravírovaný prstenec středového přístroje a také světelné trubice ve dveřích a na palubní desce, stejně jako osvětlené kliky dveří a zem vedle dveří. Ve výbavě 3dveřového MINI Cooper v edici Resolute nechybějí ani jízdní režimy.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech Mini


6.4.2022

  Mini

MINI Cooper S Cabrio: potěšení z jízdy

MINI Cooper S Cabrio, vyznačující se tradičním sportovním stylem, povzbuzující otevřeností a mimořádně extravagantním vzhledem, je nyní, právě včas pro nadcházející jarní sezónu, k dispozici v edici Resolute. Exkluzivní, precizně sladěný design edičního modelu přináší spolu se svěžími prvky výbavy individuální styl a maximální potěšení z jízdy se staženou střechou.


8.6.2022

  Mini , elektrický pohon , elektromobily

MINI Recharged by Paul Smith

Upcyklace nové úrovně: legendární klasický vůz se proměnil v nově pojatý a moderní bezemisní elektromobil. Tvůrčím mozkem této spolupráce je sir Paul Smith, jehož fanoušci této ikonické britské značky, působící na trhu již více než 50 let, dobře znají. Představení tohoto udržitelného projektu na milánském veletrhu nábytku a designu Salone Del Mobile 2022 nabídlo skvělou příležitost k tomu, aby sir Paul Smith a šéfdesignér značky MINI Oliver Heilmer debatovali o udržitelných přístupech k automobilovému designu.