Charismatická jednoduchost MINI 14.6.2022

Elektrická, digitální, udržitelná a osobitá: Nová generace modelů MINI přináší zcela novou podobu potěšení z jízdy, uživatelského komfortu a odpovědného přístupu. Její pokrokový designový styl dává tuto proměnu okamžitě najevo. Snoubí se v něm tradiční hodnoty značky s nejmodernějšími technologiemi, ctí elementární principy automobilového designu, stejně jako městský charakter MINI a inovativního ducha jeho komunity. Charismatická jednoduchost pomůže každému novému modelu MINI rozvinout vlastní silný individuální charakter, současně se redukovaným designérským stylem intuitivně zaměřuje na podstatu značky. Dalším významným faktorem nového designového stylu je výběr materiálů s důrazem na udržitelnost. Nová generace modelů MINI má interiér, který nevyužívá kůži, a téměř zcela se obejde bez chromovaných prvků.

Budoucí vozy MINI spojují moderní a puristický exteriér a interiér zaměřený na podstatu. Odráží se v něm princip kreativního využití prostoru, jímž je proslulé již klasické MINI. Nový designový jazyk také využívá vlastnosti dané elektrickým pohonem, který vytváří potěšení z jízdy, jež od MINI očekáváte, ale zcela bez lokálně produkovaných emisí. „Čistě elektricky poháněné modely MINI nám dávají jedinečnou příležitost přehodnotit náš design. Zároveň si zachováváme smysl pro detail, cit pro tradici a vášeň pro inovace, kterými je MINI proslulé,“ říká Oliver Heilmer, šéf designu MINI.

Architektura nových generací modelů MINI byla od počátku vyvíjena pro čistě elektrický pohon. Každý centimetr dostupného zástavbového prostoru je ještě efektivněji využit pro komfort, pohodu, emocionální zážitky a potěšení z jízdy všech cestujících. To znamená, že každý model MINI, bez ohledu na vnější rozměry, bude i v budoucnu nabízet ideální kombinaci malého půdorysu a dostupného vnitřního prostoru.

Jádro značky bude zakotveno také v budoucí generaci 3dveřového MINI, které bude vybaveno čistě elektrickým pohonem a bude důsledně zaměřeno na potěšení z jízdy ve městě. Nástupce současného MINI Countryman vyrazí na silnice rovněž s čistě elektrickým pohonem. MINI také brzy představí koncepční studii – opět čistě elektricky poháněného – crossoveru pro segment prémiových malých vozů. „DNA designu MINI se jasně projeví v každém modelu této nové generace a nenechá nikoho na pochybách o příslušnosti ke značce,“ prohlašuje Oliver Heilmer. „Zároveň se designérskému týmu MINI podařilo vytvořit výrazné rysy a individuální detaily, které více než kdy dříve podtrhují pocit nezávislosti.“

Vytvoření nezávislých automobilových osobností je jedním z hlavních rysů nového designového stylu. Charismatická jednoduchost dává každému členu budoucí modelové řady MINI vlastní individuální charakter, který nezaměnitelně vychází z podstaty značky a sebevědomě a po svém ji reinterpretuje. Autentický odkaz na základní hodnoty MINI je vyjádřen velmi moderním designovým jazykem s jasně a čistě modelovanými plochami. Charismatická jednoduchost snižuje počet komponentů a soustředí se na podstatné prvky, a právě tím pomáhá designu budoucích modelů MINI dosáhnout emocionální a intuitivně vnímatelné identity.

„V našem novém designovém stylu spojujeme jádro DNA MINI s inovativní, estetickou a technologickou inspirací,“ říká Oliver Heilmer. „To znamená, že každé nové MINI zůstane skutečným a zároveň na budoucnost připraveným originálem.“ Například inovativní LED technologie dává typickému designu zadních světel s motivem britské vlajky různé podoby a vytváří individuální světelný podpis každého modelu.

Kombinace tradice a pokroku vytváří v interiérech budoucích modelů MINI doslova pohlcující uživatelský zážitek a dále prohlubuje tradičně silné spojení mezi člověkem a vozem MINI. „MINI je městská značka, jejíž každý aspekt designu pomáhá zpříjemnit a zpestřit život ve městě,“ vysvětluje Oliver Heilmer. Klíčem k tomu je jak pokročilá digitalizace v oblasti obsluhy a konektivity, tak přehledně navržený interiér s intuitivní funkčností.

Ani na palubních deskách budoucích modelů MINI neznamená redukce nutnost obejít se bez ní. Technologie OLED pro plně digitální displej a ovládací jednotku, poprvé představená v konceptu MINI Vision Urbanaut, znamená, že v jediné ovládací jednotce lze kombinovat podstatně více funkcí. Tato jednotka je ztělesněna archetypálním kruhovým centrálním přístrojem MINI uprostřed palubní desky. MINI je první automobilkou na světě, která nabízí dotykový displej s plně využitelnou kruhovou plochou. Inovativní technologie displeje otevírá cestu k novému designu uživatelského rozhraní. Design MINI zároveň zachovává analogové ovládací prvky, jako jsou přepínače pod centrálním rozhraním. Ty jsou ztělesněním pozornosti věnované detailům a výrazným designovým prvkům, jež proměňují intuitivní funkčnost v emocionální zážitky.

„Budoucnost designu MINI je založena na odvaze a odhodlání vytvářet změny a vtisknout značce osobitý a nenapodobitelný profil,“ říká Oliver Heilmer. K tomu patří i řada materiálů navržených s neúnavným důrazem na udržitelnost. Nová generace modelů MINI vůbec nebude používat kožená čalounění a také sníží počet chromovaných komponentů téměř na nulu. Zásadní přístup formovaný smyslem pro odpovědnost a zaměřením na budoucnost se projeví také elektrifikací, výrobou šetřící zdroje, přísnými ekologickými normami a postupně se zvyšujícím podílem druhotných surovin i přírodních a recyklovaných materiálů. Minimální ekologická stopa je hluboce zakotvena v tradici značky a do nové generace modelů ji MINI zapracovává komplexněji než kdykoli předtím.

Koncepční studie crossoveru nové, čistě elektrické generace MINI poskytne první zřetelnou ukázku nového designového stylu navrženého pro nové generace čistě elektrických modelů. Veřejnosti se poprvé představí na konci července 2022. MINI Design s ním předvede, jak technologické inovace a progresivní interpretace individuální mobility posouvají designový styl značky daleko do budoucnosti.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech Mini


8.6.2022

  Mini , elektrický pohon , elektromobily

MINI Recharged by Paul Smith

Upcyklace nové úrovně: legendární klasický vůz se proměnil v nově pojatý a moderní bezemisní elektromobil. Tvůrčím mozkem této spolupráce je sir Paul Smith, jehož fanoušci této ikonické britské značky, působící na trhu již více než 50 let, dobře znají. Představení tohoto udržitelného projektu na milánském veletrhu nábytku a designu Salone Del Mobile 2022 nabídlo skvělou příležitost k tomu, aby sir Paul Smith a šéfdesignér značky MINI Oliver Heilmer debatovali o udržitelných přístupech k automobilovému designu.


15.7.2022

  Mini , elektrický pohon , elektromobily

Mini - Elektrická zábava budoucnosti

Sluneční svit, stoupající teploty, svěží zelená krajina: je léto, a tak MINI poprvé představuje čistě elektrické MINI Cooper SE v provedení Cabrio. Nikoliv jako sériovou verzi, ale jako jediný exemplář naznačující, jak by mohla v budoucnu pokračovat cesta k výhradně elektrické prémiové značce a jak by bylo možné elektrifikovat klasický otevřený vůz poskytující potěšení ze sportovní jízdy s volným nebem nad hlavou. Jako otevřený čtyřmístný vůz je MINI Cooper SE Cabrio jediným prémiovým kabrioletem na světě s čistě elektrickým pohonem v segmentu malých vozů. Britská prémiová značka tímto průkopnickým modelem poprvé kombinuje klasický sportovní charakter, maximální potěšení z jízdy pod širým nebem a lokálně bezemisní elektromobilitu.