Ford – program Driving Skills for Life 17.6.2022

Přednášky Ford Driving Skills For Life (DSFL) přiblížily 450 studentům středních a vysokých škol po České republice svůj inovativní přístup k osvětě mladých řidičů. Účastníci byli poučeni o rizicích silničního provozu i o tom, jak se správně zachovat v krizových situacích. To vše pomocí teoretických a praktických cvičení. Hlavním přednášejícím proběhlé akce byl bývalý rallye jezdec, zakladatel Driving Academy a vedoucí instruktor programu Ford DSFL Martin Semerád. Osvětová kampaň po školách předcházela hlavnímu eventu, který se letos vrací i do České republiky.

Ford DSFL, globální tréninkový program, který si klade za cíl udělat z mladých řidičů bezpečnější účastníky silničního provozu, se letos po dvouleté odmlce způsobené koronavirem opět uskuteční v České republice, a to již potřetí. Akce proběhne v termínu 24. – 25. září a účastníci si během ní opět vyzkouší řízení vozu v krizových situací, rozpoznání nebezpečí na silnici, odhad rychlosti vůči prostoru a mnoho dalších aktivit spojených s tréninkem bezpečné jízdy. To vše pod vedením zkušených lektorů Ford DSFL, zábavnou a praktickou formou.

Novinkou letošního ročníku byla před samotnou akcí série přednášek o bezpečnosti silničního provozu, která proběhla v květnu na středních a vysokých školách. Její součástí byla kromě teorie bezpečné jízdy a představení programu Ford DSFL i praktická část, kde si studenti mohli vyzkoušet efekty brýlí simulujících stavy intoxikace alkoholem a omamnými látkami.

“Mezi nejrozšířenější důvody dopravních nehod mladých řidičů ve věku 15 až 24 let patří nepřiměřená rychlost, ztráta kontroly nad vozidlem a nepozornost. Takové nehody většinou končí smrtí, přičemž zhruba 81 % z toho bývají mladí muži. My bychom rádi tuto statistiku změnili, a to prostřednictvím populárně vzdělávacích akcí pro začínající motoristy, které je připraví na reálný provoz na silnicích,” představuje program Petr Burián, Public Relations Communication & Public Affairs Manager ze společnosti Ford Motor Company.

Do akce se zapojily vysoké školy v Českých Budějovicích a Plzni a střední školy v Dalovicích, Jihlavě, Hradci Králové a Praze. Událost sklidila mezi posluchači velký úspěch s návštěvností bezmála 450 studentů. Zkušený jezdec rallye Martin Semerád provedl žáky fakty o nehodovosti mladých motoristů a častými chybami, kterých se nezkušení řidiči dopouštějí. Zároveň studentům také poradil, jak mají v rizikových situacích jednat správně.

„Projekt hodnotím velmi pozitivně. Doporučoval bych ho všem začínajícím řidičům. Zároveň navrhuji aplikovat úspěšné modely řešení této problematiky z vyspělých automobilových zemí. Mám na mysli například řidičský průkaz na zkoušku, rychlostní limity nebo praktické zkoušky speciálních řidičských dovedností jakožto povinný doplněk řidičského oprávnění,“ říká Mgr. Jaroslav Kerner, zástupce ředitele SPŠ, SOŠ a SOU v Hradci Králové.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech


16.6.2022

  Jaguar , luxusní vozy , sportovní vozy , SUV

Limitovaná edice F-PACE SVR Edition 1988

Zjevil se odnikud a všechny nechal za sebou. Svými dnes legendárními závodními úspěchy Jaguar XJR-9 ve své době vzbudil velký rozruch. Právě tento památný okamžik dnes oživuje limitovaná edice Jaguar F-PACE SVR Edition 1988. Ta na sebe strhává pozornost především zcela výjimečným vzhledem. 


20.6.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily

BMW: výroba elektrických pohonů eDrive

Od roku 2025 bude v továrně ve Steyru vznikat nová generace elektrických pohonů, jejichž výroba i vývoj budou probíhat přímo na místě, a závod BMW Group Steyr se tak vydá vstříc elektrifikované budoucnosti. BMW Group hodlá do roku 2030 investovat do vývoje v této oblasti přibližně jednu miliardu eur. Výrazné navýšení kapacity, které společnost oznámila 20. června, zajistí, že závod Steyr v Horním Rakousku zůstane jednou z hlavních továren BMW Group vyrábějících pohonné jednotky.