ŠKODA AUTO na festivalu GREENTECH 21.6.2022

ŠKODA AUTO na festivalu GREENTECH

Škoda AUTO představí na festivalu GREENTECH v Berlíně od 22. do 24. června inovativní koncepty udržitelnosti v oblasti Nákupu. V rámci panelové diskuse mimo jiné na téma dodavatelských řetězců, cirkulární ekonomiky a udržitelných materiálů vystoupí Karsten Schnake, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast Nákupu. ŠKODA AUTO kromě toho představí vrcholné provedení elektromobilu ENYAQ COUPÉ RS iV a poskytne k předváděcím jízdám vůz ENYAQ iV 80.

Festival GREENTECH se koná od 22. do 24. června ve výzkumné a průmyslové zóně bývalého letiště Tegel. Platforma se zaměřuje na představitele z oblastí ekonomiky, politiky, vědy a techniky, a také na veřejnost. Program je rozčleněn do oblastí: CONFERENCE, GREEN AWARDS a EXHIBITION. Celkem se festivalu letos zúčastní více než 100 vystavovatelů. Kromě toho bude během dvoudenních akcí na programu celá řada rozhovorů s odborníky, prezentace a přednášky zaměřené na témata udržitelného rozvoje.

Karsten Schnake vystoupí ve čtvrtek 23. června od 11:45 hodin na pódiu DEEPDIVE a v panelové diskuzi bude hovořit mimo jiné o kritériích udržitelnosti v oblasti nákupu, dodavatelských řetězců a cirkulární ekonomiky. ŠKODA AUTO očekává návštěvníky festivalu na stánku i08 v „Activation Area“. Zde bude také vystaven model ENYAQ COUPÉ RS iV s čistě elektrickým pohonem, pro předváděcí jízdy budou připraveny tři vozy ŠKODA ENYAQ iV 80.

Udržitelnost ve ŠKODA AUTO

Společnost ŠKODA AUTO důsledně minimalizuje dopady své podnikatelské činnosti na životní prostředí a prostřednictvím strategie NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030 ještě výrazněji posílila ve svých ambiciózních environmentálních cílech: Automobilka plánuje ve srovnání s rokem 2020 snížit flotilové emise o 50 % a do roku 2030 přejde ve všech českých a indických závodech na uhlíkově neutrální výrobu. Průkopníkem je závod ve Vrchlabí, který jako první závod ŠKODA AUTO vyrábí již od konce roku 2020 s uhlíkově neutrální bilancí. Automobilka navíc pro svou oblast Nákupu vytyčila nový směr: i v ní bude nyní hrát klíčovou roli udržitelný rozvoj a cirkulární ekonomika. ŠKODA AUTO bude nadále zapojovat své dodavatele do celého řetězce tvorby přidané hodnoty a poskytovat jim podporu při rozvoji inovativních přístupů v oblasti udržitelnosti.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech


21.6.2022

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily

Hyundai Motor poodhaluje IONIQ 6

Značka Hyundai dnes zveřejnila designovou koncepční skicu velmi očekávaného modelu IONIQ 6, druhého člena produktové řady elektromobilů IONIQ.


22.6.2022

  BMW , sportovní vozy

První BMW M3 Touring

Rodina modelů BMW M3 a BMW M4 se vůbec poprvé rozrůstá o karosářskou variantu Touring. BMW M3 Competition Touring s pohonem všech kol M xDrive kombinuje nefalšovaný závodní pocit z jízdy s mimořádně výrazným charakterem a větší praktičností. Je to poprvé, co BMW M GmbH uvádí na trh pětidveřovou variantu svého vysokovýkonného modelu prémiové střední třídy, který sklízel úspěch ve všech šesti modelových generacích. Automobil bude nabízen výhradně ve verzi Competition a se systémem pohonu všech kol M xDrive. To znamená, že výkon 375 kW/510 k generovaný řadovým 6válcem s technologií M TwinPower Turbo je přenášen prostřednictvím 8stupňové převodovky M Steptronic s řazením Drivelogic a podle potřeby rozdělován na všechna kola.