BMW Panoramic Vision nový head-up displej 15.3.2023

Nový head-up displej BMW nese název BMW Panoramic Vision a do výroby se dostane s prvními modely NEUE KLASSE. Potvrdil to Oliver Zipse, předseda představenstva BMW AG, během svého projevu na výroční konferenci 2023.

BMW v současné době vyvíjí zcela novou technologickou platformu NEUE KLASSE, jejíž název odkazuje na průkopnické modely společnosti z 60. let minulého století. Tato platforma nastaví nové standardy v oblasti digitalizace, udržitelnosti a konstrukce elektromobilů. Nový head-up displej, promítající informace přes celou šířku čelního skla, vytváří jedinečnou interaktivní a informační plochu pro všechny cestující.

Frank Weber, člen představenstva odpovědný vývoj BMW AG, popisuje hlavní výhody tohoto nového revolučního head-up displeje následovně: „Čelní sklo se zásluhou nového BMW Panoramic Vision stává jedním velkým displejem, který otevírá zcela nové možnosti pro konstrukci našich vozů. Řidič si může určit, které informace se zobrazí v jeho zorném poli, případně že jeho spolucestující uvidí celý obsah. Revoluční projekce a výrazně přehlednější palubní deska přinášejí nový působivý pocit z prostoru a řízení. Na novou úroveň tím posouváme náš tradiční slogan ‚oči na silnici – ruce na volantu‘ na novou úroveň.“

Inovativní projekční technologie poprvé umožňuje viditelné zobrazení přes celou šířku čelního skla pro všechny cestující. BMW Panoramic Vision zobrazuje informace důležité pro řidiče a cestující s vyšší světelnou intenzitou a kontrastem na tmavě potaženou plochu na spodním okraji čelního skla. Vzniká tak extrémně ostrý obraz, který je vždy viditelný po celé šířce čelního skla. Informace důležité pro danou situaci jsou vždy k dispozici na správném místě a ve správný čas.

Oči na silnici – ruce na volantu

BMW Panoramic Vision představuje důsledný přístup BMW zaměřený na řidiče, který je nedílnou součástí nového ovládacího konceptu BMW iDrive navrženého pro modely NEUE KLASSE. BMW Group jako první automobilka vyvinula palubní desku, která se zaměřila na mimořádně intenzivní, bezpečný a soustředěný zážitek z jízdy. Palubní počítače s digitálními displeji se poprvé objevily v BMW řady 7 v 80. letech minulého století. První BMW iDrive v roce 2001 umožnil komplexně zredukovat počet spínačů a tlačítek a jako žádný jiný ovládací systém předtím vytvořil předpoklady pro moderní a nekomplikovaný interiér. Krátce nato následovala sériová výroba prvních head-up displejů BMW. Úspěšný příběh BMW Group spočívající ve vyvíjení průkopnických inovací nyní pokračuje novým head-up displejem BMW Panoramic Vision, navrženým pro NEUE KLASSE.

BMW Panoramic Vision a BMW iDrive v NEUE KLASSE

BMW Group s head-up displejem BMW Panoramic Vision pokračuje v intenzivním vývoji komplexního ovládacího konceptu BMW iDrive. Společnost na veletrhu spotřební elektroniky (CES) v Las Vegas na začátku letošního roku představila svůj revoluční koncept BMW i Vision Dee, který ukázal, jak bude možné v budoucnu zvětšený head-up displej využít nejen pro novou podobu obsluhy, ale také pro zcela nový druh pohlcujících zážitků ve voze. Studie demonstrovala spojení reality a virtuálního světa tím, že změnila čelní okno na projekční plochu. Tato technologie se v podobě BMW Panoramic Vision stane realitou v sériové výrobě ve vozech NEUE KLASSE.

Na veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově představí BMW Group další kroky a nové detaily na cestě k NEUE KLASSE

Kromě BMW Panoramic Vision budou ve vozech NEUE KLASSE představeny ještě další nové ovládací a informační prvky nového systému BMW iDrive.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

BMW

Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech


15.3.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia EV9 odhalena

Značka Kia odhalila kompletní podobu exteriéru a interiéru svého nejnovějšího a největšího elektromobilu EV9. První čistě elektrická vlajková loď značky se třemi řadami sedadel, je stěžejním krokem v rámci proměny značky Kia v poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility.


15.3.2023

  Citroën

Citroën Xantia slaví 30. výročí

Citroën slaví 30. výročí modelu Xantia, který byl uveden na trh v březnu roku 1993. V letech 1993–2002 bylo v Evropě vyrobeno více než 1 300 000 kusů (v letech 1996 a 1997 se Xantia prodávala také v Číně a do roku 2010 v Íránu) a Xantia se stala legendárním modelem historie značky Citroën.