Budoucí modelová řada Q6 e-tron 16.3.2023

Téměř sériově vyráběné Audi Q6 e-tron je jen začátkem největší modelové ofenzívy v historii značky se čtyřmi kruhy. Audi představí do roku 2025 více než 20 nových modelů, z nichž více než deset bude elektrických. Budoucí modelová řada Q6 e-tron představuje slavnostní otevření elektromobility v hlavním sídle v Ingolstadtu. Vlastní závod na montáž baterií je základem závazku Audi v oblasti elektrické mobility.

Zatáčky a zatáčky v chladu: Audi v současné době testuje sériově vyráběný prototyp Q6 e-tron na dalekém severu Evropy přísnými bezpečnostními předpisy. Budoucí modelová řada je první, která bude postavena na nové technologické platformě Premium Platform Electric (PPE). S 800voltovou elektrickou soustavou, výkonnými a účinnými elektromotory, inovativním systémem řízení baterií a nabíjení a nově vyvinutou elektronickou architekturou představuje prototyp Q6 e-tron orientovaný na sériově vyráběnou výrobu další významný krok v elektrifikaci a digitalizaci modelové řady Audi.

Nadcházející modelová řada Q6 e-tron, která se dodává ve variantách SUV a Sportback, představuje udržitelnou výrobu, zvyšování kvalifikace pracovníků v závodě v Ingolstadtu a elektrickou budoucnost společnosti. Audi se stále rychlejším tempem proměňuje v předního poskytovatele síťově propojené, plně elektrické prémiové mobility. A činí tak na silných ekonomických základech: Koncern Audi uzavřel fiskální rok 2022 s rekordními výsledky.

"Naše strategie Náskok 2030 poskytuje správné odpovědi, a to i v dobách několika krizí," říká Markus Duesmann, předseda představenstva společnosti AUDI AG. "Jsme plně zaměřeni na udržitelnost a systematicky postupujeme v digitalizaci a elektrifikaci našich produktů."

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech


16.3.2023

  Peugeot

Peugeot i-Cockpit slaví 10 let

Před více než 10 lety se Peugeot u první generace modelu Peugeot 208 odvážil revolučně změnit jednu ze základních součástí vozu, která se v historii automobilů vyvíjela nejméně: místo řidiče. Systém i-Cockpit®, kterého se od té doby vyrobilo téměř 10 milionů kusů a postupně se rozšířil na celou modelovou řadu, prokázal, jak dokonale slouží ve prospěch emocí, bezpečnosti a pohodlí řidiče a posádky, což jsou dnes charakteristické vlastnosti vozů Peugeot.


17.3.2023

  Audi , elektrický pohon , elektromobily

Audi s rekordními výsledky

Skupina Audi uzavřela obchodní rok 2022 rekordními výsledky a urychlila svůj vývoj směřující k postavení vedoucího poskytovatele síťově propojené a zcela elektrické prémiové mobility. Výnosy z prodeje vzrostly o 16,4 procenta na rekordních 61,8 miliardy EUR. Provozní zisk vystoupal o téměř 40 procent na historicky nejvyšší hodnotu, 7,6 miliardy EUR. Provozní ziskovost se zvýšila z 10,4 procenta v předchozím roce na 12,2 procenta, čisté cash flow 4,8 miliardy EUR bylo druhé nejvyšší v historii společnosti.