Citroën „TYPE HOLIDAYS“ stylově reinterpretuje vůz určený pro trávení volného času 8.9.2023

Citroën představil svůj návrh obytné dodávky Type Holidays na veletrhu Caravan Salon, jedné z nejvýznamnějších světových akcí zaměřených na vozidla pro volný čas. Tento návrh spojuje ikonický model Citroën Type H a moderní vůz SpaceTourer, výsledkem je uspořádání interiéru, které bude brzy k dispozici v síti Citroën. Značka Citroën se odjakživa inspirovala myšlenkou svobody a sdílení a je tedy zcela přirozené, že se rozhodla navázat na kvality vozu SpaceTourer a posílit svou pozici na tomto rychle rostoucím trhu.

 

VYNIKAJÍCÍ KNOW-HOW PRO PŘÍPRAVU NA BUDOUCNOST

Citroën je od svého vzniku značkou, která se snaží podporovat svobodu pohybu. Značka má k dispozici vynikající know-how, díky němuž může nabízet praktické, důmyslné a cenově dostupné modely, které jsou synonymem úniku z běžného života a aktivního trávení volného času.

Značka Citroën je druhým největším dodavatelem základních obytných vozů v Evropě. Toto dědictví se Citroën rozhodl zdůraznit představením upoutávky na SpaceTourer v podobě modelu Type H, který vytvořila italská karosářská firma Caselani. Tento věrný partner značky Citroën již nabízí řadu retro karoserií pro modely Citroën. „Van life“ je jiný, odlišný způsob cestování. Takže s vozem, který je skutečně jiný, odlišný od ostatních, jako je Type Holidays, vás čeká opravdový zážitek. Jeho jedinečný design, stejně jako jeho šedá barva, je poklonou legendárnímu modelu Type H, kterému se přezdívalo „Citroën Tube“.

Moderní SpaceTourer je přirozenou pozvánkou k cestování jiným způsobem, ať už o samotě nebo s ostatními, bez jakýchkoli omezení. Citroën se již v minulosti několikrát vydal na území obytných vozů, a to s koncepčními vozy Hyphen, Rip Curl či The Citroënist. Dnes chce Citroën na tento úspěch navázat a rozšířit své aktivity na rychle rostoucím trhu obytných vozů. Koncepční vůz Type Holidays předznamenává intenzivnější účast značky na tomto trhu prostřednictvím komplexní nabídky, která bude k dispozici na některých trzích v síti Citroën.

Toto rozhodnutí je reakcí na skutečný společenský fenomén. Na obytné vozy přesedá mnoho lidí: milovníci svobody a přírody, kteří chtějí jen otevřít dveře a rozjímat nad pohádkovou krajinou z postele, lidi, pro které je důležitá nezávislost a zároveň dbají na svůj rozpočet… Obytný vůz nabízí naprostou svobodu pohybu, zejména díky své výšce do 2 m, díky níž se vejde na parkoviště (městská i plážová) a lze jej používat denně, po celý rok.  Nových obytných vozů se v současné době prodává v Evropě přibližně 90 000 kusů ročně, což je více než polovina všech prodaných vozů pro volný čas. „Van life“ je velmi oblíbený u mladé generace, protože nabízí neomezenou svobodu cestování a základní komfort za rozumnou cenu.

 

VŠECHNY VLASTNOSTI VOZU SPACETOURER A SPECIALIZOVANÁ VÝBAVA

„Van Life“ vděčí za svůj úspěch také pokroku, kterého bylo dosaženo v oblasti výbavy a komfortu. Díky němu je kempování dnes elegantní a vedlo ke vzniku fenoménu přezdívaného „glamping“ (glamour + camping). Citroën Type Holidays nabízí všechny výhody vozu Citroën SpaceTourer: prostornost, pohodlí, tichý provoz, dvoje posuvné boční dveře pro snadný přístup a větrání, samostatně otevíratelné okno v zadních dveřích atd. Vše, co mohou až čtyři lidé potřebovat, aby mohli od všeho utéct.

 

Citroën si na vybavení dodávky přizval jednoho z nejlepších specialistů v oboru: firmu Bravia Mobil. Tato slovinská společnost připravila pro Citroën Type Holidays veškerou výbavu potřebnou pro ideální cestování:.

  • Střecha je výsuvná, takže je možné se uvnitř vozu Citroën Type Holidays postavit a v nočním režimu je v ní umístěno velké lůžko pro 2 osoby.
  • Lavici ve 2. řadě lze přeměnit na pohodlnou dvoumístnou postel. Tato lavice je navíc zcela odnímatelná, čímž se uvolní úložný prostor.
  • Dvě přední sedadla jsou otočná směrem k obytné části vozu.
  • Kompletní kuchyňský kout (prostor pro vaření, dřez, lednice).
  • Rozkládací stůl pro stolování nebo práci a několik skříněk pro uložení věcí.
  • Topný systém Webasto, který zajišťuje optimální teplotu na palubě.

 

Citroën Type Holidays slibuje velmi osobitý zážitek z cestování. Díky svému retro exteriéru a modernímu interiéru je ideálním společníkem pro stylový výlet v naprosté svobodě! Je předzvěstí ucelené nabídky, která bude v síti Citroën brzy k dispozici.

 

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech


7.9.2023

  Auto novinky , Ford , elektromobily , sportovní vozy

Ford Mustang Mach-E Rally: První Mustang, který žije na asfaltu a hraje si v blátě

S příchodem Fordu Mustang Mach-E® Rally pozná svět novou podobu dynamiky a ovladatelnosti elektromobilů. Mustang Mach-E Rally, který se poprvé odhalil bez maskování na autosalonu IAA Mobility v německém Mnichově, se po globální premiéře na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu připojuje k rodině Mustang Mach-E a posouvá elektromobily jiným směrem – vůbec první elektromobil značky Ford inspirovaný světem rallye přenáší svobodomyslnost a zábavnost Mustangu na šotolinové cesty.


8.9.2023

  Lexus

Nový Lexus RZ získal pět hvězd v bezpečnostních testech EURO NCAP

Nezávislá organizace Euro NCAP zaměřená na testování bezpečnosti vozidel udělila novému Lexus RZ pětihvězdičkové ohodnocení. Vůz uspěl napříč všemi kategoriemi bezpečnosti. 87 procent dostal za ochranu dospělých cestujících a dětí, 84 procent za ochranu zranitelných účastníků silničního provozu, a 81 procent za účinnost bezpečnostních asistenčních systémů.