Testování nové Panamery: poslední kroky k finalizaci 16.9.2023

Pár měsíců před svou premiérou absolvuje nové Porsche ​Panamera poslední testovací jízdy v Barceloně. Těžištěm těchto testů je pohonná jednotka, která zahrnuje hlavně novou převodovku Porsche Doppelkupplung (PDK) a také nově vyvinutý podvozek s aktivní regulací tlumičů.

 

Krátce před uvedením na trh nová Panamera dokončuje poslední testovací jízdy. V Barceloně a jejím okolí inženýři kontrolují poslední detaily nové generace modelu. Sportovní sedan už má za sebou většinu testovacích procedur, během kterých čtyřdveřový sportovní vůz prokázal své kvality na čtyřech kontinentech.

Testy v USA například prověřily výkon hnacího ústrojí ve vysokých nadmořských výškách a nízké hladině kyslíku nebo ověřily výkon chladicího systému motoru a klimatizace v extrémních vedrech.

Ve Skandinávii pak Panamera jezdila za velmi nízkých teplot, v Jižní Africe zvládla obtížné silniční podmínky a v Asii představovala vysoká vlhkost vzduchu a hodiny nepřetržité dopravy v megaměstech zvláštní výzvy. „Každý nový vůz intenzivně testujeme, abychom splnili naše požadavky a samozřejmě požadavky našich zákazníků po celém světě,“ říká manažer vývoje Marcel Hönemann. „Standardem, který stanovujeme, jsou vždy vývojové cíle definované ve specifikacích. Nová Panamera musí vynikat tady a teď, zejména pokud jde o výkon, pohodlí a akustiku."

 

Nová Panamera má nyní čtyři hybridní varianty E-Hybrid


U Porsche je pro optimální výkon nezbytný správný pohon. Nový model Panamera má kompletně vylepšenou řadu motorů s nejmodernějším zaměřením na udržitelné pohony a efektivitu. „Poté, co již nabízíme tři E-Hybridy pro druhou generaci Panamery, přidáme do nové Panamery čtvrtý plug-in hybrid. To je naše odpověď na enormní poptávku našich zákazníků. V některých zemích je podíl E-Hybridů v Panameře téměř 100 procent. Nový derivát je vysoce výkonný model, který dokonale zapadá do všestranné řady,“ říká Dr. Thomas Friemuth, vedoucí produktové řady Panamera. „Zvyšujeme elektrický výkon Panamery u všech modelů E-Hybrid s ohledem na jízdní dynamiku a důležité disciplíny elektrického dojezdu a rychlosti nabíjení. Během našich testů jedeme až o 70 procent dále čistě na elektrický pohon než u předchůdce.“

Základem všech modelů E-Hybrid je u nové Panamery nový, výkonnější elektromotor, který je nyní zcela integrován do skříně převodovky nové dvouspojkové převodovky PDK. Nabízí vyšší hodnoty výkonu hnacího ústrojí a rekuperace než jeho předchůdce při nižší hmotnosti. Jeho energii zajišťuje vysokonapěťová baterie s výrazně vyšší kapacitou 25,9 kWh. Palubní nabíječka s výkonem 11 kW zkracuje dobu nabíjení i přes zvýšenou kapacitu.

Zásadní revize spalovacích motorů umožnily zvýšení efektivity a výkonu. Všechny pohony v nové Panameře jsou připraveny na budoucí emisní normy. „Jsem potěšen pokrokem, kterého jsme s elektrifikací dosáhli. Integrace a kombinace dvou systémů pohonu v Panameře funguje naprosto hladce a harmonicky. S novými hnacími ústrojími vyzařuje vůz při akceleraci ohromnou lehkost a spolehlivost,“ referuje o testovacích jízdách Arno Bögl, projektový manažer pro hnací ústrojí v produktové řadě Panamera.

 

S inovativním vzduchovým odpružením


Spolu s komplexně přepracovanou řadou motorů přiváží nová Panamera další novinky. Poprvé má vůz volitelný špičkový podvozek s aktivním ovládáním tlumičů a širokou škálou doplňkových funkcí. „S aktivním podvozkem nastavujeme nové standardy. Cítili jsme to na každém metru našich testovacích jízd – velmi pohodlné chování na dlažebních kostkách v barcelonském přístavu a vysoce dynamické a agilní ježdění na klikatých venkovských silnicích mimo město. Nesrovnatelně široký sortiment,“ říká Thomas Friemuth. Nová Panamera je standardně vybavena semiaktivním podvozkem s novými dvouventilovými tlumiči, které dokážou nezávisle na sobě regulovat stupně komprese a odskoku. I u nového standardního podvozku se tak výrazně rozšiřuje rozsah mezi komfortním a vysoce výkonným naladěním podvozku.


Během testovacích jízd budou na nové Panameře před její světovou premiérou provedeny poslední úpravy. Porsche představí třetí generaci čtyřdveřového sportovního vozu na festivalu Icons of Porsche v Dubaji 24. listopadu 2023. Návštěvníkům festivalu bude k vidění ve dnech 25. – 26. listopadu 2023.

 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Novinky o autech


16.9.2023

  BMW , elektromobily

Čistě elektrické BMW iX1 eDrive20 přichází na trh s mimořádně atraktivní cenou

BMW nabízí unikátní možnost vstoupit do prémiového segmentu elektrické mobility. BMW iX1 eDrive20 s kombinovanou spotřebou elektřiny 17,2–15,4 kWh/100 km podle WLTP a dojezdem 430 až 475 kilometrů představuje atraktivní a ekonomickou možnost proniknout do lokálně bezemisní sféry a zároveň si užívat typickou radost z jízdy.


19.9.2023

  Fabia , Škoda

Škoda Auto uspěla v dalším velkém tendru, 371 vozů Fabia obnoví vozový park České pošty

Škoda Auto dodá státnímu podniku Česká pošta celkem 371 vozů Fabia Style 1,0 TSI. Všechny tyto automobily budou provozovány formou operativního leasingu s dobou pronájmu 3 roky a průměrným ročním nájezdem 25 000 km na jedno vozidlo. Slavnostní předání prvních 300 vozů Škoda Fabia proběhlo u autorizovaného prodejce vozů Škoda Přerost a Švorc a zúčastnili se ho vedoucí českého zastoupení Škoda Auto Česká republika Jiří Maláček, generální ředitel společnosti Drivalia Lease Czech Republic Martin Brix a Jiří Forman z České pošty.