rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Prestižní ocenění za bezpečnost „TOP SAFETY PICK PLUS“ pro Kia Niro HEV

28.6.2018

Americký Pojišťovací institut pro bezpečnost silničního provozu (IIHS) udělil hybridnímu modelu KIA Niro HEV nejvyšší možné ohodnocení za bezpečnost „Top Safety Pick Plus“

• Niro HEV ohodnoceno institutem IIHS ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize, včetně nového čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce 

• celkový počet modelů Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 se zvýšil na devět

Ziskem hodnocení TSP+ pro Niro HEV se celkový počet vozidel Kia s ohodnocením Top Safety Pick 2018 a Top Safety Pick Plus 2018 zvýšil na devět. 

Parametry testování IIHS požadují, aby vozidlo aspirující na výsledek TSP+ získalo ohodnocení „Good“ (dobrý) ve všech šesti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek – a dále ohodnocení „Good“ (dobrý) nebo „Acceptable“ (přijatelný) v testu čelního střetu s malým přesahem na straně předního spolujezdce, resp. ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Good“ (dobrý) v testu světlometů. 

K udělení výsledku TSP musí vozidlo získat ohodnocení „Good“ (dobrý) v pěti testech bezpečnosti v případě kolize – čelní střet s malým přesahem na straně řidiče, čelní střet se středním přesahem, boční náraz, pevnost konstrukce střechy a funkčnost hlavových opěrek. Vozidlo musí zároveň získat ohodnocení „Advanced“ (pokročilý) nebo „Superior“ (vynikající) za schopnosti předcházet čelnímu střetu a ohodnocení „Acceptable“ (přijatelný) nebo „Good“ (dobrý) v testu světlometů. 
 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Prestižní ocenění za bezpečnost „TOP SAFETY PICK PLUS“ pro Kia Niro HEV
KIA