rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Kia e-Niro potvrzuje dojezdovou vzdálenost 485 km

19.9.2018

Zbrusu nová KIA e-Niro, jejíž evropské prodeje budou spuštěny ještě do konce roku 2018, nabízí dojezdovou vzdálenost až 485 km na jedno nabití baterie. Model e-Niro, první čistě elektrický crossover a druhý elektromobil značky KIA, bude představen na pařížském autosalonu 2018 a ještě do konce letošního roku se objeví na evropských trzích. 

V městském testovacím cyklu vykazuje e-Niro dojezdovou vzdálenost dokonce až 615 km, což je více než řada vozidel s benzínovým motorem. Model e-Niro bude po zahájení prodeje jedním z nejpraktičtějších elektromobilů, neboť nabídne řadu užitných vlastností crossoveru a bezemisního provozu. Zrychluje na 100 km/h za pouhých 7,8 sekundy. Podobně jako hybridní a plug-in hybridní verze je e-Niro vybaveno pohonem předních kol.

Nabízí řadu technologií ke zvýšení efektivity baterie a prodloužení dojezdové vzdálenosti vozidla, jako je např. rekuperační brzdění, pomocník pro jízdu setrvačností (CGC) a systém prediktivního hospodaření s energiemi (PEC). Uvedené technologie umožňují dobíjení akumulátorového modulu a co největší prodloužení dojezdu díky jízdě na volnoběh nebo brzdění. Technologie CGC a PEC jsou spojeny se systémem navigace, kdy vůz bere v potaz blížící se zatáčky nebo terénní zvlnění s předpokladem, že vozidlo pojede na volnoběh a bude dobíjet baterii. 

Na e-Niro se bude vztahovat jedinečná sedmiletá záruka Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu. Tato záruka se vztahuje i na akumulátorový modul a elektromotor.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Kia e-Niro potvrzuje dojezdovou vzdálenost 485 km Kia e-Niro potvrzuje dojezdovou vzdálenost 485 km