rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

ŠKODA AUTO je stále aktivnější na poli sdílené mobility

19.9.2018

Mladoboleslavská automobilka posiluje svoji pozici v rozvíjejícím se segmentu sdílené mobility.

Po založení podniku pro sdílení automobilů HoppyGo, její partner Auto Louda navyšuje flotilu vozů Škoda, zabývající se sdílením vozů – CAR4WAY. Neustále se rozvíjející segment individuální přepravy založený na sdílení vozidel představuje progresivní způsob mobility, řešení nedostatku parkovacích míst a významný příspěvek ke zlepšení životního prostředí zejména ve větších městech.

ŠKODA AUTO DigiLab od roku 2017 provozuje peer-to-peer platformu HoppyGo, přes kterou si lidé mohou pronajímat soukromé vozy. V budoucnu mohou uživatelé služby HoppyGo od své aplikace dostávat i návrhy na kombinace svých cest – tedy kombinace několika dopravních prostředků. V návaznosti na dálkové autobusové a vlakové spoje si lze v cílové destinaci jednoduše pronajmout soukromý automobil.  Nyní je k dispozici 1000 automobilů a další přibývají. Do platformy HoppyGo se reálně zaregistrovalo již více než 34 000 uživatelů. Služba do dnešního dne realizovala 20 000 zápůjčních dní.

Patří k historicky největším a do budoucna výhradním dodavatelům automobilů do programu CAR4WAY – platformy pro sdílení vozů ve vybraných českých městech provozované jedním z obchodních zástupců koncernových značek – Auto Louda. Společnost CAR4WAY zákazníkům garantuje, že vůz nebude starší než 1 rok a jeho nájezd nepřekročí 20 000 kilometrů.

Carsharingová společnost v Česku využívá především modelové řady CITIGO a RAPID, k dispozici jsou i praktické modely FABIA COMBI a OCTAVIA COMBI. Jubilejním 1 000. vozem se stala bílá OCTAVIA COMBI.

Inovativní služby sdílené mobility jsou primárně určeny zákazníkům, kteří nedisponují vlastním vozem. Vozidlo je možné vyzvednout v dané lokalitě, vypůjčit si jej na libovolně dlouhou dobu a poté vrátit zpět a přenechat dalšímu účastníkovi programu. Registrovaný uživatel si vybere vůz ve své bezprostřední blízkosti, nemusí se nikam dále dopravovat ani nic složitě vyřizovat. Sdílení je velmi jednoduché a komfortní. Po rezervaci stačí přiložit identifikační kartu, čímž se vůz odemkne, nasednout, vyzvednout klíče umístěné v přihrádce spolujezdce, nastartovat a vyrazit na cestu. Po vrácení sdíleného vozidla se klíče opět uloží do místa v přihrádce a identifikační kartou se vůz uzamkne.

Ve světových metropolích, kde jsou služby sdílené mobility rozšířeny ve větší míře než u nás, se povedlo citelně zredukovat počty nutných parkovacích míst a tím uvolnit veřejný prostor.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

ŠKODA AUTO je stále aktivnější na poli sdílené mobility