rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Čistě elektrický crossover KIA e-Niro

2.10.2018

Zbrusu nová KIA e-Niro je prvním čistě elektrickým crossoverem vyráběným automobilkou KIA.

Elektromobil e-Niro s dojezdem 485 km v kombinovaném cyklu WLTP spojuje poutavý design, praktičnost crossoveru a pohon s nulovými emisemi – a stává se jedním z nejvýraznějších elektromobilů na současném trhu.

Zaujímá jedinečnou pozici na trhu coby čistě elektrický crossover, chlubící se promyšlenou karoserií, vysokou užitnou hodnotou a dlouhým dojezdem. Další výhodou pro zákazníky bude řada palubních technologií určených výhradně pro elektromobil, nové bezpečnostní prvky výbavy a vytříbený design exteriéru i interiéru.

Komentuje Emilio Herrera, provozní ředitel společnosti Kia Motors Europe: „Spojení módního designu crossoveru a propracovaného ústrojí znamenalo v roce 2017 více než 33 tisíc prodaných vozů Niro na území Evropy, resp. přes 30 tisíc vozidel za dosavadní období roku 2018, čímž se Niro stalo jedním z našich nejprodávanějších modelů. Evropské roční prodeje elektromobilů by měly letos dosáhnout 200 tisíc vozidel, ale do konce roku 2022 by se tato cifra měla vyšplhat bezmála na milion. Předpovídá se též rostoucí zájem o crossovery v příštích letech. Model e-Niro jasně dokazuje, jakého pokroku Kia dosáhla ve svých schopnostech nabízet pohodlná, praktická a řidičsky příjemná vozidla, prošlapávající cestu k mobilitě bez emisí.“

Nové e-Niro se připojí ke stávající rodině Niro v hybridním a plug-in hybridním provedení – pro které se od uvedení v roce 2016 rozhodlo přes 200 tisíc zákazníků po celém světě. Dosavadní evropské prodeje hybridního crossoveru Niro již překročily 65 tisíc vozidel.

e-Niro bude druhým celosvětově prodávaným elektromobilem Kia po modelu Soul EV. Nový model se v evropské premiéře představuje zde na pařížském autosalonu 2018 a v Evropě se začne prodávat koncem roku 2018.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Čistě elektrický crossover KIA e-Niro Čistě elektrický crossover KIA e-Niro Čistě elektrický crossover KIA e-Niro Čistě elektrický crossover KIA e-Niro