rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Porsche 911 Speedster míří do výroby

3.10.2018

Společnost Porsche začne v první polovině roku 2019 sériově vyrábět model Porsche 911 Speedster.

Ze studie k 70. výročí sportovních vozů Porsche se stane přísně limitovaný speciální model. Otevřený dvoumístný vůz bude uveden na trh v edici omezené na 1948 exemplářů. Tento počet je vzpomínkou na prototyp Porsche 356 „č. 1“ Roadster, který obdržel schválení k provozu 8. června 1948.

Nyní byla v Paříži představena letos již druhá verze koncepční studie Speedster ve zdokonalené podobě. Její lakování v odstínu „indická červená“ připomíná model 911 Speedster modelové řady G (od roku 1988). Atraktivní sportovní vzhled umocňují nová 21“ kola se zkříženými paprsky a interiér čalouněný černou kůží.

Mezi charakteristické detaily koncepční studie, vystavené v Paříži, patří kromě nápadného lakování také 21“ kola s upevněním centrální maticí na obou nápravách. Jejich design se zkříženými paprsky vizuálně připomíná aktuální závodní vozy Porsche. Také barevná světla pro denní svícení se používají v moderním motoristickém sportu. Obě vnější zpětná zrcátka ve stylu „Talbot“ a víčko palivové nádrže, umístěné uprostřed předního víka, mají povrchovou úpravu z černého chromu a platiny. Interiéru dominuje černá kůže s červeným prošíváním a částečnou perforací.

Mezi charakteristické znaky studie 911 Speedster Concept patří zkrácený rám čelního okna se sníženým spodním okrajem, patřičně zmenšená boční okna a zadní kryt z uhlíkového kompozitu s dvojitým vyboulením za předními sedadly. Obě vozidla mají místo plnohodnotné skládací střechy jen lehkou plachtu, která se připevňuje stiskacími knoflíky.

Rovněž výfukovou soustavu s koncovkami z titanu a poháněcí ústrojí včetně šestistupňové mechanické převodovky dodali vývojáři vozů Porsche GT. To samé platí pro srdce přísně limitované speciální edice: Šestiválcový „boxer“ studie Speedster Concept dosahuje výkonu více než 500 k a nejvyšších otáček 9000 min-1.

Z přání se stane skutečnost. Provozuschopná studie 911 Speedster Concept bude uvedena do sériové výroby v roce 2019.

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Porsche 911 Speedster míří do výroby Porsche 911 Speedster míří do výroby Porsche 911 Speedster míří do výroby Porsche 911 Speedster míří do výroby Porsche 911 Speedster míří do výroby Porsche 911 Speedster míří do výroby Porsche 911 Speedster míří do výroby