rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

Mitsubishi Eclipse Cross získává pět hvězd

4.12.2018

Mitsubishi Eclipse Cross získává nejvyšší pětihvězdičkové ohodnocení za kolizní bezpečnost v testech JNCAP 2018. 

Společnost Mitsubishi Motors Corporation oznámila, že crossover SUV Eclipse Cross získal maximální pětihvězdičkové ohodnocení v testech kolizní bezpečnosti japonské organizace JNCAP*1 za období FY2018 a ohodnocení ASV++*2 za výsledky aktivní bezpečnosti. Tyto výsledky dokládají, že Eclipse Cross vykazuje vysokou úroveň ochrany před zraněním při dopravních nehodách i v dalších oblastech bezpečnosti.

Eclipse Cross využívá vyspělou bezpečnostní konstrukci karoserie RISE*3 od Mitsubishi, která vyniká vysokou schopností pohlcování nárazové energie a nabízí pro cestující prostor vysoce odolný vůči deformaci v případě nárazu stejně tak, jako bezpečnostní pásy a 7 airbagů SRS navržených pro vysokou úroveň pasivní ochrany. Přestože uvedené SUV s karoserií připomínající kupé klade důraz na stylistické ztvárnění exteriéru, nabízí i vysokou úroveň ochrany chodců díky vyšším schopnostem pohlcování nárazové energie v oblasti světlometů, nárazníku a dalších částech přední partie včetně dostatku volného prostoru pod kapotou motoru.

Použití brzdného systému Mitsubishi pro zmírňování následků čelní kolize (FCM) pak umožňuje Eclipsu Cross dosahovat vysoké úrovně aktivní bezpečnosti.

Kromě pětihvězdičkového ohodnocení japonské organizace JNCAP za období FY2018 získal Eclipse Cross i vysoké ohodnocení evropské organizace Euro NCAP, australské/novozélandské organizace ANCAP, organizace ASEAN NCAP pro region ASEAN, resp. latinskoamerické organizace Latin NCAP.

*1 Japan New Car Assessment Program; zajišťuje japonské Ministerstvo půdy, infrastruktury, dopravy a turismu ve spolupráci s Národní agenturou pro bezpečnost automobilů a pomoc obětem autonehod (NASVA)
*2 Advanced Safety Vehicle (dle specifikací Ministerstva půdy, infrastruktury, dopravy a turismu)
*3 Reinforced Impact Safety Evolution

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

Mitsubishi Eclipse Cross získává pět hvězd Mitsubishi Eclipse Cross získává pět hvězd