rss

NOVÁ AUTA

nová auta | auto novinky | aktuality | zprávy | informace

AutoNewsletter.cz podporuje prodej nových aut


Líbí se Vám tento článek? Podělte se o něj se svými přáteli.

ŠKODA AUTO po čtyřiadvacáté exportérem roku

18.12.2018

Společnost Škoda AUTO byla v České republice již po čtyřiadvacáté vyhlášena ‚Exportérem roku' a navázala tak na své úspěchy z loňského ročníku.

V letošním roce zvítězila ŠKODA AUTO v kategoriích ‚Objem exportu 2017‘, ‚Objem exportu 1993 - 2017‘ a ‚Největší exportér Středočeského kraje‘. Žádná jiná společnost nedosáhla v historii udělování tohoto prestižního ocenění lepší bilance než ŠKODA AUTO. Automobilka vyvezla v roce 2017 do zahraničí výrobky a služby ve výši přes 366 miliard korun, což představuje zhruba 9 % celkového exportu České republiky. Slavnostní předávání cen se uskutečnilo včera v prostorách pražského Kaiserštejnského paláce.  

Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za řízení lidských zdrojů říká: „Česká ekonomika je výrazně orientována na export a automobily značky ŠKODA tvoří téměř desetinu celkového exportu naší země. Pravidelné úspěchy v soutěži ‚Exportér roku’ jsou tak důkazem klíčové pozice ŠKODA AUTO v české ekonomice. Od roku 2020 budou významnou součástí našeho exportu také čistě elektrické vozy vyrobené v Mladé Boleslavi. Už v příštím roce navíc zahájíme v Kvasinách výrobu plug-in hybridních vozů SUPERB. Do České republiky tak opět přivádíme výrobu s vysokou přidanou hodnotou a soustavně tak pracujeme na zajištění budoucí konkurenceschopnosti českých závodů.“ 
 
Kromě ocenění za rok 2017 zaznamenala česká automobilka prvenství také v kategorii ‚Objem exportu 1993 – 2017’. Mimo to byla společnost také oceněna titulem ‚Největší exportér Středočeského kraje.’  
 
Mezi největší zahraniční trhy společnosti ŠKODA AUTO patřily v roce 2017 především Čína, Německo, Velká Británie, Polsko nebo Rusko. ŠKODA AUTO vyvezla v roce 2017 do zahraničí výrobky a služby ve výši přes 366 miliard korun, což představuje zhruba 9 % celkového exportu České republiky. ŠKODA AUTO pokračuje v růstovém kurzu také v letošním roce. Automobilka dosáhla milníku 1 milionu dodaných vozů dříve než v roce 2017 a již pátý rok za sebou vyrobila sedmimístný počet vozů v jednom kalendářním roce. 
 
Svou budoucnost definovala ŠKODA AUTO ve Strategii 2025. Automobilka se v rámci tohoto konceptu soustředí zejména na oblast elektromobility, digitalizace a dále na vstup na nové trhy a SUV ofenzívu. Do roku 2025 se mladoboleslavská automobilka chystá představit celkem deset elektrifikovaných modelů. Již v příštím roce bude na trh uveden první elektrifikovaný model značky - SUPERB plug-in-hybrid. V roce 2020 pak ŠKODA představí svůj první čistě elektrický vůz. Předobrazem tohoto vozu, který se bude od roku 2020 vyrábět v závodě v Mladé Boleslavi, je studie VISION E představená v loňském roce na autosalonech v Šanghaji a Frankfurtu. 

Poznámka redakce: Pokud vás zajímají auto novinky, zvýhodněné cenové nabídky nových vozů, nová auta za akční ceny anebo zajímavé marketingové kampaně zaměřené na prodej nových automobilů, doporučujeme vám navštívit stránku nová auta v akci. Hledáte ověřená skladová auta s garantovanými parametry? Navštivte stránku skladové vozy ihned k dodání.

ŠKODA AUTO po čtyřiadvacáté exportérem roku