27.1.2023

  Audi , Audisphere , elektrický pohon , elektromobily

Audi activesphere concept

Sphere počtvrté: Studií Audi activesphere concept završuje značka se čtyřmi kruhy své „kvarteto“ koncepčních vozů Sphere. Po roadsteru Audi skysphere z roku 2021, limuzíně Audi grandsphere z roku 2021 a velkoprostorovém koncepčním vozu Audi urbansphere z dubna 2022 debutuje nyní čtyřdveřový crossover kupé s ohromujícím návrhem karoserie, která se může proměňovat. Mimořádně elegantní automobil o délce 4,98 metru není pouze sportovním vozem vyšší třídy, jehož světlá výška ve spojení s 22 koly signalizuje také talent pro jízdu v terénu. Záď studie activesphere ve stylu Sportbacku lze stisknutím tlačítka proměnit na otevřenou ložnou plochu („Activeback“), která je ideální pro přepravu výbavy pro trávení volného času, například elektrických jízdních kol nebo náčiní pro vodní či zimní sporty.


19.4.2022

  Audi , Audisphere , elektrický pohon , elektromobily

Audi urbansphere: Cesta do srdce megaměsta

Audi odhaluje plány pro koncepční vůz Audi urbansphere concept, jehož design systematicky vznikal směrem od interiéru k exteriéru. Designéři a konstruktéři původně vytvořili Audi urbansphere pro provoz v čínských megaměstech s mimořádnou hustotou dopravy, avšak tento koncept je vhodný také pro všechna ostatní metropolitní centra na celém světě. ​V těchto městských oblastech s velkým nedostatkem osobního prostoru nabízí nevšední koncepční vůz největší vnitřní prostor ze všech dosud představených vozů Audi. Inteligentní kombinace velkorysého interiéru s vyspělými technologiemi a digitálními službami osloví všechny smysly a nabídne zcela novou úroveň zážitků. 


2.9.2021

  Audi , Audisphere , elektrický pohon , elektromobily

Audi grandsphere: První třídou do budoucnosti

Audi představuje studii Audi grandsphere concept, soukromé proudové letadlo pro silnice. Limuzína grandsphere s vnější délkou 5,35 metru kombinuje stejně jako let první třídou luxus soukromého cestování v nejvyšším komfortu s rozsáhlou nabídkou zážitků na palubě. Automatizovaná jízda úrovně 4 přitom zpřístupňuje novou dimenzi svobody. Interiér bez volantu, pedálů a ukazatelů se v tomto režimu promění v mimořádně prostornou zážitkovou sféru. A první řada sedadel se stane prvotřídním salonkem s maximem místa, volným výhledem a přístupem ke všem funkcím komplexního digitálního ekosystému, jehož je Audi grandsphere součástí.


11.8.2021

  Audi , Audisphere , elektrický pohon , elektromobily

Audi skysphere concept

Značka Audi vzbudila rozruch působivým roadsterem, který je prvním zástupcem nové rodiny koncepčních vozů se čtyřmi kruhy. Otevřený dvoumístný vůz s elektrickým pohonem, jehož linie ukazují budoucí design značky Audi, nese označení Audi skysphere concept. Značka jím ilustruje svou vizi progresivního luxusního segmentu budoucnosti, v němž se interiér promění v interaktivní prostor a automobil se stane platformou pro fascinující zážitky. To vše umožní automatizovaná jízda, nový revoluční design interiéru a komplexní digitální ekosystém.