11.1.2023

  KIA , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia získává ocenění GOOD DESIGN Awards

Značka Kia získala čtyři prestižní ocenění v kategorii ‚Doprava‘ soutěžního klání GOOD DESIGN Awards 2022, konkrétně za model Niro, koncepční model Concept EV9 a systémy palubního infotainmentu EV a Magenta Design.


11.10.2022

  BMW , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily

BMW Bezplatné dálkové aktualizace softwaru

Od minulého týdne jsou k dispozici nejnovější bezplatné dálkové aktualizace softwaru Remote Software Upgrade pro vozy s BMW Operačním systémem 8. Brzy budou v nabídce také nové dálkové aktualizace softwaru pro vozy s BMW Operačním systémem 7. Celkem tak budou k dispozici dálkově dostupná vylepšení pro přibližně 3,8 milionu vozidel. Od roku 2019 může BMW Group vzdáleně měnit každý řádek programového kódu v softwaru vozidla, což z něj dělá jednoho z prvních výrobců na světě, kteří nabízejí mnohem rozsáhlejší aktualizaci, než je pouhá výměna navigačních dat za novější. Softwarová architektura, která byla v průběhu posledních 15 let postupně vylepšována, umožňuje BMW nainstalovat software do všech řídicích jednotek v rámci palubní sítě vozidla za přibližně 20 minut. Součástí bezplatných aktualizací jsou vylepšení a rozšíření funkcí infotainmentu, jízdních systémů, pohonného ústrojí, stejně jako bezpečnostních a komfortních asistenčních systémů.


4.4.2022

  KIA , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia Concept EV9: Evoluce SUV

Středobodem vývojové studie SUV je designový jazyk „Spojené protiklady“ vytvářející vztah mezi přírodou a strojem.


9.3.2022

  KIA , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily

Kia představila Roadmap 2030

Klíčové cíle transformace značky v ‚poskytovatele řešení trvale udržitelné mobility‘.


5.1.2022

  Citroën , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily

Citroën představuje svou vizi mobility

Citroën se rozhodl vystavit platformu svého odvážného konceptu autonomní a sdílené mobility Citroën Autonomous Mobility Vision. Tento koncept kombinuje platformu autonomní technologie Citroën Skate s kapslemi (Pody) určenými pro různé služby a využití, které navrhli partneři (místní úřady, servisní společnosti).  Citroën Skates přepravují uživatele z jednoho místa ve městě na druhé a nabízejí jim zároveň jedinečný zážitek na palubě.


10.12.2021

  Seat , autonomní řízení , autonomní vozy

SEAT: Prototyp DIANA nabízí větší autonomii

DIANA je pilotní projekt, který zkoumá možnosti využití autonomních automobilů pro inteligentní městskou mobilitu. Větší autonomie vozidel přispěje v budoucnosti k minimalizaci počtu nehod a výskytu dopravních zácp.


2.12.2021

  Ford , autonomní řízení , autonomní vozy

Ford pracuje na výzkumu autonomních vozidel

Ve spolupráci se společností DP World London Gateway Ford ukazuje, jak by autonomní doručování mohlo být užitečné v rozlehlých průmyslových a logistických areálech.


18.11.2021

  Hyundai , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Hyundai představuje studii SEVEN Concept

Studie SEVEN naznačuje svým designem a inovacemi budoucí elektricky poháněné SUEV (Sport Utility Electric Vehicle). •    Velkorysý design využívající výhody platformy Hyundai E-GMP vytváří nový druh automobilu kategorie SUV optimalizovaný pro výhradně elektrický pohon s napájením z akumulátorů.


7.9.2021

  VW , autonomní řízení , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

VW - prototyp ID.BUZZ pro autonomní jízdu

Autonomní vozidla na základě budoucího modelu ID. BUZZ používají kombinaci kamerových, lidarových a radarových senzorů. Prvním provozovatelem bude poskytovatel služeb pro mobilitu MOIA, který je dceřinou společností koncernu VW.


22.6.2021

  VW , autonomní vozy , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Nový Multivan získal renomované ocenění

Nový Multivan obdržel nejvyšší ocenění „Red Dot: Best of the Best“


13.5.2021

  VW , autonomní vozy

VW užitkové vozy a Argo AI spouštějí zkušební provoz autonomních vozidel

VW - Prvním uživatelem modelu ID. BUZZ AD bude MOIA a první prototypy na základě připravovaného modelu budou od letošního léta autonomně jezdit ve zkušební zóně v okolí Mnichova.


8.4.2021

  BMW , autonomní řízení , autonomní vozy

Automatizovaná jízda v podání BMW

Dr. Nikolai Martin má u BMW Group na starosti simulace a mimořádně komplexní oblast vývoje automatizovaných jízdních systémů.