2.6.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Jízda a ovladatelnost vozu Kia EV9

Kia EV9 se speciálním systémem zavěšení kol, pneumatikami tlumícími hluk a pohonem všech kol přináší mimořádné pohodlí v kombinaci se stabilní a dynamickou jízdou. Při nedávném testování jízdních vlastností a handlingu v německém Papenburgu předvedlo EV9 mimořádné schopnosti při jízdě na limitu na nejrůznějších površích - suchý i mokrý terén pro testování handlingu, náročných nezpevněných cestách i ve svažitém terénu s cílem precizně odladit všechny komponenty.


2.6.2023

  VW , elektrický pohon , elektromobily

Elektrický VW Bus pro Severní Ameriku a Evropu

Tento vůz je jako rocková skladba. Šíří do okolí dobré vibrace. Když se objeví, vykouzlí lidem úsměv na tváři. ID. Buzz2/3 je mezi elektromobily designovou ikonou. Nyní následuje ID. Buzz s dlouhým rozvorem náprav1 jako nejnovější varianta sympatického automobilu. „Made in Germany“ pro Evropu – a pro Kanadu a USA. Volkswagen totiž odstartuje s dlouhou verzí modelu ID. Buzz návrat vozů VW Bus do Severní Ameriky. Na jejím území, v surfařském ráji Huntington Beach u dálnice Pacific Coast Highway u Los Angeles, se také 2. června 2023 uskuteční světová premiéra v rámci největšího setkání fanoušků vozů VW Bus v USA.


31.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Nová vlajková loď značky Kia EV9

Nová vlajková loď značky Kia EV9, první elektrické SUV značky se třemi řadami sedadel, se představuje jako robustní, sofistikovaný a technologicky pokrokový elektromobil. Je k dispozici jako šestimístný nebo sedmimístný vůz, který kombinuje progresivní styl s prémiovou všestranností a rozmanitou konektivitou a vytváří tak vůz, který je prakticky připraven na všechny výzvy každodenního života s dojezdem až 541 km (podle WLTP).

 


30.5.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nový Yaris víc hybridních verzí

Oblíbená Toyota Yaris Hybrid dostává v současné generaci řadu vylepšení a rozšíření. Posiluje výkon a jízdní schopnosti hybridního elektrického pohonu a poskytuje evropským zákazníkům širší možnosti volby. Nový pohon Hybrid 130 je vylepšenou verzí hybridního pohonu 4. generace a obohacuje stávající verzi hybridní technologie o ostřejší akceleraci a ještě více potěšení za volantem. Vylepšený Yaris zároveň rozšiřuje záběr pokročilých systémů aktivní bezpečnosti a systémů na podporu řízení a uvádí do modelové řady zcela nový digitální rozměr. Na českém trhu se začne prodávat v druhé polovině letošního roku.


29.5.2023

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nový model Hyundai KONA přichází na český trh

Víkendová automobilová slavnost Legendy hostila českou premiéru zcela nového modelu Hyundai KONA, který přichází na český trh ve třech základních výbavových stupních, doplněných o dvě sportovní varianty N Line.


25.5.2023

  DS , elektrický pohon , elektromobily

Značka DS Automobiles určuje standardy

DS Automobiles, první prémiová značka, která se zapojila do Formule E, využívá zkušeností a titulů získaných v šampionátu v seriálu plně elektrických monopostů k urychlení vývoje svých sériových modelů. Stejně jako všechny elektrifikované modely i nová DS 7 E-TENSE 4×4 360 využívá technologie přímo vzešlé z Formule E. Značka DS Automobiles určuje standardy v oblasti elektrických technologií, a to od závodní dráhy, kde se představuje model DS E-TENSE FE23, po běžný provoz, kde je možné potkat novou DS 7 E-TENSE 4×4 360. 


24.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nové BMW řady 5 Sedan

Dynamičtější než kdy dříve, s řadou digitálních inovací a poprvé s čistě elektrickým pohonem – takové je nové BMW řady 5 Sedan. Jako BMW i5 se nová generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu světa ujímá vedoucí role na cestě k udržitelné prémiové mobilitě v segmentu vozů vyšší střední třídy. Osmá generace BMW řady 5 Sedan je i nadále symbolem vyspělých technologií v kombinaci se sportovně elegantním designem a charakteristickou radostí z jízdy.


24.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Modernizace výrobního programu BMW léto 2023

Nové modelové varianty a inovace v oblasti elektrifikace a digitalizace od léta 2023 dále posílí atraktivitu a rozmanitost produktové nabídky BMW. Vrcholem modelového portfolia je příchod třetí čistě elektrické varianty BMW i7, která rozšíří nabídku značky v luxusním segmentu. Zároveň budou nyní pro všechny verze BMW i7 a BMW iX k dispozici funkce Plug & Charge pro více smluv a MAX RANGE, díky nimž bude elektrická mobilita ještě pohodlnější. A od srpna 2023 budou mít zákazníci na výběr druhý, extrémně výkonný vznětový řadový šestiválec pro nové BMW X5 a BMW X6.

 


24.5.2023

  Opel , elektrický pohon , elektromobily

Opel představuje novou Corsu

Nový Opel Corsa se představuje a na trhu se objeví ještě v tomto roce. Corsa bude ještě výraznější, emotivnější a její ovládání ještě intuitivnější. Novinka, která dostala mj. zcela nový elektrický a hybridní pohon, posouvá tradičně silnou nabídku Opelu ve třídě malých vozů na novou kvalitativní úroveň. 


23.5.2023

  Citroën , elektrický pohon , elektromobily

Nová limitovaná edice Citroën

Citroën představuje novou verzi vozu My Ami Buggy, které bylo vyrobeno 1 000 kusů, má bohatší výbavu a bude k dispozici v devíti zemích. My Ami Buggy lze od 20. června 2023 v 10:00 hodin objednávat pouze online.


23.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily

Kia Brand Summit proměna mobility v Evropě

Kia během speciálního summitu značky pořádaném v Německu představuje model EV9 pro Evropu, oznamuje poslední novinky týkající se odvážné firemní strategie a prezentuje nejnovější inovace, které značce pomohou proměnit podobu mobility v Evropě, a přispět tak k lepší budoucnosti pro všechny.


23.5.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Škoda Auto uvádí na trh nový Enyaq L&K

Škoda Auto uvádí na trh nový Enyaq L&K a doplňuje tak své čistě elektrické SUV o vrcholný model. Tato varianta pojmenovaná po zakladatelích Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi se vyznačuje specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a přichází s mimořádně bohatou standardní výbavou. Nechybí ani rozsáhlá technická vylepšení. Modely Enyaq L&K 85 s pohonem zadních kol a Enyaq L&K 85x s pohonem všech kol poskytují maximální systémový výkon 210 kW. Nabízejí zvýšený dojezd až 570 km v režimu WLTP a dobu nabíjení z 10 % na 80 % kapacity baterie již za méně než 30 minut. Enyaq L&K je prvním modelem značky Škoda, který má nové uživatelské rozhraní pro snadnější ovládání a modernizovanou grafiku, která odráží novou firemní identitu značky Škoda. V nabídce bude jak Enyaq L&K, tak Enyaq Coupé L&K.