24.9.2023

  Audi , Auto novinky , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Modernizované Audi Q4 e-tron: delší dojezd, vyšší hospodárnost, více emocí

Audi důsledně pokračuje v rozšiřování své nabídky v segmentu výhradně elektricky poháněných modelů. K výraznému nárůstu počtu dodaných vozů v prvním pololetí 2023 (+51,2 procenta) přispěla především modelová řada Audi Q4 e-tron. Ta nyní podstoupila pro modelový rok 2024 rozsáhlou modernizaci, která zahrnuje mimo jiné nově nastavený podvozek, vyšší hospodárnost, „charakterový zvuk“ a rozšířenou sériovou výbavu. Kromě optimalizovaného konceptu pohonu a vyššího nabíjecího výkonu zvětšila značka Audi rozsah funkcí asistenčních systémů. Na přání dodávaný aktivní jízdní asistent podporuje nyní také změnu jízdního pruhu.


24.9.2023

  MG , elektrický pohon , elektromobily

Program MG 777

Koupit si nový vůz se 7 lety klidu je snem každého majitele a přesně to nyní nabízí MG zákazníkům na trzích střední a východní Evropy.


21.9.2023

  Auto novinky , Volvo , elektromobily

Volvo Cars deklaruje konec dieselových motorů – poslední naftové auto bude vyrobeno začátkem roku 2024

Do roku 2030 mají v plánu prodávat pouze plně elektrická vozidla a v roce 2040 již chtějí být klimaticky neutrální společností. Tento jasně definovaný plán k dosažení kompletní elektrifikace představuje jeden z nejambicióznějších transformačních plánů tradičních automobilových značek.


21.9.2023

  Auto novinky , Lexus , Nová generace , elektromobily

Lexus odhalí koncept bateriového elektromobilu příští generace

Lexus v roce 2026 uvede na trh bateriový elektromobil příští generace, jenž přinese revoluční stavebnicovou konstrukci karoserie. Ta bude zcela odlišná oproti stávající výrobní technologii a přinese od základu modernizovanou softwarovou platformu.


21.9.2023

  Auto novinky , DS , elektromobily

DS 3 ESPRIT DE VOYAGE: kolekce prodchnutá elegancí

DS 3 ESPRIT DE VOYAGE má světlý interiér, v němž velkou část tvoří kůže Nappa v šedém odstínu Galet na palubní desce, doplněná vyraženým nápisem ESPRIT DE VOYAGE. Je k dispozici s různým pohonem: 100% elektrickým, benzínovým nebo naftovým motorem.


16.9.2023

  BMW , elektromobily

Čistě elektrické BMW iX1 eDrive20 přichází na trh s mimořádně atraktivní cenou

BMW nabízí unikátní možnost vstoupit do prémiového segmentu elektrické mobility. BMW iX1 eDrive20 s kombinovanou spotřebou elektřiny 17,2–15,4 kWh/100 km podle WLTP a dojezdem 430 až 475 kilometrů představuje atraktivní a ekonomickou možnost proniknout do lokálně bezemisní sféry a zároveň si užívat typickou radost z jízdy.


7.9.2023

  Auto novinky , Ford , elektromobily , sportovní vozy

Ford Mustang Mach-E Rally: První Mustang, který žije na asfaltu a hraje si v blátě

S příchodem Fordu Mustang Mach-E® Rally pozná svět novou podobu dynamiky a ovladatelnosti elektromobilů. Mustang Mach-E Rally, který se poprvé odhalil bez maskování na autosalonu IAA Mobility v německém Mnichově, se po globální premiéře na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu připojuje k rodině Mustang Mach-E a posouvá elektromobily jiným směrem – vůbec první elektromobil značky Ford inspirovaný světem rallye přenáší svobodomyslnost a zábavnost Mustangu na šotolinové cesty.


5.9.2023

  Auto novinky , Pick-up , Toyota , elektromobily , vodíkový pohon

Toyota odhalila prototyp Hiluxu na vodíkový palivový článek

Toyota ve Velké Británii odhalila prototyp elektrického modelu Hilux na vodíkový palivový článek. Nový pohon využívá klíčové prvky vodíkové Toyoty Mirai, takže neprodukuje žádné výfukové emise. Vychází z něj pouze čistá voda.


2.9.2023

  Mini , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily

Minimalistický všeuměl: nové MINI Countryman

Vyšší, delší, MINI – nové MINI Countryman se oproti svému předchůdci znatelně zvětšilo o šest centimetrů na výšku a třináct centimetrů na délku. Díky rozšířeným blatníkům, osobitému charismatu a modernímu minimalistickému designu s čistě řešenými plochami je nyní podstatně působivější. V interiéru nabízí tento robustní dobrodruh značky MINI ještě více prostoru, pohodlí a bezpečnosti – a zásluhou pohonu všech kol i mimo zpevněné cesty.


2.9.2023

  Auto novinky , Opel , elektromobily

Nové kombi Opel Astra Sports Tourer Electric vyjíždí na první trh

Na blížícím se veletrhu IAA Mobility v Mnichově (5. až 10. září) představí Opel ve světové premiéře mj. model Astra Sports Tourer Electric. A tento pohledný vůz, jedno z vůbec prvních BEV kombi této třídy na trhu, právě vstupuje na první trh: Novou Astru Sports Tourer Electric je možné v Německu získat za základní ceníkovou cenu, která činí 43 490 € (doporučená cena pro Německo včetně DPH). Základní pětidveřový hatchback Astra Electric má základní německou cenovku 41 990 €. Na českém trhu se BEV modely Astra Electric a Astra Sports Tourer Electric objeví už na podzim tohoto roku.


14.8.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Individualistický vzhled a na míru přizpůsobená jízdní dynamika: díly M Performance Parts pro nové BMW řady 5 Sedan a nové BMW i5

BMW řady 5 Sedan se již od své první generace vyznačuje vytříbeným sportovním charakterem a vysokou mírou komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti. Nová, osmá generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu na světě navíc svými sportovními proporcemi podtrhuje svůj dynamický charakter. Ten lze dále zvýraznit doplňky z programu BMW Performance Parts, které budou na trh uvedeny v říjnu 2023, tedy společně se zahájením prodeje nového BMW řady 5 Sedan a elektrického BMW i5. Široký sortiment dílů pro aerodynamiku, interiér a podvozek navíc přináší mnoho možností pro úpravy zvyšující dynamické schopnosti.


11.8.2023

  BMW , Nová generace , elektromobily , hybridní pohon

BMW představuje novou generaci pancéřovaných vozidel ze segmentu luxusních sedanů

První BMW i7 Protection, nové BMW řady 7 Protection. Dva modely vyvinuté na základě nového BMW řady 7 úspěšně kombinují bezkonkurenční ochranu posádky s mimořádným jízdním komfortem a prostorností, pokročilými prvky výbavy a dynamickými jízdními vlastnostmi, kterými je značka BMW proslulá. Jako vůbec první pancéřovaný sedan na světě s čistě elektrickým pohonem plní BMW i7 Protection roli skutečného průkopníka. Tato modelová varianta splňuje bez jakýchkoli omezení všechny požadavky třídy ochrany VR9, stejně jako je tomu u nového BMW řady 7 Protection se spalovacím motorem.