rss

Přečtěte si nejzajímavější články o autech na téma elektromobily

Kia zahajuje předprodej modelu EV6 v České republice

3.5.2021   KIA , elektromobily

V České republice dnes startuje předprodej prvního vyhrazeného akumulátorového elektromobilu podle nové designové filozofie ‚Spojené protiklady‘ Kia EV6. Elektrický crossover EV6, který oslavil světovou premiéru na konci března, se může chlubit dojezdem až 510 km. Nabití akumulátoru z 10 na 80 procent kapacity s ultrarychlým 800V nabíjením nezabere déle než 18 minut. Cena nové EV6 na českém trhu začíná na méně než 1,2 milionu korun.

Číst více

Audi A6 e-tron concept – Další krok v e-voluci

19.4.2021   Audi , elektromobily

Audi energicky pokračuje ve své e-voluci směřující k elektromobilitě. Na autosalonu Auto Shanghai 2021 debutuje čtyřdveřový sedan Audi A6 e-tron concept, který předznamenává inovativní rodinu velkosériových automobilů s výhradně elektrickým pohonem. Jako základ poslouží zcela nová technická platforma „Premium Platform Electric“, krátce PPE. 

Číst více

Audi Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron

14.4.2021   Audi , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Modely Audi Q4 e-tron a Q4 Sportback e-tron jsou první kompaktní SUV s elektrickým pohonem značky se čtyřmi kruhy, která nabízejí všestrannou praktičnost pro každodenní provoz, pokrokový design koncepčních studií a lokálně bezemisní cestování.

Číst více

Nová ŠKODA ENYAQ iV získala pět hvězdiček v testu Euro NCAP

14.4.2021   Škoda , elektrický pohon , elektromobily

Špičkové hodnocení nového modelu ŠKODA ENYAQ iV: v testu nezávislého sdružení European New Car Assessment Programme (Euro NCAP) získalo nové elektrické SUV nejvyšší hodnocení pěti hvězdiček.

Číst více

První elektromobil CUPRA, při -30 °C

7.4.2021   Cupra , elektrický pohon , elektromobily

Inženýři značky CUPRA mají na zamrzlé hladině jezera s plochou 6 km2 zkušební okruh, na němž již dva roky testují elektromobil CUPRA Born v mimořádně drsném prostředí, aby jeho nejmodernější technologie dosáhly nejvyšší úrovně.

Číst více