30.5.2023

  Toyota , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nový Yaris víc hybridních verzí

Oblíbená Toyota Yaris Hybrid dostává v současné generaci řadu vylepšení a rozšíření. Posiluje výkon a jízdní schopnosti hybridního elektrického pohonu a poskytuje evropským zákazníkům širší možnosti volby. Nový pohon Hybrid 130 je vylepšenou verzí hybridního pohonu 4. generace a obohacuje stávající verzi hybridní technologie o ostřejší akceleraci a ještě více potěšení za volantem. Vylepšený Yaris zároveň rozšiřuje záběr pokročilých systémů aktivní bezpečnosti a systémů na podporu řízení a uvádí do modelové řady zcela nový digitální rozměr. Na českém trhu se začne prodávat v druhé polovině letošního roku.


29.5.2023

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nový model Hyundai KONA přichází na český trh

Víkendová automobilová slavnost Legendy hostila českou premiéru zcela nového modelu Hyundai KONA, který přichází na český trh ve třech základních výbavových stupních, doplněných o dvě sportovní varianty N Line.


24.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Nové BMW řady 5 Sedan

Dynamičtější než kdy dříve, s řadou digitálních inovací a poprvé s čistě elektrickým pohonem – takové je nové BMW řady 5 Sedan. Jako BMW i5 se nová generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu světa ujímá vedoucí role na cestě k udržitelné prémiové mobilitě v segmentu vozů vyšší střední třídy. Osmá generace BMW řady 5 Sedan je i nadále symbolem vyspělých technologií v kombinaci se sportovně elegantním designem a charakteristickou radostí z jízdy.


24.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Modernizace výrobního programu BMW léto 2023

Nové modelové varianty a inovace v oblasti elektrifikace a digitalizace od léta 2023 dále posílí atraktivitu a rozmanitost produktové nabídky BMW. Vrcholem modelového portfolia je příchod třetí čistě elektrické varianty BMW i7, která rozšíří nabídku značky v luxusním segmentu. Zároveň budou nyní pro všechny verze BMW i7 a BMW iX k dispozici funkce Plug & Charge pro více smluv a MAX RANGE, díky nimž bude elektrická mobilita ještě pohodlnější. A od srpna 2023 budou mít zákazníci na výběr druhý, extrémně výkonný vznětový řadový šestiválec pro nové BMW X5 a BMW X6.

 


19.5.2023

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , vodíkový pohon

Hyundai představil repliku Pony Coupe Concept

Značka Hyundai u Comského jezera v Itálii ve světové premiéře představila repliku studie Pony Coupe Concept – téměř 50 let po debutu původního koncepčního vozu. Originální Pony Coupe Concept, odhalený na Turínském autosalonu 1974, je významným automobilem v historii značky Hyundai a jejího designu. 


18.5.2023

  DS , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

DS Automobiles uvádí DS 9 modelový rok 2023

Pro modelový rok 2023 přichází nové technologie určené do vozu DS 9 v podobě systému DS IRIS SYSTEM. Nabídka se rozšiřuje zejména o vyšší stupeň výbavy OPERA a novou kolekci ESPRIT DE VOYAGE s novým exkluzivním světlým interiérem. Modelová řada DS 9 je plně elektrifikovaná, v nabídce má dva plug-in hybridní motory E-TENSE 250 a E-TENSE 4×4 360.


17.5.2023

  Hyundai , MPV , hybridní pohon

Nová generace modelu Hyundai KONA

Značka Hyundai si v minulém roce odbyla na automobilové slavnosti Legendy svou obnovenou premiéru a se svým působivým stánkem navrženým v duchu motorsportu získala ocenění pro nejlepší expozici automobilky. Letos se vrací s premiérou nového modelu, přiveze koncept ověnčený řadou designových cen i kempovací verzi svého populárního MPV.
 


11.5.2023

  Škoda , hybridní pohon , SUV

Testování nové generace vozů Kodiaq a Superb

Nové generace modelů Škoda Superb a Kodiaq úspěšně prošly intenzivním testováním v mrazech za polárním kruhem. Funkce, kvalita a odolnost vozů byly sledovány při teplotách až minus 30 stupňů Celsia. Hlavní důraz byl při těchto testech kladen na jízdní stabilitu, komfort cestujících v extrémně chladných podmínkách a celkovou spolehlivost při dlouhé jízdě v zimě.


10.5.2023

  Hyundai , hybridní pohon

Hyundai odhalila inovovaný model i20

Značka Hyundai odhalila inovovaný model i20, který na silnice vyjede se svěžím, elegantním designem. Model i20 se svými bezpečnostními prvky a v této třídě bezkonkurenční konektivitou řadí mezi nejlépe vybavené malé hatchbacky.


5.5.2023

  Škoda , Škoda Superb , hybridní pohon

Škoda Superb 90 let úspěchů

Nová Škoda Superb čtvrté generace se představí letos na podzim, 90 let po uvedení historicky prvního modelu z rodiny Superb vyráběného v letech 1934 až 1949. Více než 50 let poté se na trhu objevila první generace novodobého modelu Škoda Superb, která znamenala návrat značky Škoda do segmentu vyšší střední třídy. Další kapitola úspěšného příběhu se začala psát v roce 2008 představením druhé generace modelu Škoda Superb.


4.5.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

Škoda Auto podporuje Mistrovství světa IIHF

Škoda Auto podporuje Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji jako hlavní oficiálním sponzor nepřetržitě od roku 1993. Lední hokej je skutečnou českou národní vášní, a proto je sponzoring šampionátu prakticky nedílnou součástí angažmá značky Škoda na mezinárodní sportovní scéně. Pořadatelům turnaje, který se koná od 12. do 28. května 2023 ve finském městě Tampere a lotyšské metropoli Rize, značka zajišťuje flotilu 45 plně elektrických nebo plug-in hybridních vozidel. 


4.5.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon

BMW partnerem Filmového festivalu v Cannes

BMW se v roce 2023 po loňské premiéře opět stalo oficiálním partnerem Filmového festivalu v Cannes. Prémiová automobilka z Bavorska dodá 76. ročníku slavného festivalu a některým jeho oficiálním partnerům více než 200 čistě elektrických vozů a nové modely BMW XM s plug-in hybridním pohonem.