1.7.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , luxusní vozy

Zahájení výroby nového BMW řady 7

Z výrobních linek továrny BMW Group v Dingolfingu dnes sjely první sériové kusy nového BMW řady 7. Dnešní den byl vlastně dvojitou premiérou, neboť nové vrcholné BMW se vyrábí nejen s hospodárnými spalovacími motory, ale také jako čistě elektrické BMW i7.


16.6.2022

  Jaguar , luxusní vozy , sportovní vozy , SUV

Limitovaná edice F-PACE SVR Edition 1988

Zjevil se odnikud a všechny nechal za sebou. Svými dnes legendárními závodními úspěchy Jaguar XJR-9 ve své době vzbudil velký rozruch. Právě tento památný okamžik dnes oživuje limitovaná edice Jaguar F-PACE SVR Edition 1988. Ta na sebe strhává pozornost především zcela výjimečným vzhledem. 


30.5.2022

  Lexus , elektrický pohon , elektromobily , luxusní vozy , sportovní vozy

Lexus představí Electrified Sport

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se veřejnosti poprvé mimo území Japonska představí koncepční vůz Lexus Electrified Sport, který je vizí budoucího vysoce výkonného sportovního elektromobilu značky Lexus. Označuje se jako možný nástupce legendárního modelu Lexus LFA.


12.5.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , luxusní vozy

Nové BMW i7 v různých podobách

Nové čistě elektrické BMW i7 zahajuje novou éru charakteristické radosti z jízdy a individuální mobility v luxusním segmentu. Na kampani k uvedení tohoto automobilového milníku na trh spolupracovala BMW Group se světoznámým britským módním fotografem a umělcem Nickem Knightem.


11.5.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , luxusní vozy

Nové BMW i7 - Historie BMW řady 7

BMW řady 7 již od představení první generace v roce 1977 svým velmi osobitým způsobem typickým pro BMW ztělesňuje definici exkluzivní individuální mobility. Design vyzařující prestižní eleganci šel ruku v ruce s nejvyšším možným nabízeným komfortem a radostí z jízdy, kterou je bavorská značka proslulá. Tato kombinace od samého počátku nabízí dynamické jízdní vlastnosti, které nemají v segmentu luxusních sedanů obdoby. A s každou novou generací řady 7 se její vynikající jízdní vlastnosti a úroveň komfortu, kterou si užívají především cestující na zadních sedadlech, posouvají na novou úroveň.


9.5.2022

  BMW , luxusní vozy

Limitovaná edice BMW M850i xDrive

Dne 2. května 2022 večer si v budově BMW Welt v Mnichově v rámci exkluzivní akce převzali první zákazníci svůj vůz THE 8 X JEFF KOONS. Limitovaná edice BMW M850i xDrive Gran Coupé vznikla v počtu pouhých 99 kusů v rámci spolupráce amerického umělce Jeffa Koonse a BMW. Zvláštním bodem programu předání byl historický vůz BMW M3 GT2 Art Car z nedalekého muzea BMW.


9.5.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , luxusní vozy

Nové BMW i7 – Udržitelnost

BMW Group si neúnavně jde za svým cílem stát se nejúspěšnějším a zároveň nejudržitelnějším výrobcem prémiových automobilů. Neustálé zvyšování efektivity a systematická elektrifikace umožnily společnosti v letech 1995 až 2020 snížit emise CO2 vozového parku jeho značek o 53 %. Ve velmi obdobném duchu BMW Group pokračovala i v roce 2021, kdy překonala stanovené cíle v oblasti vyprodukovaných emisí CO2 na území států EU. Podle vlastních výpočtů společnost překonala emisní hodnotu vyrobených automobilů stanovenou na přibližně 126 g/km ve 27 zemích EU plus Norsko a Island o cca 10 gramů – průměrné emise CO2 podle WLTP činily 115,9 gramu na kilometr.


4.5.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , luxusní vozy

BMW i7: Asistenční systémy a parkování

Nové BMW řady 7 představuje špičku technologického vývoje bavorské prémiové automobilky také v oblasti automatizované jízdy a parkovacích systémů. Inovativní soubor technologií včetně nejnovější generace kamer, ultrazvukových a radarových senzorů, novým softwarem, výkonnou výpočetní platformou a 5G připojením ke cloudu BMW vytvářejí základ pro vynikající funkčnost všech současných systémů a pro budoucí začlenění funkcí automatizovaného řízení úrovně 3.


3.5.2022

  Audi , elektrický pohon , elektromobily , luxusní vozy , sportovní vozy , SUV

Audi slaví úspěch v anketě Auto roku

Audi je jedinou prémiovou značkou, jejíž modely úspěly ve veřejném hlasování ankety Auto roku 2021/2022 v České republice. Elektricky poháněný model Audi e-tron GT získal nejvíce hlasů v kategorii „Vozy vyšší střední a luxusní třídy“, zatímco kategorii „Velká SUV“ ovládlo Audi Q8. Oba modely ztělesňují ve svých segmentech pověstný „Náskok díky technice“ v podání značky s logem čtyř kruhů a u zákazníků bodují atraktivním designem, technickými inovacemi, pozorností věnovanou detailům a potěšením z jízdy.


29.4.2022

  BMW , Nová generace , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , luxusní vozy

BMW i7 – Pohon a podvozek

Jednotlivé modely nového BMW řady 7 byla navrženy na základech flexibilní architektury, která byla od počátku navržena pro zástavbu tří různých typů pohonu. To umožnilo luxusní sedany vybavit nejen novou modulární generací motorů BMW Group Efficient Dynamics – všechny jsou nyní vybaveny nejnovější 48V mild-hybridní technologií – ale také plug-in hybridními systémy, a dokonce i čistě elektrickým pohonem.


25.4.2022

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , limuzína , luxusní vozy

BMW i7 xDrive60: čistě elektrická limuzína

BMW Group Česká republika oznamuje cenu nové generace BMW řady 7, které bude v prosinci 2022 jako první uvedené na trh ve verzi BMW i7 xDrive60. Objednávat lze tento vůz již nyní.


25.4.2022

  BMW , luxusní vozy , SUV

Modernizované BMW X7 vstupuje na český trh

Nedlouho po své premiéře je možné nové BMW X7 objednávat. Jeho cena začíná na 2 424 500 Kč vč. DPH.