7.3.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , sportovní vozy

Jarní výstavy ve Škoda Muzeu

Škoda Muzeum sídlí v autentických prostorách, kde se od počátku minulého století do roku 1928 vyráběly automobily Laurin & Klement / Škoda. Kromě stálé expozice je do 8. května k vidění i obsáhlá výstava mapující vývoj karoserií mladoboleslavské značky. Na jaro 2023 jsou pro návštěvníky připraveny nové výstavy k 20. výročí závodního vozu Škoda Fabia WRC a 25leté novodobé kariéře legendy Škoda Octavia Combi. Ve Škoda Muzeu si na své přijde každý – i díky přehlídce malovaných filmových klapek Zlín Film Festivalu.


3.3.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Tým ABT CUPRA XE se chystají na Extreme E

Jezdci týmu ABT CUPRA XE se chystají ve svých domovských zemích, Kataru a Švédsku, na další sezonu „elektrické odysey“. Dvojice jezdců trénuje v různých terénech se stejným impulzem: vystoupat po skvělých výkonech v posledních loňských závodech na nejvyšší stupeň vítězů v Extreme E.


17.2.2023

  BMW , sportovní vozy

Šťastná trojice BMW

V numerologii má číslo tři údajně zvláštní význam: často je spojováno se štěstím, úspěchem, rozmanitostí a kreativitou. Nejnovější úspěch továrny BMW Group v Lipsku zahrnuje ne jednu, ale hned sedm trojek, tak musí být sedminásobně úspěšný! Od zahájení výroby v roce 2005 vzniklo v Lipsku již 3 333 333 zákaznických vozů BMW.


15.2.2023

  Lexus , luxusní vozy , sportovní vozy

Nový Lexus RC F Takumi Edition

Lexus představuje nové RC F Takumi Edition, model speciálně sestavený řemeslnými mistry Lexus Takumi, speciálně vyškolenými techniky, kteří jsou zárukou kvality montáže i finální úpravy. Každý vůz bude mít na dveřích řidiče číslovanou identifikační plaketku limitované edice, kde bude i specifický kryt motoru s logem mistra Takumi. Cena pro český trh bude 3 199 000 Kč.


25.1.2023

  BMW , sportovní vozy

Nové BMW M3 CS

BMW M GmbH bude i v roce 2023 rozšiřovat své produktové řady o mimořádně atraktivní speciální modely. Nové BMW M3 CS (kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 234–229 g/km, podle WLTP) přináší ještě intenzivnější závodní charakter, který je pro úspěšné vysokovýkonné modely společnosti v prémiovém segmentu střední třídy typický. Inteligentní lehká konstrukce s velkým počtem komponentů z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), zvýšený výkon motoru, na míru naladěný podvozek, exkluzivní designové prvky a celkové nastavení precizně navržené tak, aby poskytovalo vzrušující zážitky z jízdy na okruhu, se snoubí s funkčností a každodenní použitelností modelu BMW M3 Sedan. Díky tomu se BMW M3 CS vyznačuje svým vlastním charakterem a dokáže nabídnout neředěný M pocit, který na každém kilometru na silnici i na okruhu svého řidiče fascinuje a uchvacuje.


24.1.2023

  DS , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , sportovní vozy

DS Automobils na Pařížské výstavě Rétromobile

DS Automobiles názorně předvede na výstavě Rétromobile 2023 výkony svých vozů. Vystaveny budou čtyři modely ztělesňující výkonnost, a to dvě technologické laboratoře a dva sériové modely.


31.10.2022

  Opel , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Opel v automobilových soutěžích

Opel v sezóně 2022 doslova elektrifikoval mezinárodní rallye. ADAC Opel e-Rally Cup se etabloval jako světově první rallyový značkový šampionát elektromobilů a opět se rozrostl. Týmy z Německa, Rakouska, Finska, Švédska, Rumunska, Velké Británie a Nizozemska bojovaly o body, poháry a ceny s technicky identickými vozy Opel Corsa-e Rally. Sedm náročných automobilových soutěží v Německu, Rakousku, Francii a Nizozemsku ukázalo vysoký mezinárodní význam průkopnické práce dlouholetých partnerů – automobilky Opel a autoklubu ADAC.


27.10.2022

  BMW , sportovní vozy

Nové BMW M2

BMW M2 slibuje neředěnou radost z jízdy na každém kilometru, a to jak při každodenních cestách, tak při jízdách na okruhu. Závodní charakter kompaktního vysokovýkonného sportovního vozu lze působivě zvýraznit pomocí dílů BMW M Performance Parts vyvinutých speciálně pro tento model. Produkty pro dodatečnou výbavu z řady BMW Originálního příslušenství, které budou k dispozici od uvedení nového modelu M2 na trh, dodají jeho designu další dávku emocí.


19.10.2022

  Audi , Nová generace , limuzína , sportovní vozy

Nejvyšší umění: Audi RS 3 performance edition

Audi RS 3 performance edition (kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: - (EU); 9,5–8,9 (WLTP); kombinované emise CO2 v g/km: - (EU); 216–201 (WLTP)) je nejsportovnějším kompaktním modelem Audi Sport, který vyniká rychlostí a touhou po zatáčkách. Tato speciální edice s výkonem 299 kW (407 k) a nejvyšší rychlostí 300 km/h je vyvinuta tak, aby poskytovala maximální úroveň sportovních výkonů. Výbavu s důvěrně známými špičkovými technologiemi, mezi něž patří RS Torque Splitter a keramické brzdy, navíc rozšířila skořepinová sedadla RS s optimalizovanou boční oporou těla ve spojení s velkým množstvím exkluzivních designových prvků.


17.10.2022

  Enyaq iV , Fabia , Škoda , elektrický pohon , elektromobily , Octavia RS , sportovní vozy , SUV

Modely ŠKODA RS: tradičně sportovní

Již zhruba 50 let reprezentuje zkratka RS (Rally Sport) u značky ŠKODA dynamické modely s vysokým výkonem. S vozem FABIA RS Rally2, nejmladším členem rodiny ŠKODA RS, chce ŠKODA AUTO pokračovat v sérii úspěchů v kategorii Rally2 na závodních tratích. Od roku 2000 označuje zkratka RS také nejsportovnější sériové vozy značky ŠKODA. V současné době jsou v nabídce modely OCTAVIA RS, OCTAVIA RS iV s plug-in hybridním pohonem, SUV KODIAQ RS a čistě elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV. Vozy RS jsou názornou ukázkou toho, jak mohou speciály kategorie motorsport a sériové automobily navzájem sdílet technologie.


12.10.2022

  BMW , Nová generace , sportovní vozy

Nové BMW M2

Druhá generace BMW M2 nadchne a potěší vlastnostmi klasického vysokovýkonného sportovního vozu – navrženými ve vysoce koncentrované podobě, se svěží intenzitou a nejmodernějšími technologiemi. Nová M2 v sobě skrývá ryzí radost z jízdy. Základem její přitažlivosti jsou její kompaktní rozměry, řadový šestiválcový motor, manuální převodovka, pohon zadních kol a pokročilá koncepce zobrazování a ovládání, která umožňuje řidiči nastavit vůz podle jeho vlastních potřeb. Základem koncepce tohoto kupé je mrštnost a snadná ovladatelnost i na jeho samotných dynamických limitech. Výrazný charakter nového BMW M2 se odráží v jeho vizuálně působivém designu, který ještě dříve, než se rozjede, dává jasně najevo, že je s přehledem špičkovým vozem svého segmentu.


4.10.2022

  Audi , sportovní vozy

Exkluzivní Audi TT RS Coupé iconic edition

Audi TT RS Coupé iconic edition, limitované na 100 vozů pro Evropu, oslavuje svou exkluzivitou a vysokými výkony čtvrt století úspěchů modelu Audi TT Coupé. Tento sportovní vůz s čistými liniemi je od své premiéry v roce 1998 inspirací pro celý svět díky ryzímu potěšení z jízdy a puristickému designovému stylu. Verze RS ohromí výjimečnými výkony pětiválcového motoru i jeho zvukem, který se dostane každému pod kůži. Limitovaná edice Audi TT RS Coupé limited edition* kombinuje uvedenou emocionální charakteristiku s výrazně sportovními designovými prvky v exteriéru a interiéru.