16.9.2023

  Auto novinky , Porsche , hybridní pohon , luxusní vozy , sportovní vozy

Testování nové Panamery: poslední kroky k finalizaci

Pár měsíců před svou premiérou absolvuje nové Porsche Panamera poslední testovací jízdy v Barceloně. Těžištěm těchto testů je pohonná jednotka, která zahrnuje hlavně novou převodovku Porsche Doppelkupplung (PDK) a také nově vyvinutý podvozek s aktivní regulací tlumičů.


12.9.2023

  Hyundai , sportovní vozy

Dvojitý triumf. Hyundai Janík Motorsport ovládl pohár TCR Eastern Europe

Spanilou jízdu letošním šampionátem cestovních vozů završil tým Hyundai Janík Motorsport hned dvěma tituly. V závěrečném závodě TCR Eastern Europe na brněnském Masarykově okruhu se mu povedlo obhájit prvenství mezi týmy pro značku Hyundai a Maťo Homola si zároveň s vozem Elantra TCR dojel pro vavříny mezi jezdci. Adam Kout navíc pro tým získal i bronzové třetí místo v hodnocení jezdců.


7.9.2023

  Auto novinky , Ford , elektromobily , sportovní vozy

Ford Mustang Mach-E Rally: První Mustang, který žije na asfaltu a hraje si v blátě

S příchodem Fordu Mustang Mach-E® Rally pozná svět novou podobu dynamiky a ovladatelnosti elektromobilů. Mustang Mach-E Rally, který se poprvé odhalil bez maskování na autosalonu IAA Mobility v německém Mnichově, se po globální premiéře na letošním Festivalu rychlosti v Goodwoodu připojuje k rodině Mustang Mach-E a posouvá elektromobily jiným směrem – vůbec první elektromobil značky Ford inspirovaný světem rallye přenáší svobodomyslnost a zábavnost Mustangu na šotolinové cesty.


18.8.2023

  Auto novinky , Ford , sportovní vozy

První Mustang GTD v historii: Nový Ford pohání špičková technika na nejvyšší světové úrovni. Výkonný vůz pro silniční provoz, který je připraven porazit ty nejlepší

Mustang® GTD je nejodvážnější a nejpokročilejší Mustang všech dob, limitovaná edice výkonného vozu legálního pro silniční provoz, který byl navržen souběžně se závodním Mustangem GT3 a je připraven postavit se nejlepším výkonným vozům světa.


14.8.2023

  BMW , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Individualistický vzhled a na míru přizpůsobená jízdní dynamika: díly M Performance Parts pro nové BMW řady 5 Sedan a nové BMW i5

BMW řady 5 Sedan se již od své první generace vyznačuje vytříbeným sportovním charakterem a vysokou mírou komfortu při cestách na dlouhé vzdálenosti. Nová, osmá generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu na světě navíc svými sportovními proporcemi podtrhuje svůj dynamický charakter. Ten lze dále zvýraznit doplňky z programu BMW Performance Parts, které budou na trh uvedeny v říjnu 2023, tedy společně se zahájením prodeje nového BMW řady 5 Sedan a elektrického BMW i5. Široký sortiment dílů pro aerodynamiku, interiér a podvozek navíc přináší mnoho možností pro úpravy zvyšující dynamické schopnosti.


7.8.2023

  Toyota , sportovní vozy

Evans s týmem TOYOTA GAZOO Racing si dojeli pro další vítězství na Rallye Finsko

Závodní tým Toyota GAZOO Racing World Rally Team oslavuje další vítězství na domácí půdě ve Finsku díky senzační jízdě Elfyne Evanse. O pozici na stupních vítězů bojoval i stájový kolega Takamoto Katsuta, který se nakonec umístil třetí.


26.6.2023

  Porsche , sportovní vozy

Porsche slavilo v ČR výročí 75 let

Sedmdesát pět let sportovních vozů Porsche si žádá oslavu. Importér vozů Porsche tak pozval hosty na cestu za zážitky, jimiž si připomenuli založení automobilky v roce 1948. Celý večer provázela výstava módních návrhů od studentů UMPRUM, inspirovaných světem Porsche, s vrcholem v podobě dražby originálního outfitu, vytvořeného čtyřmi českými designérkami v rámci pokračujícího projektu #MyLifeWithPorsche s podporou Vogue CS. 


9.5.2023

  Audi , sportovní vozy

Nadčasová designová ikona Audi TT je 25 let

Dvacet pět let, tři generace: S modelem Audi TT se značka se čtyřmi kruhy zapsala do historie designu. Sportovní vůz vyvolává od své premiéry v roce 1998 nadšení na celém světě potěšením z jízdy a čistým designovým stylem. Skupina časopisů „Auto Europe“ zvolila tento model v roce 1999 nejlepší automobilovou novinkou roku.


6.4.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Kia EV6 GT Sportovní auto roku 2023

Nejvýkonnější model značky Kia oceněný v kategorii Sportovní auto roku 2023 "World Performace Car 2023" 


7.3.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , sportovní vozy

Jarní výstavy ve Škoda Muzeu

Škoda Muzeum sídlí v autentických prostorách, kde se od počátku minulého století do roku 1928 vyráběly automobily Laurin & Klement / Škoda. Kromě stálé expozice je do 8. května k vidění i obsáhlá výstava mapující vývoj karoserií mladoboleslavské značky. Na jaro 2023 jsou pro návštěvníky připraveny nové výstavy k 20. výročí závodního vozu Škoda Fabia WRC a 25leté novodobé kariéře legendy Škoda Octavia Combi. Ve Škoda Muzeu si na své přijde každý – i díky přehlídce malovaných filmových klapek Zlín Film Festivalu.


3.3.2023

  Cupra , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

Tým ABT CUPRA XE se chystají na Extreme E

Jezdci týmu ABT CUPRA XE se chystají ve svých domovských zemích, Kataru a Švédsku, na další sezonu „elektrické odysey“. Dvojice jezdců trénuje v různých terénech se stejným impulzem: vystoupat po skvělých výkonech v posledních loňských závodech na nejvyšší stupeň vítězů v Extreme E.


17.2.2023

  BMW , sportovní vozy

Šťastná trojice BMW

V numerologii má číslo tři údajně zvláštní význam: často je spojováno se štěstím, úspěchem, rozmanitostí a kreativitou. Nejnovější úspěch továrny BMW Group v Lipsku zahrnuje ne jednu, ale hned sedm trojek, tak musí být sedminásobně úspěšný! Od zahájení výroby v roce 2005 vzniklo v Lipsku již 3 333 333 zákaznických vozů BMW.