6.7.2022

  Lexus , sportovní vozy

Lexus ESC měl Evropskou premiéru v Goodwoodu

Lexus na Festivalu rychlosti v Goodwoodu ve Velké Británii představil svoji elektrifikovanou přítomnost a budoucnost v podobě radikálně pojatého koncepčního modelu Lexus Electrified Sport Concept.


27.6.2022

  Lexus , elektrický pohon , elektromobily , sportovní vozy

LEXUS: Elektifikovaný sportovní koncept

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se v evropské premiéře představí koncepční model Lexus Electrified Sport Concept. Je vizí čistě elektrického vysoce výkonného sportovního vozu a současně naznačuje možnou budoucnost elektromobilů s bateriovým pohonem. Některé prvky tohoto vozu dávají vzpomenout na oslavovaný a mimořádně raritní model Lexus LFA.


22.6.2022

  BMW , sportovní vozy

První BMW M3 Touring

Rodina modelů BMW M3 a BMW M4 se vůbec poprvé rozrůstá o karosářskou variantu Touring. BMW M3 Competition Touring s pohonem všech kol M xDrive kombinuje nefalšovaný závodní pocit z jízdy s mimořádně výrazným charakterem a větší praktičností. Je to poprvé, co BMW M GmbH uvádí na trh pětidveřovou variantu svého vysokovýkonného modelu prémiové střední třídy, který sklízel úspěch ve všech šesti modelových generacích. Automobil bude nabízen výhradně ve verzi Competition a se systémem pohonu všech kol M xDrive. To znamená, že výkon 375 kW/510 k generovaný řadovým 6válcem s technologií M TwinPower Turbo je přenášen prostřednictvím 8stupňové převodovky M Steptronic s řazením Drivelogic a podle potřeby rozdělován na všechna kola.


16.6.2022

  Jaguar , luxusní vozy , sportovní vozy , SUV

Limitovaná edice F-PACE SVR Edition 1988

Zjevil se odnikud a všechny nechal za sebou. Svými dnes legendárními závodními úspěchy Jaguar XJR-9 ve své době vzbudil velký rozruch. Právě tento památný okamžik dnes oživuje limitovaná edice Jaguar F-PACE SVR Edition 1988. Ta na sebe strhává pozornost především zcela výjimečným vzhledem. 


15.6.2022

  Ford , sportovní vozy

Ford Puma ST - sedadla pro maximální pohodlí

Vlastnictví sportovního vozu v minulosti vyžadovalo obětovat část každodenního komfortu ve prospěch lepšího vnímání reakcí automobilu a kontaktu s vozovkou. Ford již používá technická řešení, jejichž cílem je zajistit, aby jeho sportovní modely přinášely vedle radosti z jízdy také pohodlí, ať už se jedná o propracovaný podvozek nebo o nastavitelná sportovní sedadla s příkladným vedením těla – mimo jiné proto, aby vyhlášené jízdní vlastnosti modelů Ford Performance byly přístupné širšímu okruhu řidičů.


14.6.2022

  BMW , sportovní vozy

Sraz majitelů M modelů BMW

V sobotu 11. června se na Polygonu Masarykova okruhu v Brně uskutečnil sraz majitelů M modelů BMW pořádaný BMW Autorizovaným Dealerem, společností Renocar. Srazu se zúčastnilo 78 návštěvníků s 55 vozy téměř všech modelových řad BMW M.


13.6.2022

  BMW , sportovní vozy

Intenzivní testy nového BMW M2

Do světové premiéry nového BMW M2 zbývá už jen několik měsíců a závěrečná testovací fáze vývoje tohoto nového vysokovýkonného vozu je v plném proudu. Nové BMW M2 přináší ryzí závodní techniku pro silnice. V souladu s jeho charakterem a zamýšleným používáním i na závodních okruzích byla jeho jízdní dynamika podrobena intenzivnímu testování na rakouském okruhu Salzburgring.


30.5.2022

  Lexus , elektrický pohon , elektromobily , luxusní vozy , sportovní vozy

Lexus představí Electrified Sport

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu se veřejnosti poprvé mimo území Japonska představí koncepční vůz Lexus Electrified Sport, který je vizí budoucího vysoce výkonného sportovního elektromobilu značky Lexus. Označuje se jako možný nástupce legendárního modelu Lexus LFA.


24.5.2022

  BMW , sportovní vozy

Speciální edice BMW M3 a BMW M4

Limitovaná edice, unikátní designové prvky, pro daný trh specifická výbava: jako oslavu vstupu do šestého desetiletí své existence nabízí BMW M GmbH nadšencům písmene M po celém světě exkluzivní kolekci raritních automobilů, postavených na základě svých vysokovýkonných sportovních vozů prémiového segmentu střední třídy.


23.5.2022

  BMW , sportovní vozy

Cena nového BMW M4 CSL

Speciální BMW M4 CSL, které se představilo na akci Concorso d`Eleganza Villa d`Este u italského jezera Como, se bude v České republice prodávat za 4 638 400 Kč včetně DPH. Objednávky jsou možné již nyní a počet kusů pro český trh je limitovaný na několik jednotek.


20.5.2022

  BMW , sportovní vozy

Nové BMW M4 CSL – znovuzrození legendy

BMW M GmbH představuje v rámci oslav 50. výročí svého založení speciální automobil postavený na základě svých úspěšných výkonných modelů prémiového segmentu střední třídy. V novém BMW M4 CSL (kombinovaná spotřeba paliva: 10,1–9,8 1/100 km; kombinované emise CO2: 227–222 g/km v cyklu WLTP) se snoubí závodní vášeň staré školy s inovativními technologiemi a vytváří nenapodobitelný zážitek z jízdy. Jeho charakter se opírá o dva základní rysy: zvýšení výkonu o 30 kW/40 k na 405 kW/550 k a snížení hmotnosti o 100 kg ve srovnání s BMW M4 Competition Coupé (kombinovaná spotřeba paliva: 9,8 1/100 km; kombinované emise CO2: 224–223 g/km v cyklu WLTP).


3.5.2022

  Audi , elektrický pohon , elektromobily , luxusní vozy , sportovní vozy , SUV

Audi slaví úspěch v anketě Auto roku

Audi je jedinou prémiovou značkou, jejíž modely úspěly ve veřejném hlasování ankety Auto roku 2021/2022 v České republice. Elektricky poháněný model Audi e-tron GT získal nejvíce hlasů v kategorii „Vozy vyšší střední a luxusní třídy“, zatímco kategorii „Velká SUV“ ovládlo Audi Q8. Oba modely ztělesňují ve svých segmentech pověstný „Náskok díky technice“ v podání značky s logem čtyř kruhů a u zákazníků bodují atraktivním designem, technickými inovacemi, pozorností věnovanou detailům a potěšením z jízdy.