2.6.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Jízda a ovladatelnost vozu Kia EV9

Kia EV9 se speciálním systémem zavěšení kol, pneumatikami tlumícími hluk a pohonem všech kol přináší mimořádné pohodlí v kombinaci se stabilní a dynamickou jízdou. Při nedávném testování jízdních vlastností a handlingu v německém Papenburgu předvedlo EV9 mimořádné schopnosti při jízdě na limitu na nejrůznějších površích - suchý i mokrý terén pro testování handlingu, náročných nezpevněných cestách i ve svažitém terénu s cílem precizně odladit všechny komponenty.


31.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Nová vlajková loď značky Kia EV9

Nová vlajková loď značky Kia EV9, první elektrické SUV značky se třemi řadami sedadel, se představuje jako robustní, sofistikovaný a technologicky pokrokový elektromobil. Je k dispozici jako šestimístný nebo sedmimístný vůz, který kombinuje progresivní styl s prémiovou všestranností a rozmanitou konektivitou a vytváří tak vůz, který je prakticky připraven na všechny výzvy každodenního života s dojezdem až 541 km (podle WLTP).

 


23.5.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Škoda Auto uvádí na trh nový Enyaq L&K

Škoda Auto uvádí na trh nový Enyaq L&K a doplňuje tak své čistě elektrické SUV o vrcholný model. Tato varianta pojmenovaná po zakladatelích Václavu Laurinovi a Václavu Klementovi se vyznačuje specifickými designovými prvky karoserie i interiéru a přichází s mimořádně bohatou standardní výbavou. Nechybí ani rozsáhlá technická vylepšení. Modely Enyaq L&K 85 s pohonem zadních kol a Enyaq L&K 85x s pohonem všech kol poskytují maximální systémový výkon 210 kW. Nabízejí zvýšený dojezd až 570 km v režimu WLTP a dobu nabíjení z 10 % na 80 % kapacity baterie již za méně než 30 minut. Enyaq L&K je prvním modelem značky Škoda, který má nové uživatelské rozhraní pro snadnější ovládání a modernizovanou grafiku, která odráží novou firemní identitu značky Škoda. V nabídce bude jak Enyaq L&K, tak Enyaq Coupé L&K.


22.5.2023

  Škoda , SUV

Škoda Auto pro Zdravotního klauna 2023

Škoda Auto představuje vítězný návrh druhého ročníku výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna. Autorem návrhu je 8letý František Hanko a o jeho vítězství rozhodla veřejnost v hlasování, které probíhalo na internetových stránkách soutěže. Nyní bude návrh převeden do skutečné podoby na vůz Škoda Enyaq iV a jeho slavnostní předání proběhne v rámci Dne se Škoda Auto na Zlín Film Festivalu.


19.5.2023

  Škoda , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Enyaq iV nově ve variantách iV 80 a iV 80x

Nejprodávanější elektromobil českého trhu dává ještě více možností na výběr. Tuzemští autorizovaní prodejci značky Škoda nabízejí model Enyaq nově i ve variantách iV 80 a iV 80x. Současně dochází v rámci modelové péče k novému členění výbavových paketů. Kromě základní varianty Clever mohou zákazníci volit mimořádné výbavy Plus, Advanced a Maxx i další volně objednatelné položky.


17.5.2023

  Volvo , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Plně elektrické Volvo EX30

Ačkoli se jedná o naše nejmenší SUV, blížící se plně elektrické Volvo EX30 nabízí velké věci v oblasti bezpečnosti. A vzhledem k naší 96leté tradici ve vývoji bezpečnostních inovací není divu. Jsme v této oblasti lídrem – bylo tomu tak vždy a zůstane to tak i nadále – a tím pádem nehodláme u našeho nového modelu Volvo EX30 snižovat nároky na bezpečnost. Výsledkem je vůz, který se v hektickém městském prostředí postará nejen o vaši bezpečnost, ale také o bezpečnost ostatních.


15.5.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Plně elektrický Ford E-Tourneo Courier

Ford v rámci akce Bring On Tomorrow Live, na níž v dánské Kodani představuje své nekompromisní směřování k elektrické budoucnosti, odhalil zcela nový model E-Tourneo Courier. E-Tourneo Courier je pětimístné víceúčelové vozidlo s výrazným designem inspirovaným vozy SUV. Nabízí dostatek prostoru pro cestující i jejich zavazadla v kompaktních rozměrech vhodných do města.


12.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia EV9 prokazuje skvělé jízdní schopnosti

Kia EV9 prokazuje skvělé jízdní schopnosti i za extrémních zimních podmínek. Technici Kia v rámci zimního testování ve švédském Arjeplogu za mrazivých podmínek blízko polárního kruhu důkladně prověřili bezproblémové fungování akumulátoru vozidla a jeho schopnosti dobíjení i za extrémně nízkých teplot. Dále optimalizovali fungování systému řízení trakce v zájmu co nejlepších jízdních schopností na sněhu a ledu.


11.5.2023

  Škoda , hybridní pohon , SUV

Testování nové generace vozů Kodiaq a Superb

Nové generace modelů Škoda Superb a Kodiaq úspěšně prošly intenzivním testováním v mrazech za polárním kruhem. Funkce, kvalita a odolnost vozů byly sledovány při teplotách až minus 30 stupňů Celsia. Hlavní důraz byl při těchto testech kladen na jízdní stabilitu, komfort cestujících v extrémně chladných podmínkách a celkovou spolehlivost při dlouhé jízdě v zimě.


5.5.2023

  KIA , elektrický pohon , elektromobily , SUV

Kia EV9 éra softwarově definovaných vozidel

Kia představila svoji technologii softwarově definovaných vozidel (SDV), kterou značka prezentuje prostřednictvím funkcí na vyžádání a dálkových aktualizací softwaru (OTA – over-the-air) modelu EV9 ze segmentu SUV, kdy si zákazníci mohou na dálku pořídit a nainstalovat nové softwarové funkce podle potřeby. Elektrické SUV je prvním modelem skupiny HMG, který nabídne řadu digitálních funkcí a služeb dostupných prostřednictvím obchodu Kia Connect.


4.5.2023

  Peugeot , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , SUV

Nový Peugeot 2008 je odvážné a hbité SUV

Peugeot 2008 je již více než tři roky nejprodávanějším SUV segmentu B na evropském trhu. Nyní udělal další krok vpřed z hlediska designu, technologií a elektrifikace.


2.5.2023

  Citroën , MPV , SUV

Citroën představuje nový model C3 Aircross

Citroën představuje nový C3 Aircross, rodinné B-SUV, které je robustní zvenčí a prostorné a útulné uvnitř. Je výsledkem spolupráce s místními designéry a konstruktéry, aby splňoval specifické potřeby zákazníků na klíčových trzích v Indii, jihovýchodní Asii a Jižní Americe.