10.2.2023

  VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Volkswagen ID. Buzz elektrizuje Jizerskou

VW Užitkové vozy je již mnoho let spolehlivým partnerem českého běžeckého lyžování. Nadcházející víkend bude patřit fanouškům běžeckého lyžování! Sérii běhů na lyžích odstartovala značka Volkswagen Užitkové vozy závodem Volkswagen Bedřichovská 30. Kromě toho bude po celý víkend, který vyvrcholí v neděli legendárním závodem Jizerská 50, zajišťovat hladký průběh sportovních akcí flotilou aktuálních modelů v čele se zcela novým elektromobilem ID. Buzz.


11.1.2023

  VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

VW ID. Buzz a ID. Buzz Cargo již v prodeji

Značky Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen osobní vozy oficiálně spustily prodej nových modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo na českém trhu. ID. Buzz navazuje na kultovní modelovou řadu Transporter a přenáší všechny její výhody do elektrické éry. ID. Buzz Cargo již obdržel prestižní ocenění „International Van of the Year 2023“ pro nejlepší nový lehký užitkový vůz na evropském trhu. Své výjimečné kvality ID. Buzz suverénně potvrdil také v náročných testech bezpečnosti Euro NCAP ziskem nejvyššího možného hodnocení v podobě pěti hvězdiček. Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo jsou již k dispozici k testovacím jízdám u českých prodejců. Ceny osobní verze ID. Buzz Pro začínají již od 1 593 854 Kč včetně DPH. Užitkovou variantu ID. Buzz Cargo lze objednávat za ceny již od 1 236 741 Kč bez DPH.


15.12.2022

  Pick-up , VW , užitkové vozy

Nový Amarok v předprodeji na českém trhu

Volkswagen Užitkové vozy zahajuje předprodej nového Amaroku. Nový Amarok je připraven na všechny druhy cest. Jako nezdolný pick-up a automobilový nástroj – důkladně promyšlený od kabiny až po otevřenou ložnou plochu. Jeho pohon obstarávají silné a  hospodárné přeplňované motory ve spojení se dvěma různými systémy pohonu všech kol. V interiéru dokládá zřetelný pokrok oproti úspěšnému předchůdci s více než 830 000 prodanými vozy rozsáhlá výbava, která v závislosti na verzi zahrnuje více než 25 asistenčních systémů, displejs úhlopříčkou až 12,3 palce, praktickou kombinaci digitálních a analogových ovládacích prvků a velmi kvalitní materiály. Předprodej v České republice byl již zahájen. Ceny nového Amaroku začínají již od 870 007 Kč bez DPH (1 052 708 Kč včetně DPH).


9.12.2022

  Pick-up , VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Pět hvězd pro Modely ID. Buzz a nový Amarok

Evropská zkušební organizace Euro NCAP oznámila výsledky aktuální série testů bezpečnosti nových automobilů. Velmi úspěšně si v nich vedly hned dva technicky zcela odlišné modely značky Volkswagen Užitkové vozy, ID. Buzz1 a nový Amarok1, které obdržely nejvyšší hodnocení s 5 hvězdami.


22.11.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , užitkové vozy

Ford představuje E-Tourneo Custom

Společnost Ford Pro dnes odhalila zcela nové E-Tourneo Custom, které stojí v čele nové generace víceúčelových modelů Tourneo a je vybaveno technicky vyspělým elektrickým pohonem.


27.9.2022

  Citroën , Obytné vozy , elektrický pohon , užitkové vozy

CITROËN Berlingo se vrací do minulosti

Vnější designové prvky vozu Citroën Berlingo jsou poctou legendárnímu vozu 2CV Fourgonnette AU (U jako utility/užitkový), který byl uveden na trh v roce 1951 a po němž následovaly až do roku 1987 jeho odvozeniny. Berlingo 2CV Fourgonnette je jeho moderní reinterpretací, která má všechny uznávané přednosti současného Berlinga, pokud jde o architekturu, nosnost a modularitu, palubní technologie a jízdní vlastnosti. 


22.9.2022

  Hyundai , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy , vodíkový pohon

Hyundai a IVECO na IAA v Hannoveru

Společnosti Hyundai a Iveco Group mají v oblasti trvalé udržitelnosti ambiciózní cíle, což potvrzují i jejich individuální závazky a iniciativy. Nedávno se mezi ně zařadila také jejich nově navázaná spolupráce, kterou využívají k urychlení přechodu na nulovou bilanci emisí oxidu uhličitého. Od podepsání memoranda o shodě v březnu 2022 vznikla v různých technických oblastech řada společných pracovních skupin, zkoumajících možnosti vzájemných synergií při vývoji elektricky poháněných vozidel a alternativních pohonů.


21.9.2022

  VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Volkswagen ID. Buzz Cargo získal ocenění

VW ID. Buzz Cargo získal prestižní ocenění „International Van of the Year 2023“ (IVOTY). Ocenění pro mezinárodní lehký užitkový vůz roku převzal Carsten Intra, předseda představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, z rukou Jarlatha Sweeneyho, předsedy poroty ankety IVOTY, na pondělní zahajovací akci „Stars of the Year“ pořádané německým sdružením automobilového průmyslu VDA.


20.9.2022

  Pick-up , VW , užitkové vozy

Nové modely užitkových vozů Volkswagen

VW Užitkové vozy se bude na veletrhu IAA Transportation 2022 prezentovat velmi rozmanitou nabídkou nových modelů. Kromě globálně elektrizujícího modelu ID. Buzz a zcela nového pick-upu Amarok se jedná o zajímavé speciální vozy od výrobců přestaveb, kteří zde prezentují důmyslná řešení v téměř všech segmentech. Mezi hvězdy veletrhu patří první zásahový vůz pro pohotovostní lékařské služby na základě modelu ID. Buzz. Kromě toho v Hannoveru debutují také inovativní koncepty úprav dalších modelů značky od nového Multivanu ve verzi pro taxislužby až po nejrůznější druhy přestaveb pro úspěšný model Crafter.


19.9.2022

  elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford Pro představuje E-Transit Custom

V čele nabídky vozů Ford Pro v Hannoveru stojí plně elektrický model E-Transit Custom. Díky technologii akumulátorů nové generace, která umožňuje dosáhnout dojezdu 380 km a schopnosti rychlého nabíjení 125 kW, poskytuje nový E-Transit Custom vysoce konkurenceschopný výkon pro širokou škálu potřeb zákazníků.


16.9.2022

  Pick-up , VW , užitkové vozy

Volkswagen výstavní premiéry

Volkswagen Užitkové vozy se bude na veletrhu IAA Transportation od 19. až 25. září prezentovat svou aktuální produktovou ofenzivou. Výstavní premiéru v Hannoveru oslaví nový ID. Buzz Cargo, na celém světě s napětím očekávaný lehký užitkový vůz s elektrickým pohonem. Již nyní je ID. Buzz považován za novou ikonu elektromobility. Jako další přijíždí na start Multivan s výbavovým paketem Edition – Multivan ve sportovním stylu, který může díky plug-in hybridnímu pohonu, dodávanému na přání, jezdit po městě na elektřinu. Na IAA v Hannoveru bude navíc poprvé vystaven paket „Good Night“, který promění model Multivan v lehkou verzi kempovacího vozu. Světovou výstavní premiéru oslaví také nový Amarok, který vstoupí na trh s moderní technikou a charismatickým designem. Hospodárným pohonem na zemní plyn je vybaven v Hannoveru vystavený Caddy Maxi s paketem Dark Label. Na IAA prezentovaný průřez produktovou řadou završí obytné vozy California a bezpočet nástaveb a přestaveb pro specializovaný firemní provoz. Návštěvníci veletrhu naleznou expozici značky Volkswagen Užitkové vozy v hale 12 a na venkovní ploše. Odtud bude možné odjet s modelem ID. Buzz na zkušební jízdu.


8.9.2022

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Nový elektrický E-Transit Custom

Nový elektrický E-Transit Custom, plně elektrický E-Transit Custom od společnosti Ford Pro přináší elektrickou revoluci do menších firem.