10.8.2023

  MPV , Obytné vozy , VW , užitkové vozy

Paket pro přenocování v novém Multivanu již lze objednávat

Volkswagen Užitkové vozy vychází vstříc přáním zákazníků, kteří nepotřebují pro své cestovatelské výpravy osvědčený kempovací model California, ale čas od času chtějí ve svém Multivanu komfortně přenocovat. Pro nový Multivan je nově k dispozici praktický „paket pro přenocování“, jehož sklopná matrace spolu s prvky pro zatemnění interiéru promění rodinné MPV v lehkou verzi kempovacího vozu.


7.8.2023

  MPV , Obytné vozy , VW , hybridní pohon , užitkové vozy

35 let svobody na kolech: Volkswagen Užitkové vozy naznačuje studií California CONCEPT budoucnost této modelové řady

V roce 1988 debutoval ve světové premiéře na veletrhu Caravan Salon první model California na základě modelu VW Bus (T3). Přesně o 35 let a 260 000 vyrobených exemplářů později představí Volkswagen Užitkové vozy na největší výstavě svého druhu v Düsseldorfu ve světové premiéře studii California CONCEPT, která je výhledem na budoucnost této modelové řady. Sériová verze nové generace modelu California bude vyráběna od roku 2024 v německém výrobním závodě Hannover značky Volkswagen Užitkové vozy.


14.7.2023

  VW , užitkové vozy

Kempovací vůz na základě modelu Transporter

Svoboda „Made in Hannover“: Ve středu 12. července 2023 sjel z montážní linky výrobního závodu Hannover-Limmer 200 000. vůz California. Kempovací vůz na základě modelu Transporter je od roku 2004 nejúspěšnějším modelem ve své kategorii na světě – VW Užitkové vozy a Volkswagen Group Services oslavily jubileum s 600 zaměstnanci. V uplynulém roce bylo zákazníkům dodáno 21 600 vozů California 6.1, což je o 14,9 procenta více než před koronavirovou pandemií v roce 2019. California je tak bezesporu lídrem na trhu kempovacích vozů odvozených ze skříňových vozidel.


22.6.2023

  MPV , VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

ID. Buzz s dlouhým rozvorem přijíždí

VW Bus Festival v Hannoveru (23. až 25. června 2023) zažije dvě hvězdy na jednom pódiu. Herec Ewan McGregor na něm totiž představí ikonický ID. Buzz s dlouhým rozvorem a prostorem pro až sedm osob. Hollywoodská hvězda (Star Wars, Trainspotting) poprvé ukáže elektrické MPV evropskému publiku.


22.6.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Nový Transit Courier a nové Tourneo Courier

Ford oznámil, že začíná přijímat objednávky na kompaktní modely Ford Pro nové generace, užitkový Transit Courier a víceúčelové Tourneo Courier. První vozy budou zákazníkům dodány začátkem roku 2024.


16.6.2023

  VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

VW Bus exkluzivní výstava klasických vozů Bulli

Mezinárodní VW Bus Festival 2023 se stane na tři dny (23. až 25. června) centrem vesmíru Bulli. Na největší setkání fanoušků vozidel VW Bus přijede 6000 vozů. A nejen to: Volkswagen Užitkové vozy Oldtimer představí na festivalu více než 70 historických pokladů Bulli – ještě nikdy nebylo na jednom místě vystaveno tolik klasických modelů VW Bus. Mezi highlighty patří „Sofie“ – T1 z roku 1950 s číslem podvozku 20-1880. „Sofie“ je nejstarší dosud registrovaný Bulli na světě. Dalším skvostem je polopásový T1 „Raupenfuchs“ – specialista na zdolávání strmých vysokohorských svahů, který existuje už jen v jediném exempláři. Tento vůz bude na festivalu vystaven v tematické zóně „Offroad“. Další klasickou hvězdou bude „Plattenwagen“, který se stal prototypem modelu Volkswagen Transporter. Zaměstnanci Volkswagenu (někteří již v penzi) jej nově vyrobili z originálních dílů ze 40. let.


12.6.2023

  Citroën , Peugeot , elektrický pohon , elektromobily , hybridní pohon , užitkové vozy , vodíkový pohon

Peugeot a Citroën na vodíkový pohon

Skupina Stellantis, jakožto první výrobce na světě, který uvedl na trh sériová užitková a osobní vozidla Peugeot e-Expert a Citroën ë-Jumpy na vodíkový pohon, a Hype, nezávislý subjekt nabízející čistě vodíková řešení mobility, oznámily partnerství v oblasti dodávek a provozu vozidel na vodíkový pohon. První etapa projektu proběhne už v roce 2023 a bude zahrnovat první dodávku flotily 50 bezemisních taxi vozů (Crit'Air 0) pro přepravu osob s omezenou schopností pohybu a orientace. Tyto vozy budou jezdit v Paříži. 


17.5.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford testuje vozy E-Transit

Ford zkoumá potenciál vodíku coby palubního zdroje energie pro užitkový elektromobil Ford E-Transit. Britský projekt ověří, zda by technologie vodíkových palivových článků mohla prodloužit dojezd E-Transitu v energeticky náročných provozních scénářích.


14.4.2023

  VW , užitkové vozy

Volkswagen Užitkové vozy a Erwin Hymer Group

Společnost Volkswagen VW Užitkové vozy z Hannoveru a Erwin Hymer Group z Bad Waldsee uzavřely rámcovou smlouvu o dodání 6000 skříňových vozů Crafter, na jejichž základě budou vyráběny kempovací vozy značek Erwin Hymer Group. Smlouvu podepsali Alexander Leopold, předseda představenstva společnosti Erwin Hymer Group, a Lars Krause, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy odpovědný za prodej a marketing. Dodávky vozů společnosti Erwin Hymer Group budou zahájeny v roce 2024. 


6.4.2023

  Ford , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Ford Pro dnes odhalil E-Transit Courier

Ford Pro dnes odhalil E-Transit Courier, nový plně elektrický užitkový model, který zákazníkům segmentu kompaktních dodávek přináší lepší konektivitu a produktivitu.


10.2.2023

  VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

Volkswagen ID. Buzz elektrizuje Jizerskou

VW Užitkové vozy je již mnoho let spolehlivým partnerem českého běžeckého lyžování. Nadcházející víkend bude patřit fanouškům běžeckého lyžování! Sérii běhů na lyžích odstartovala značka Volkswagen Užitkové vozy závodem Volkswagen Bedřichovská 30. Kromě toho bude po celý víkend, který vyvrcholí v neděli legendárním závodem Jizerská 50, zajišťovat hladký průběh sportovních akcí flotilou aktuálních modelů v čele se zcela novým elektromobilem ID. Buzz.


11.1.2023

  VW , elektrický pohon , elektromobily , užitkové vozy

VW ID. Buzz a ID. Buzz Cargo již v prodeji

Značky Volkswagen Užitkové vozy a Volkswagen osobní vozy oficiálně spustily prodej nových modelů ID. Buzz a ID. Buzz Cargo na českém trhu. ID. Buzz navazuje na kultovní modelovou řadu Transporter a přenáší všechny její výhody do elektrické éry. ID. Buzz Cargo již obdržel prestižní ocenění „International Van of the Year 2023“ pro nejlepší nový lehký užitkový vůz na evropském trhu. Své výjimečné kvality ID. Buzz suverénně potvrdil také v náročných testech bezpečnosti Euro NCAP ziskem nejvyššího možného hodnocení v podobě pěti hvězdiček. Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo jsou již k dispozici k testovacím jízdám u českých prodejců. Ceny osobní verze ID. Buzz Pro začínají již od 1 593 854 Kč včetně DPH. Užitkovou variantu ID. Buzz Cargo lze objednávat za ceny již od 1 236 741 Kč bez DPH.